Reklama
11.4 C
Czech
Pondělí 6. dubna 2026
MagazínDepp versus Heard: Byl jsem obětí domácího násilí, uvedl herec

Depp versus Heard: Byl jsem obětí domácího násilí, uvedl herec

Johnny Depp se v pondělí znovu objevil na lavici svědků v případu žaloby pro pomluvu, kterou podal na bývalou manželku Amber Heard. Americký herec mimo jiné prohlásil, že se během vztahu s ní stal obětí domácího násilí. V době, kdy se jejich manželství rozpadlo, byl podle svých slov zlomený. O vývoji kauzy informovaly agentura Reuters a server Sky News.

Deppův čtvrtý den v roli svědka u soudu ve Virginii skončil přehráním záznamu rozhovoru, který se odehrál v roce 2016 poté, co soud rozhodl o zákazu styku Deppa s Heard.

Depp prohlásil, že souhlasil s žádostí herečky o setkání v hotelovém pokoji v San Franciscu. Podle svých slov si myslel, že by mohla odvolat obvinění, že ji zneužil.

V nahrávce herec známý ze série filmů Piráti z Karibiku navrhl, aby pár vydal společné prohlášení, že se milují a média kolem nich vytvořila bouři. Návrh byl pokusem najít „mírové řešení“, řekl Depp.

Heard, která účinkovala ve snímcích Aquaman nebo Liga spravedlnosti, se tomuto nápadu bránila a Deppa vyzvala, aby vyšel na veřejnost se svým tvrzením, že on byl ten, kdo čelil zneužívání. „Řekni to světu, Johnny,“ apelovala v nahrávce. „Řekni jim: ‚Já, Johnny Depp – muž – jsem také obětí domácího násilí,‘“ dodala.

Deppova právnička Camille Vasquez se herce zeptala, co řekl v reakci na tvrzení, že je obětí takového zneužívání. „Ano, jsem,“ uvedl Depp.

58letý herec žaluje 36letou Heard o 50 milionů dolarů (více než 1,1 miliardy korun). Heard naopak podala žalobu proti Deppovi za urážku na cti a řekla, že ji pošpinil tím, že ji označil za lhářku. Herečka požaduje 100 milionů dolarů (přes 2,2 miliardy korun).

V dalším zvukovém záznamu ze setkání v San Franciscu Depp hrozil, že se pořeže nožem. „To je psychologicky, emocionálně tam, kde jsem se nacházel,“ řekl. „Na konci jsem byl zlomený… Myslel jsem, že jediná odpověď je tady, vezmi si mou krev, to je vše, co mi zbylo,“ poznamenal.

Depp u soudu vypověděl, že svou bývalou choť ani žádnou jinou ženu nikdy neuhodil. Heard obvinil z pomluvy, když v prosinci 2018 v listu Washington Post napsala, že čelila domácímu násilí. Deppa sice nikdy nezmínila jménem, ​​ale jeho právník porotcům řekl, že bylo zřejmé, že Heard odkazuje právě na hvězdu Hollywoodu.

Pošramocenou pověst měl Depp už před článkem od Heard, argumentují její právníci

Depp uvedl, že obvinění ze strany exmanželky ho stálo všechno. Mimo jiné přišel o roli ve filmové franšíze Fantastická zvířata.

V pondělí nicméně hereččini právní zástupci poukázali na články, které podle nich dokazují, že Deppovo chování poškodilo jeho kariéru dlouho před publikací toho, co napsala Heard.

Jeden z titulků zněl „Kde se to pro Johnnyho Deppa všechno pokazilo?“. Články tvrdily, že Depp k snídani pil vodku a na natáčení chodil pozdě.

Herec dříve vypověděl, že během jedné hádky Heard na jeho ruku hodila láhev vodky, kvůli čemuž přišel o část pravého prostředníčku. Jindy ho podle jeho slov opakovaně udeřila. „Potřebuje násilí. Děje se to z ničeho nic,“ prohlásil Depp.

V podobném případě v Británii Heard popřela, že by hodila lahví a Deppovi poranila prst, připomněla agentura Reuters. Podle svých slov házela věcmi, jen aby utekla, když ji bil, a jednou ho udeřila, protože se bála, že by strčil její sestru ze schodů.

Depp a Heard byli manželé zhruba dva roky. Jejich rozvod byl dokončen v roce 2017.

Reklama

Doporučujeme

Muže z New Yorku obvinili z vraždy batolete. Zastřelil ho v kočárku, zřejmě omylem

Newyorská policie obvinila jednadvacetiletého Amuriho Greena z vraždy v souvislosti se střelbou, při níž 1. dubna zemřela sedmiměsíční Kaori Patterson-Moore. Dítě zasáhla kulka, když sedělo v kočárku.

Obrana bude stát víc. Česko řeší, kde na to vezme

Česká debata o výdajích na obranu už dávno není jen bezpečnostní téma. Stále víc jde i o rozpočet, priority státu a o to, co všechno lze ještě schovat pod kolonku obrana. Právě to je teď podstatou sporu mezi vládou a prezidentem Petrem Pavlem.

Údery od noci hlásí Kuvajt, SAE a Bahrajn, zasažena ropná zařízení

Údery Íránu hlásí od dnešního brzkého rána Kuvajt, Spojené arabské emiráty či Bahrajn. Uvádějí to agentury Reuters či AFP. Zasažena byly ropné a petrochemické areály, zařízení na odsolování vody či vládní budova. Nejsou hlášení ranění, hmotné škody jsou v některých případech značné.

Britská marmeláda bude muset kvůli dohodě s EU o potravinách upravit název

Marmeláda je už dlouho ikonickým britským pokladem. Recepty některých rodin se předávají z generace na generaci. Již brzy by se ale mohla na pultech britských obchodů mírně změnit její etiketa. Podle nové potravinářské dohody s EU bude muset být klasická marmeláda prodávána jako "citrusová marmeláda", upozornil server televize BBC.

Rusové informují o ukrajinských útocích na ropná zařízení v Baltu i jinde

Trosky sestřeleného nepřátelského dronu poškodily jeden z úseků ropovodu u ruského přístavu Primorsk, oznámil dnes gubernátor Leningradské oblasti Alexandr Drozděnko. Ukrajina, která se už pátým rokem brání ruské invazi, podle médií v nedávné době několikrát útočila na ruské přístavy Usť-Luga a Primorsk v Baltském moři, které jsou důležité pro vývoz ruské ropy.

Trump dal Íránu další ultimátum, bez dohody prý přijde peklo

Írán má již jen 48 hodin na uzavření dohody nebo uvolnění Hormuzského průlivu, jinak se na něj snese peklo. Uvedl to ve svém příspěvku na sociální síti Truth Social americký prezident Donald Trump.

USA v Íránu zachránily letce ze sestřeleného letounu F-15

Zvláštní americké jednotky v Íránu zachránily pohřešovaného letce ze sestřeleného amerického letounu F-15. Podle agentury Reuters to uvedly americké úřady. Později zprávu potvrdil na sociál síti Truth Social i americký prezident Donald Trump. Íránské revoluční gardy tvrdí, že zničily americký letoun, který se záchranné akce účastnil. Americká média píší o ztrátě dvou dopravních letounů, které uvázly v Íránu.

Izrael útočil v Libanonu, kde zničil další most přes řeku Lítání

Izraelská armáda v noci na dnešek zahájila další vlnu vzdušných úderů na Libanon. Z bejrútského jižního předměstí Dahíja byly hlášeny nejméně dvě exploze, píše agentura AFP. Izraelské letectvo útočilo také v údolí Bikáa na jihovýchodě Libanonu. Izraelská armáda dnes odpoledne také vyzvala k evakuaci více částí města Súr (či také Tyr) na jihu Libanonu. Izrael uvedl, že útočí proti cílům spojeným s militantním hnutím Hizballáh.

Posádka mise Artemis II překonala polovinu trasy mezi Zemí a Měsícem

Posádka lodi Orion překonala polovinu trasy mezi Zemí a Měsícem. S odvoláním na americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) to dnes ráno napsala agentura AFP. Čtyři astronauti mise Artemis II budou první posádkou, která proletí kolem Měsíce od roku 1972. NASA mezitím zveřejnil první snímky Země, které pořídili členové této výpravy.

Papež na Velký pátek nesl kříž u Kolosea, mluvil se Zelenským a Herzogem

Papež Lev XIV. na Velký pátek absolvoval u Kolosea obvyklou křížovou cestu. Na rozdíl od svých předchůdců nesl hlavní symbol křesťanství po celou cestu, uvedly agentury. Doprovázející texty připomněly utrpení ve světě i odpovědnost lidí vůči svým bližním a před bohem. Papež dnes jednal také s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským a izraelskou hlavou státu Jicchakem Herzogem, uvedl Vatikán.

V Perském zálivu se zřítil druhý letoun USA, pilot byl zachráněn

V Perském zálivu se dnes zřítil druhý americký bojový letoun, jeho pilot byl zachráněn, napsal deník The New York Times (NYT) s odkazem na dva americké zdroje. Íránská státní média začala následně tvrdit, že stroj sestřelila íránská protivzdušná obrana.

Írán pokračuje v popravách lidí spojovaných s opozicí

Írán v sobotu popravil dva muže, které spojoval s opoziční organizací Lidoví modžáhedové Íránu. Tamní média uvedla, že byli odsouzeni kvůli vazbám na tuto skupinu a kvůli ozbrojeným útokům. Popravy přišly jen několik dní po dalších podobných případech.

Íránský útok na ambasádu USA byl vážnější, než se uvádělo

Íránský dronový útok na americkou ambasádu v Saúdské Arábii způsobil výrazně větší škody, než se původně uvádělo. Úder zasáhl i zabezpečené části komplexu a vyvolal rozsáhlý požár. Incident tak ukazuje, že Teherán dokáže zasáhnout i silně chráněné cíle.

Kuba kvůli tlaku Spojených států propustí přes 2000 vězňů

Kubánská vláda ve čtvrtek oznámila, že propustí 2 010 vězňů. Jde o největší podobný krok za poslední roky, který přichází v době rostoucího tlaku ze strany administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama