Více
  13.2 C
  Czech
  Neděle 4. června 2023

  Ruské ministerstvo zařadilo na seznam hledaných osob amerického senátora Grahama

  Ruské ministerstvo vnitra zařadilo na seznam hledaných osob amerického senátora Lindseyho Grahama. Informovala o tom dnes ruská státní tisková agentura TASS, podle níž proti tomuto politikovi o den dříve šéf ruského vyšetřovacího výboru, tedy federální kriminální ústředny, Alexandr Bastrykin nařídil zahájit trestní řízení za jeho "rusofobní výroky".

  Binance v Austrálii nabízí Bitcoin s 20procentní slevou

  Bitcoin se v současné době na australské platformě Binance obchoduje s výraznou slevou. Od dnešního dne je tato kryptoměna uvedena s 20procentní slevou oproti své obvyklé ceně. Jeden bitcoin se obchoduje za přibližně 35 875 australských dolarů, tedy zhruba 23 457 amerických dolarů nebo 515 000 korun.

  Chcete pracovat z pláže? Usaďte se v jednom z těchto evropských pobřežních měst

  Proměnit pláž ve svou kancelář a posílat e-maily z houpací sítě zní jako sen. Ale nemusí. Práce na dálku je dnes pro mnohé lidi realitou. A po pandemii covidu-19 se rozšířila ještě více.

  Denně 3 lahve vína a vodka, alkohol si schovávala i ve sprše. Dnes je prosperující fitness trenérkou

  Australanka Justine Whitchurch (40) měla slibně našlápnutou hudební kariéru, když spadla po krk do alkoholové závislosti. Matka dvou dětí se ocitla na existenčním dně. Pomohly jí až hodiny v tělocvičně. Dokonce se stala fitness trenérkou a spisovatelkou. Napsal o tom australský News.

  Justine Whitchurch z australského Gold Coast běžně vypila tři láhve vína denně. Aby „zamezila prozrazení“, zapíjela to panáky vodky. Pila tajně. Alkohol si schovávala dokonce i ve sprše v lahvích od šamponu. Prokázala však neuvěřitelnou vůli a sebezapření a své vnitřní démony zvládla překonat. Dnes je osobní trenérkou, autorkou knihy a vzornou maminkou dvou dětí.  

  „Množství, které jsem vypila, bylo šílené. Ke konci mé ‚pijácké kariéry‘, jak tomu říkám, to byly každý den zcela jistě nejméně dvě až tři láhve vína, po nichž následovaly panáky vodky, zvláště když jsem nechtěla být odhalena,“ přiznala v News.com.au.

  Vypila i ústní vodu

  Vždy jsem měla jednu láhev na stole, aby ji všichni viděli, ale několik dalších jsem měla strategicky rozmístěných po celém domě pro případné doplnění,“ svěřila se. Když měla abstinenční stavy, byla prý schopná vypít i ústní vodu. „Jednou, když jsem zoufale toužila po něčem, co by mi zahnalo ‚chuť‘, jsem dokonce vypila ústní vodu.“ S alkoholem Justine přestala před devíti lety. A nutno uznat, že nyní ve svých 40 letech vypadá lépe než ve 20. V době závislosti vážila pouhých 47 kilo. Sotva prý dokázala stát rovně. K jejímu vyléčení ovšem vedla dlouhá cesta.

  První drink si dala v patnácti letech na večírku. Brala to jen jako „rebelii teenagerů“. Netušila, že to navždy změní její život. Po několika prvních skleničkách si Justine všimla, že jí alkohol pomáhá odbourávat zábrany a stává se sebevědomější. Brzy zjistila, že pitím zažene i jakoukoli úzkost, kterou pociťuje.

  Usínala s pivem

  „Rozešla jsem se s přítelem, do kterého jsem byla šíleně zamilovaná, a bylo to pro mě hodně těžké přijmout,“ vzpomíná v deníku.Když jsem s pláčem nemohla spát, šla jsem k lednici, vyndala láhev piva, vlezla si s ním do postele, vypila ho, a to mi pomáhalo usnout. Ten pocit otupělosti a klidu bylo něco, čím jsem si zvykla řešit cokoli, co mi způsobilo nepříjemné pocity.“ Justine začala pít víc a víc. „Nemohu určit jeden konkrétní problém, který zavinil mou závislost. Přikradlo se to ke mně tak tiše,“ dodává.

  Vystupovala s Kylie Minogue

  Justine v té době hrála v úspěšné kapele, která na svém vrcholu absolvovala turné po Austrálii s Kylie Minogue. Její vysněná hudební kariéra šla ale postupně od desíti k pěti. „Emocionálně jsem zakrněla. Stala jsem se fyzicky zcela závislá a moje tělo se začínalo vypínat,“ pokračuje. „Moje játra vykazovala známky cirhózy, počet krevních destiček jsem začala mít nebezpečně nízký, naopak zvýšenou hladinu triglyceridů, vypadávaly mi vlasy a v poslední fázi jsem v podstatě nahradila jídlo alkoholem.“

  „Můj táta jednoho dne vyzvedl mé děti ze školy. Přivedl je ke mně a zůstal u nás, aby zjistil, jestli jsem schopna se o ně postarat. Většinu dne jsem pila a spala, a tak mi řekl, že je u mě nemůže nechat,“ vypráví Justine. V roce 2012 se ocitla na úplném dně. Její rodina ji doslova násilím přestěhovala k sobě do Queenslandu v naději, že jí to pomůže vrátit život do normálních kolejí. Její rodiče se starali o její dvě děti, zatímco ona nastoupila na místní odvykací kliniku.

  „Měla jsem armádu podpory. Nebyla jsem schopná postarat se o sebe, natož o své děti,“ uznává. Dětem to prý rodina vysvětlovala tak, „že je nemocná“. „Moje dcera, které bylo v té době devět let, se na mě podívala se slzami v očích a řekla: ,Bojím se, že se ti to nezlepší.‘ To mě zasáhlo někde velmi hluboko. V tu chvíli jsem věděla, že musím udělat cokoliv, abych byla mámou, kterou ty děti potřebují a zaslouží si.

  Zachránila ji rada psychologa

  Justine prý velmi pomohlo sezení s jejím psychologem a jeho jedna jednoduchá rada. Řekl jí, aby začala cvičit. A tak to udělala. Nastoupila do tělocvičny a brzy si všimla silné souvislosti mezi dobrým fyzickým a silným duševním zdravím. Pokaždé, když jsem zdolala nějakou fyzickou výzvu, moje duševní síla vzrostla. Endorfiny pro dobrý pocit, které se následně uvolňovaly pohybem, také začaly pozitivně měnit moje myšlenkové vzorce. Začala jsem se mít zase ráda,“ popisuje, jak nakonec dokázala překonat alkoholovou závislost. Do hudební branže už se nevrátila, místo toho se díky svému nadšení pro pohyb stala zanícenou fitness trenérkou a o svém životním příběhu vydala knihu.

  Sledujte nás na sítích

  Ve Varšavě demonstrovalo podle organizátorů proti vládě půl milionu lidí

  Ve Varšavě dnes vyšly do ulic statisíce účastníků protestního pochodu, který svolala liberální opoziční strana Občanská platforma. Cílem manifestace bylo mobilizovat voliče proti konzervativní vládě, již opozice obviňuje z narušování principů demokracie. Organizátoři ohlašovali největší protest za poslední tři desetiletí. Zúčastnilo se ho nakonec půl milionu lidí, uvedli podle médií. Agentura PAP píše, že neoficiální informace policie hovoří o 150.000 demonstrantech. Manifestace byly i v dalších městech, včetně Krakova a Štětína, podotkl polský web Onet.

  Čínský ministr obrany varoval v Šanghaji před konfliktem s USA. Hovořil o katastrofě pro celý svět

  Ministr obrany Li Šang-fu varoval v Šanghaji před následky konfliktu mezi USA a Čínou pro celý svět a uvedl, že Peking dává přednost dialogu se Spojenými státy. Svět je podle něj dostatečně velký k tomu, aby USA s Čínou rostly společně.

  Násilí v Lipsku kvůli trestu odnětí svobody pro ženu, která napadala neonacisty

  Stovky krajně levicových demonstrantů se v sobotu večer ve východoněmeckém Lipsku střetly s policií. Demonstrace vypukly kvůli trestům odnětí svobody, které soud udělil několika lidem odsouzeným za útoky na neonacisty.

  V Hongkongu bylo při připomínce výročí masakru na Tchien-an-men zatčeno osm lidí

  Hongkongská policie zadržela v sobotu večer osm lidí v blízkosti Victoria Parku, kde se v minulosti konaly připomínky masakru na pekingském náměstí Tchien-an-men. V Hongkongu, který spadá pod čínskou správu, byla také v souvislosti s dnešním výročím potlačení pekingských prodemokratických demonstrací z roku 1989 posílena bezpečnostní opatření. Hongkong v minulosti pietní akce povoloval, v posledních letech ale místní úřady připomínkové akce potlačují, napsala agentura Reuters.

  Páteční srážku vlaků v Indii způsobila chyba v signalizaci, řekl ministr

  Páteční srážku vlaků v Indii, která si vyžádala tři stovky obětí a tisícovku zraněných, způsobila chyba elektronického signalizačního systému. Podle agentury AP to dnes řekl indický ministr železnic Ašvini Vaišnav. Podle indické agentury ANI, která uvádí zatím 294 obětí, ministr také uvedl, že úřady mají i podezřelé, kteří za nehodu nesou odpovědnost. Na sociálních sítích přitom sílí kritika na adresu indické vlády za nedostatečné investice do železniční infrastruktury a volání po rezignaci ministra železnic.

  DALŠÍ ČLÁNKY

  Indie utratila miliardy za modernizaci vlaků, ale kulhá bezpečnost

  Ačkoliv se počet železničních nehod v Indii v posledních letech snížil, jejich hlavní příčinou zůstává vykolejení vlaků, píše list The Guardian v souvislosti s páteční tragédií ve východoindickém státě Odiša, která si vyžádala téměř 300 mrtvých a stovky zraněných. Vláda premiéra Naréndry Módího podle listu vynaložila miliardy na modernizaci železnic, hlavním problémem je však i nadále bezpečnost na tratích.

  Cena za klid, který Salvadoru přineslo hromadné zatýkání gangů, je vysoká

  Zločinecké skupiny Mara Salvatrucha (MS13) a Barrio 18 v Salvadoru po desetiletí odhazovaly těla obětí do příkopů, potoků, na okraje silnic a na opuštěná místa nechvalně známé čtvrti Soyapango v metropoli San Salvador. Dnes vede jedinou válku v zemi salvadorská vláda, píše BBC.

  Johnstonovi, nejznámější rodina liliputů: Za 1 epizodu v reality show mají tři čtvrtě milionu

  Rodina Johnstonových je unikátním příbuzenstvím liliputů, kteří ze svého handicapu vytěžili skvělý způsob obživy. V americké reality show ukazují svůj nelehký život, který je však plný lásky a humoru. Show se vysílá už od roku 2015.

  Dánská premiérka Frederiksenová si nechala napsat projev umělou inteligencí

  Dánská premiérka Mette Frederiksenová si částečně nechala napsat proslov v parlamentu chatovacím robotem ChatGPT. Její řeč se přitom týkala právě umělé inteligence (AI) a přiznanou výpomocí chtěla upozornit na význam aktuálně hojně diskutované technologie. Podobné gesto se stejným záměrem dnes udělal i italský senátor Marco Orlando, který svým kolegům přečetl projev napsaný populárním chatbotem.

  NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

  Ve Varšavě demonstrovalo podle organizátorů proti vládě půl milionu lidí

  Ve Varšavě dnes vyšly do ulic statisíce účastníků protestního pochodu, který svolala liberální opoziční strana Občanská platforma. Cílem manifestace bylo mobilizovat voliče proti konzervativní vládě, již opozice obviňuje z narušování principů demokracie. Organizátoři ohlašovali největší protest za poslední tři desetiletí. Zúčastnilo se ho nakonec půl milionu lidí, uvedli podle médií. Agentura PAP píše, že neoficiální informace policie hovoří o 150.000 demonstrantech. Manifestace byly i v dalších městech, včetně Krakova a Štětína, podotkl polský web Onet.

  Čínský ministr obrany varoval v Šanghaji před konfliktem s USA. Hovořil o katastrofě pro celý svět

  Ministr obrany Li Šang-fu varoval v Šanghaji před následky konfliktu mezi USA a Čínou pro celý svět a uvedl, že Peking dává přednost dialogu se Spojenými státy. Svět je podle něj dostatečně velký k tomu, aby USA s Čínou rostly společně.

  Násilí v Lipsku kvůli trestu odnětí svobody pro ženu, která napadala neonacisty

  Stovky krajně levicových demonstrantů se v sobotu večer ve východoněmeckém Lipsku střetly s policií. Demonstrace vypukly kvůli trestům odnětí svobody, které soud udělil několika lidem odsouzeným za útoky na neonacisty.

  V Hongkongu bylo při připomínce výročí masakru na Tchien-an-men zatčeno osm lidí

  Hongkongská policie zadržela v sobotu večer osm lidí v blízkosti Victoria Parku, kde se v minulosti konaly připomínky masakru na pekingském náměstí Tchien-an-men. V Hongkongu, který spadá pod čínskou správu, byla také v souvislosti s dnešním výročím potlačení pekingských prodemokratických demonstrací z roku 1989 posílena bezpečnostní opatření. Hongkong v minulosti pietní akce povoloval, v posledních letech ale místní úřady připomínkové akce potlačují, napsala agentura Reuters.

  Páteční srážku vlaků v Indii způsobila chyba v signalizaci, řekl ministr

  Páteční srážku vlaků v Indii, která si vyžádala tři stovky obětí a tisícovku zraněných, způsobila chyba elektronického signalizačního systému. Podle agentury AP to dnes řekl indický ministr železnic Ašvini Vaišnav. Podle indické agentury ANI, která uvádí zatím 294 obětí, ministr také uvedl, že úřady mají i podezřelé, kteří za nehodu nesou odpovědnost. Na sociálních sítích přitom sílí kritika na adresu indické vlády za nedostatečné investice do železniční infrastruktury a volání po rezignaci ministra železnic.

  Armáda stahuje do Chartúmu posily, hovoří se o velké ofenzivě

  Ani po sedmi týdnech palba v Súdánu neutichá. Pravidelná armáda povolala posily v počtu tisíců mužů, což vyvolává obavy z další eskalace. Novináři hovoří o chystané velké ofenzivě s cílem získat větší územní zisky. Humanitární pomoc v zemi stále vázne.

  Dohoda o dluhovém stropu zabránila ekonomické krizi a kolapsu, míní Biden

  Dohoda o dluhovém stropu zabránila ekonomické krizi a kolapsu, uvedl v noci na dnešek americký prezident Joe Biden ve svém prvním projevu z oválné pracovny Bílého domu. Zákon o pozastavení platnosti dluhového stropu USA, který americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti, podepíše během dneška, informuje agentura AP.

  Ukrajina by potřebovala 50 systémů Patriot, ale má jen dva, řekl Zelenskyj

  Ukrajina má zatím pouze dva americké systémy protivzdušné obrany Patriot, ale potřebovala by jich 50. V rozhovoru s americkým listem The Wall Street Journal to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Patriot je podle něj jediný systém, který dokáže zlikvidovat určité typy ruských raket.