Protext ČTKDaewoo E&C podniká aktivní kroky při návštěvě Třebíčska

Daewoo E&C podniká aktivní kroky při návštěvě Třebíčska

Praha 24. září 2024 (PROTEXT) –

  • 19. září: Předseda Jung se společně s místními představiteli zúčastnil slavnostního předání hasičského auta ve městě Náměšť nad Oslavou, které se nachází v blízkosti plánované jaderné elektrárny Dukovany.
  • 20. září: Předseda Jung se zúčastnil akce česko-korejské hospodářské delegace v Plzni, kde spolu s dalšími korejskými společnostmi podepsal další memoranda o porozumění týkající se spolupráce v oblasti stavebnictví.

Předseda představenstva společnosti Daewoo E&C Jung Won-Ju navštívil 19. září Třebíčsko, kde se zúčastnil oficiálního předání hasičského vozu a slavnostního oběda s místními obyvateli. Společnost darovala zásahové vozidlo v hodnotě více než 5 milionů korun. Plně vybavený hasičský vůz byl předán místnímu sboru dobrovolných hasičů. Jako zástupce vedoucí stavební společnosti společného stavebního konsorcia (Daewoo E&C a Doosan Enerbility) pro projekt nové jaderné elektrárny Dukovany předseda Jung zdůraznil důležitost vzájemné spolupráce. Požádal také místní obyvatele o jejich podporu při realizaci zakázky na výstavbu jaderné elektrárny.

Jaderná elektrárna Dukovany se nachází nedaleko města Třebíč a přilehlých obcí. Společnost Daewoo E&C reagovala na žádost prezidenta sdružení Energetické Třebíčsko* Vítězslava Jonáše o pomoci při řešení zranitelnosti oblasti vůči požárům z důvodu nedostatku hasičské techniky. Darování hasičského vozu obci Náměšť nad Oslavou znamenalo první výsledek těchto společných snah, o které se předseda Jung dlouhodobě zasazoval. Ty by se měly nyní ještě zintenzivnit po oznámení ze 17. července, kdy byla KHNP vybrána jako preferovaný uchazeč o projekt české jaderné elektrárny.

*Energetické Třebíčsko: Energetické sdružení zastupující oblast jaderné elektrárny Dukovany.

Během slavnostního oběda s regionálními představiteli Třebíčska předseda Jung zdůraznil rozsáhlé zkušenosti společnosti Daewoo E&C v zahraničí, kde za posledních 50 let realizovala více než 500 úspěšných projektů. Jménem společného konsorcia (Daewoo E&C a Doosan Enerbility) přislíbil zajistit včasné dokončení nového projektu a potvrdil závazek ke vzájemné spolupráci a společenské zodpovědnosti. Kromě toho předseda Jung navštívil spolu s místními představiteli plánovaná místa výstavby 5. a 6. bloku Jaderné elektrárny Dukovany.

20. června se předseda Jung spolu s výkonným viceprezidentem divize elektráren Cho Seung-Ilem zúčastnili v Plzni akce česko-korejské ekonomické delegace. Spolu s nimi byli přítomni i jihokorejský prezident Yoon Suk Yeol, ministři z ministerstva obchodu, průmyslu a energetiky, ministerstva zahraničních věcí, ministerstva půdy, infrastruktury a dopravy, ministerstva vědy a informačních a komunikačních technologií, generální ředitel KHNP a klíčové osobnosti jaderné energetiky. Předseda Jung na akci vedl rozsáhlé diskuse s českými politickými, obchodními a průmyslovými představiteli a aktivně usiloval o další spolupráci. Ta byla potvrzena podpisem memoranda o porozumění s pražskou projekční, konzultační a inženýrskou společností SUDOP Praha a podpisem dalších 12 memorand o porozumění mezi korejskými společnostmi a klíčovými místními partnery z jaderného průmyslu.

„Touto návštěvou v České republice společnost Daewoo E&C potvrzuje svůj závazek plnit svou roli stavebního partnera po červencovém prohlášení vlády, kdy byla společnost KHNP vybrána jako preferovaný uchazeč. Prostřednictvím budování silných vztahů s lokálními a celostátními vedoucími představiteli průmyslu je společnost Daewoo E&C odhodlána úspěšně dokončit projekt nových jaderných bloků v České republice, přičemž oficiální smlouva mezi společnostmi ČEZ a KHNP by měla být uzavřena do března příštího roku,“ uvedl Wonju Jung, předseda představenstva společnosti Daewoo E&C.

 

Zdroj: Grayling

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Reklama

Doporučujeme

Magyar chce pozastavit zprávy veřejnoprávních médií, dokud nebudou nestranné

Vítěz nedělních parlamentních voleb v Maďarsku Péter Magyar a jeho strana Tisza chtějí pozastavit zpravodajství veřejnoprávních médií, dokud nebudou moci zajistit nestranné zpravodajství. Magyar to dnes řekl podle agentury Reuters.

Zlatí orli se mohou vrátit do Anglie po více než 150 letech

Zlatí orli by se mohli znovu objevit na anglickém nebi. Po více než 150 letech absence se rýsuje plán na jejich návrat. Vláda už uvolnila milion liber na program obnovy a první mláďata by mohla být vypuštěna už příští rok.

Akcie Colt CZ vstoupí na burzu v Amsterdamu

Akcie české zbrojařské skupiny Colt CZ míří na nizozemskou burzu Euronext Amsterdam, kde se s nimi začne obchodovat 15. dubna. Firma tím rozšiřuje svou přítomnost na kapitálových trzích vedle pražské burzy, kde se její akcie obchodují už několik let.

Brusel je mírně optimistický, Magyar může odblokovat půjčku Kyjevu

Po vítězství maďarského opozičního vůdce Pétera Magyara zavládl v Bruselu optimismus, že by se mohlo podařit brzy odblokovat schválení unijní půjčky pro Ukrajinu ve výši 90 miliard, kterou dosud blokoval stávající premiér Viktor Orbán. Unijní činitelé jsou ale zároveň opatrní, Magyar totiž není tolik proukrajinský, jak možná někteří doufali, odmítá posílat zbraně Kyjevu a naznačil, že o vstupu Ukrajiny do EU bude Maďarsko rozhodovat v referendu, což by mohlo celý proces zhatit, napsal server Euronews.

KOMENTÁŘ: Na blokádu reaguje blokádou. Trumpova vysoká hra šponuje cenu ropy

Dosud byl Hormuzský průliv i přes íránskou blokádu pro některá plavidla stále průjezdný, Donald Trump však nařizuje americkou separátní blokádu, která má úžinu úplně uzavřít. Paradoxní plán přichází v době, kdy se otřásá křehké příměří mezi Teheránem a Washingtonem. Trhy jsou proto zase v křeči.

Z Trumpa nemám strach, vzkázal papež Lev

Napětí mezi papežem Lvem XIV. a prezidentem USA Donaldem Trumpem se dále vyostřuje. Papež uvedl, že se „nebojí“ Trumpovy administrativy a bude i nadále otevřeně vystupovat proti válce, a to i navzdory ostré kritice z Bílého domu.

Rusko i Ukrajiny obnovily vzdušné útoky, zároveň se viní z porušování příměří

Ruské síly v neděli zabily dva obyvatele ukrajinské Doněcké oblasti, dalšího člověka zranily, oznámil dnes ráno na platformě Telegram šéf správy tohoto regionu Vadym Filaškin. Do nedělní půlnoci přitom platilo příměří vyhlášené na pravoslavné Velikonoce. Kyjev i Moskva se už o víkendu navzájem vinily z jeho porušování. Dnes ukrajinská armáda uvedla, že eviduje přes 10.000 porušení klidu zbraní z ruské strany. Od půlnoci pak obě strany obnovily vzdušné útoky, vyplývá z hlášení obou stran.

Americké síly začnou dnes odpoledne námořní blokádu Íránu, uvedlo velitelství

Americké vojenské síly začnou od dnešního odpoledne s blokádou íránských přístavů, uvedlo na síti X velitelství americké armády Centcom. Později to potvrdil i americký prezident Donald Trump. Americká armáda nebude blokovat plavbu Hormuzským průlivem lodí, které nemíří do Íránu. Oznámení přichází po neúspěchu víkendových jednání mezi Íránem a Spojenými státy. Ceny ropy reagovaly na oznámení americké blokády íránských přístavů nárůstem. Mluvčí velitelství íránských sil označil oznámenou blokádu za pirátství, Teherán podle něj odpoví rozhodně.

Trumpova blokáda Hormuzského průlivu představuje další eskalační riziko

Napětí mezi Spojenými státy a Íránem opět roste. Po víkendových jednáních v pákistánském Islámábádu, která skončila bez dohody, americký prezident Donald Trump oznámil námořní blokádu Íránu. Konflikt se tak posouvá do nové, potenciálně nebezpečnější fáze.

Ceny ropy jsou zpět nad hranicí 100 dolarů za barel. Stačil jediný víkend

Ceny ropy se na začátku týdne vrátily nad 100 dolarů za barel. Důvodem je kombinace neúspěšných jednání mezi Spojenými státy a Íránem a nového vyostření situace v Hormuzském průlivu. Trhy navíc reagují i na rozhodnutí amerického prezidenta Donald Trump o blokádě íránských přístavů.

Orbánova porážka zasáhla i americkou politiku

Víkendové volby v Maďarsku překvapily nejen Evropu, ale i Spojené státy. Pád Viktora Orbána po šestnácti letech u moci zasáhl i americkou politickou scénu, kde si maďarský premiér dlouhodobě budoval silné spojence. Výsledek přichází ve chvíli, kdy se Washington soustředí na válku s Íránem a jeho vliv v zahraničí slábne.

USA zahájí blokádu Hormuzského průlivu, podle Trumpa se nenechají vydírat

Americký prezident Donald Trump oznámil, že námořnictvo Spojených států zahájí blokádu Hormuzského průlivu a že mu nařídil zadržovat v mezinárodních vodách lodě, které za plavbu touto trasou zaplatily Íránu poplatek. Teherán šéf Bílého domu zároveň obvinil z vydírání celého světa a uvedl, že se Írán odmítl vzdát svých jaderných ambicí. Íránské revoluční gardy včera večer uvedly, že jakákoliv vojenská plavidla mířící do Hormuzského průlivu budou pokládat za porušení dvoutýdenního příměří s USA a že se s nimi "tvrdě a rozhodně" vypořádají.

Justin Bieber se po zdravotní pauze vrací na pódium

Justin Bieber má za sebou první velký koncert po zdravotní pauze. Na Coachelle se jako hlavní hvězda festivalu vrátil na pódium a při vystoupení spojil novou tvorbu s připomínkou svých největších hitů.

Orbán uznal porážku a pogratuloval vítězné straně Tisza

Maďarský premiér Viktor Orbán, který podle všeho po 16 letech končí u kormidla moci, uznal, že výsledek dnešních parlamentních voleb je jasný a je pro jeho stranu Fidesz bolestný. Po sečtení 60,24 procenta hlasů středopravicová strana Tisza získala ve 199členném parlamentu 136 mandátů. Podle nynějších propočtů tak dosáhla na ústavní většinu v parlamentu, díky níž bude moci v Maďarsku provádět dalekosáhlé změny.

Ve Francii objevili devítiletého chlapce, kterého otec držel rok a půl zamčeného v dodávce

Devítiletý chlapec, který podle vyšetřovatelů žil od roku 2024 zamčený v otcově dodávce na východě Francie, byl zachráněn a převezen do nemocnice. Jeho otec byl zadržen a čelí obviněním z únosu a dalších trestných činů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama