Reklama
9.6 C
Czech
Úterý 7. dubna 2026
e-SportsDiskriminace bude stát Riot Games 100 milionů dolarů. Zlepšíme se, hlásí společnost

Diskriminace bude stát Riot Games 100 milionů dolarů. Zlepšíme se, hlásí společnost

Vedení společnosti Riot Games si může oddechnout. Slavná tvůrčí firma, která stojí za herními tituly jako League of Legends nebo Valorant, informuje o tom, že dosáhla dohody o urovnání žaloby. Podle dostupných zdrojů zaplatí Riot Games 80 milionů dolarů diskriminovaným ženám, dalších 20 dá za poplatky.

Urovnání, kterého dosáhla společnost Riot, kalifornský odbor pro prosazování pracovních norem, státní odbor pro spravedlivé zaměstnávání a bydlení a „několik soukromých žalobců“, se podle prohlášení týká „všech současných a bývalých zaměstnanců na plný úvazek a dočasných agenturních dodavatelů v Kalifornii, kteří se identifikují jako ženy a pracovali kdykoli od listopadu 2014 do současnosti“. Podle prohlášení DFEH se dohoda týká „přibližně 1065 zaměstnankyň a 1300 smluvních pracovnic“. Společnost Riot rovněž souhlasila s tím, že její postupy v oblasti výkaznictví a rovnosti odměňování bude po dobu následujících tří let monitorovat nejmenovaná třetí strana, kterou schválily DFEH a Riot.

Urovnání, ačkoli bylo dohodnuto, musí být ještě schváleno soudem. Podle prohlášení se tak stane během slyšení v „nadcházejících měsících“. Toto urovnání přichází poté, co byla původní dohoda o 10 milionech dolarů ze dne 2. prosince 2019 stažena kvůli stížnostem ze strany státního odboru pro spravedlivé zaměstnávání a bydlení, že částka je příliš nízká.

Soudní proces, který začal v roce 2018 po zprávě serveru Kotaku o „bro culture“ ve společnosti se sídlem v kalifornské Santa Monice, zažil během posledních tří let mnoho zvratů. Také reakce Riotu na obvinění a zpětná vazba od zaměstnanců se měnila, přičemž společnost ve svém prohlášení uvedla, že Riot „před rokem 2018 ne vždy dodržoval naše hodnoty“.

„Jako společnost jsme stáli na rozcestí; mohli jsme popřít nedostatky naší kultury, nebo jsme se mohli omluvit, napravit kurz a vybudovat lepší Riot. Zvolili jsme druhou možnost,“ uvedla společnost Riot v prohlášení. „Jsme nesmírně vděční každému zaměstnanci, který pracoval na vytvoření kultury, kde je inkluzivita normou, kde jsme hluboce oddáni spravedlnosti a rovnosti a kde přijetí rozmanitosti pohání kreativitu a inovace. I když jsme hrdí na to, jak daleko jsme se od roku 2018 dostali, musíme také převzít odpovědnost za minulost. Doufáme, že toto urovnání řádně uzná ty, kteří měli v Riotu negativní zkušenosti, a ukáže naši touhu jít příkladem při zavádění větší odpovědnosti a rovnosti do herního průmyslu.“

Reklama

Doporučujeme

Rusko i Ukrajina hlásí mrtvé a zraněné po dronových útocích

Rusko i Ukrajina hlásí mrtvé a raněné po vzájemných nočních a ranních dronových útocích. Ukrajinské drony zabily tři lidi včetně dítěte ve Vladimirské oblasti poblíž Moskvy, informovala dnes místní správa. Čtyři mrtvé hlásí úřady ukrajinské Dněpropetrovské oblasti, z toho tři oběti při útoku ruského dronu na městský autobus v Nikopolu. Tři zranění jsou i v Záporožské oblasti.

Írán a Izrael pokračují ve vzájemných úderech, Teherán odmítl požadavky USA

Írán a Izrael dnes pokračovaly ve vzájemných útocích poté, co Teherán odmítl znovuotevřít Hormuzský průliv. Izraelská armáda přitom varovala obyvatele Íránu, že jejich přítomnost ve vlacích a v blízkosti železničních tratí ohrožuje jejich životy, napsala agentura Reuters. Podle agentury AP mezitím někteří íránští činitelé vyzvali mladé lidi, aby vytvořili lidské řetězy kolem elektráren a chránili je tak svým tělem. Íránský prezident Masúd Pezeškján uvedl, že položit život za vlast je připraveno 14 milionů Íránců.

Firma z Wall Street poslala do Hormuzského průlivu analytika. Co zjistil?

Obchodníci monitorují situaci v Hormuzském průlivu analýzou satelitních snímků. Společnost Citrini Research však zvolila odlišný přístup. Na ománský ostrov Musandam poslala vlastního analytika, který sleduje aktivitu lodí v průlivu na vlastní oči. Jeho zjištění zpochybňují obecný narativ trhů o faktické blokádě trasy klíčové pro přepravu ropy. I přesto je doprava v průlivu hluboko pod hodnotami před válkou.

Každá minuta byla nesnesitelná. Záchrana amerického letce krok za krokem

Írán v pátek sestřelil americkou dvoumístnou stíhačku F-15E, což vedlo k jedné z nejdramatičtějších záchranných misí v historii USA. Americký prezident Donald Trump uvedl, že někteří lidé v armádě se záchrannou misí nesouhlasili, protože byla příliš riziková. Nařízení ji provést ale nelituje.

Írán dnes čeká nejhorší bombardování od začátku války, řekl ministr obrany USA

Írán dnes čeká nejrozsáhlejší bombardování od počátku války a úterý bude ještě horší. Uvedl to podle agentur americký ministr obrany Pete Hegseth na tiskové konferenci.

Trump neschválil Pákistánem předložený návrh příměří s Íránem

Americký prezident Donald Trump neschválil Pákistánem předložený návrh příměří s Íránem a hodlá ve válce pokračovat, píše agentura AFP s odvoláním na nejmenovaného činitele z Bílého domu. Teherán již dnes dříve bez dalších podrobností sdělil, že odpověď na předložený návrh připravil. Mluvčí íránské armády posléze podle AFP uvedl, že armáda bude v boji pokračovat tak dlouho, jak to političtí představitelé země budou považovat za vhodné.

Bangladéš čelí smrtící epidemii spalniček. Vláda sáhla k nouzovému očkování

Bangladéš zahájil mimořádnou očkovací kampaň poté, co se zemí začala rychle šířit epidemie spalniček. Ta si podle odhadů vyžádala už přibližně 130 obětí, převážně mezi dětmi, přičemž může jít o nejsmrtelnější vlnu této nemoci v novodobé historii země.

KOMENTÁŘ: Ropný šok není katastrofou pro každou aerolinku. Která na burze boduje?

Cena ropy se kvůli válce v Íránu stále drží nahoře a s tím podražují i letecká paliva. Aerolinky tak postupně přenášejí zdražení na zákazníka. Navzdory okolnostem ale některé letecké společnosti na burze bodují. O jaké firmy jde?

Íránská střela v izraelské Haifě zasáhla obytný dům, zemřeli čtyři lidé

Nedělní zásah obytného domu v izraelském městě Haifa íránskou střelou si vyžádal čtyři mrtvé. Dnes o tom informovaly izraelského úřady, které tak upřesnily původní noční bilanci se dvěma mrtvými a dvěma pohřešovanými. Při útoku také čtyři lidé utrpěli zranění. Vyšetřování izraelské armády podle listu The Times of Israel (ToI) ukázalo, že obrana nemohla střelu sestřelit, protože se ve vzduchu rozpadla, čímž změnila svou trajektorii.

Paříž vyměnila auta za kola a proměnila ulice

V posledních letech Paříž výrazně snížila počet automobilů a vytvořila více prostoru pro cyklisty, chodce a zeleň. Město vybudovalo stovky kilometrů cyklostezek, zavedlo opatření ke zklidnění dopravy v okolí škol a proměnilo veřejné prostory, které dříve zabíraly automobily.

V luhanském dole po útoku uvízli horníci, Novorossijsk hlásí deset zraněných

V podzemí uhelného dolu v Ruskem okupované Luhanské oblasti uvízlo po ukrajinském útoku 41 horníků. Dnes to oznámil Moskvou dosazený šéf okupační správy tohoto ukrajinského regionu Leonid Pasečnik. Nejméně osm zraněných si podle ruské státní agentury TASS vyžádal útok ukrajinských dronů na přístav Novorossijsk, kterým Rusko vyváží svou ropu.

Artemis II večer překoná rekord Apolla 13

Mise Artemis II má v pondělí večer posunout hranice pilotované kosmonautiky. Loď Orion s čtyřčlennou posádkou má překonat 56 let starý rekord mise Apollo 13 a stát se nejvzdálenějším pilotovaným objektem v historii.

Syn Audrey Hepburn popsal její život mimo filmové plátno

Audrey Hepburn je dodnes spojovaná hlavně s filmem, módou a hollywoodskou elegancí. Její syn Sean Hepburn Ferrer ale v nové biografii ukazuje i méně známou stránku jejího života. Místo lesku premiér se soustředí na rodinu, válku, vztahy i práci pro Unicef.

Revoluční gardy oznámily smrt šéfa své tajné služby, k útoku se přihlásil Izrael

Íránské revoluční gardy oznámily, že dnes po úderu nepřítele zemřel velitel jejich zpravodajské služby Madžíd Chádemí. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na prohlášení gard. K útoku se podle agentury AP přihlásil Izrael. Jeho ministr obrany Jisrael Kac uvedl, že Izrael dopadne íránské vůdce "jednoho po druhém".

Kvantové počítače by mohly prolomit ochranu bitcoinu

Představa, že by kvantový počítač dokázal prolomit bitcoin během několika minut, vyvolala na trhu pozornost i obavy. Nejde ale o okamžitou hrozbu, spíš o scénář, který ukazuje, jak by se bezpečnost kryptoměn mohla změnit v budoucnu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama