Více
  -1.2 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Design medailí pro Peking je venku. Cenný kov vypadá krásně, je inspirován diskem

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Už na začátku února startují olympijské hry v čínském Pekingu. Na zimní olympiádu se třese celá sportovní veřejnost a jako vždy se očekává parádní podívaná. Oheň už je zapálen, sportoviště připravená a teď se dostal na povrch i design cenných kovů. Inspiraci si organizátoři vzali z tradičního čínského nefritového disku.

  Pokud pandemie nemoci covid-19 něčemu prospěla, je to sport. Ne sice z pohledu fanoušků na tribunách či odkládání jednotlivých zápasů, když ale padne řeč na olympijské hry, je tomu tak. Hned půl roku po letní olympiádě totiž obohatí program ta zimní.

  A to už v průběhu února roku 2022. Ve městě Peking už hoří olympijský oheň, reprezentanti jednotlivých výprav ladí formu a v tréninku teď mohou myslet i na speciální motivaci. Tu přináší medaile, které se letos opravdu povedly. Na tenhle kov budou Ledecká a spol. cílit.

  Podobné jako v roce 2008

  Peking a olympiáda? To je celkem silné spojení. Letní hry se právě tady konaly už před 13 lety a co se týče designu medailí, inspirace je patrná. Čínský nefritový disk s otvorem uprostřed hrál v rozhodování prim. „Tongxin“ se zkrátka povedl.

  Právě tenhle název medaile pro olympijské hry v příštím roce má. „Jakmile budou atleti držet medaile ve svých rukách, zažijí dotek čínské kultury,“ řekl podle čínského serveru čínským médiím šéfdesignér Hang Hai.

  Společně jako jeden. To je heslo, které letos projede celými hrami. A odkaz je patrný i na medailích. Kromě zajímavého názvu a symbolu poutá pozornost i 24 teček, které zpodobňují hvězdy. Jde totiž o celkově 24. zimní hry.

  Startuje se za 99 dní

  Ano, čtete správně. Už za necelých 100 dní to všechno vypukne. Celkem 12 sportovišť stojí, kromě nich také vesnice, dálnice nebo rychlodráha, která spojí město Peking se vzdálenými horami, kde se budou sportovci rvát o peníze a věčnou olympijskou slávu.

  Na programu jsou nyní testy čínských areálů a prostor, 4. února se pak půjde na věc. Stejně jako v Tokiu nebudou moct do ochozů zahraniční diváci, s tím už ale tak nějak svět počítá. Doufejme, že se hry povedou na jedničku.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Billie Jean Kingová

  Billie Jean Kingová obdrží cenu Muhammada Aliho za celoživotní přínos sportu

  Billie Jean Kingová bude oceněna společností Sports Illustrated za celoživotní sportovní přínos. Tenistka Naomi Osakaová se nechala slyšet, že Kingová vydláždila cestu přesně takovým ženám, jako je ona, což je pro ni důvodem, proč má ocenění dostat.
  Olympijská kolekce

  Vlajka v hlavní roli, národní barvy k tomu. Česká výprava pojede na OH ve slušivé kolekci

  Čas se pomalu krátí, olympijské hry v čínském Pekingu jsou na programu už během února příštího roku 2022. Sportovci se připravují na hry po svém, jednotlivé výpravy ale měly společně napilno třeba při tvorbě kolekcí. Český olympijský výbor představil nové oděvy v úterý dopoledne. Ústředním motivem je česká vlajka a národní barvy.
  Dick Vitale

  Věhlasný basketbalový komentátor bojuje s rakovinou. Během zápasu se rozplakal

  Vysokoškolský basketbalový komentátor Dick Vitale usedl do komentátorského křesla po tom, co světu oznámil boj s velmi závažnou nemocí. Několik týdnů nazpátek se dvaaosmdesátiletá hlasatelská hvězda svěřila, že bojuje s rakovinou. Udržet emoce na uzdě šlo v tu chvíli jen těžko.
  NHL: Devils vs. Wild

  Komedie v zámořské NHL. Minnesota nestihla úvodní buly, hokejisté uvízli v zácpě

  Kuriózní situace byla k vidění v zápase NHL mezi New Jersey Devils a Minnesotou Wild. Tedy přesněji, ještě před zápasem. Hostující tým nezvolil k cestě na utkání zrovna ideální čas a přes New York cestoval přímo v době Dnu díkuvzdání. Kvůli dopravní situaci hokejisté nestihli úvodní vhazování.
  Mark Cavendish

  Cyklista Cavendish prožil hrozivý pád. Vinu za kolaps plic a zlámaná žebra prý nese voda

  Na závody dráhových cyklistů v belgickém Gentu nebude britský jezdec Mark Cavendish vzpomínat s úsměvem. Po kolizi, kterou způsobila ve vysoké rychlosti voda na trati, musel být odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice. Tam mu byla zjištěna zlomená žebra, k tomu musí cyklista zkousnout i plicní pneumotorax.
  Oliver König

  Königův skvělý začátek v superbicích zhatil pád. Český jezdec zaujal rychlostí

  Asi v nejhorších možných podmínkách si Oliver König odbyl premiéru v mistrovství světa superbiků. Poslední závody sezony v Indonésii probíhaly na osychající trati. Talentovanému českému jezdci vyšel úvod, když se dokonce dostal na 14. místo. Jenže na začátku druhého kola přišel pád, v dalším závodě pak neodstartoval.
  Reklama
  Reklama
  Reklama