Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Čtyři mimo, další v ohrožení. Tour musel vzdát čtvrtý nakažený cyklista

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Neslyšíme o něm tolik, faktem ale je, že ve světě stále hraje velkou roli a v posledních týdnech a měsících opět nabírá na síle. Řeč je o nemoci covid-19, kterou kromě zbytku populace pociťují také profesionální sportovci. Velkým tématem je onemocnění také na Tour de France, ze hry totiž vyřadilo už čtyři jezdce.

  Covid-19, slovo, kterého se bojí snad každý sportovec. Nemusí mít příznaky, stačí ale pouze pozitivní test a jste ze hry. Na vlastní kůži zažili bolestnou pravdu tenisté a tenistky na Wimbledonu, v současné době se museli opustit tým některé hráčky na mistrovství Evropy ve fotbale. A Tour? Není tomu jinak.

  Dnes odpoledne je na programu etapa s pořadovým číslem 10, do té už ale nezasáhnou čtyři cyklisté, kteří kvůli nemoci museli skončit. Nejprve si museli koupit jízdenky domů Francouzi Guillaume Martin z Cofidisu, Geoffrey Bouchard z AG2R a Nor Vegard Laengen ze SAE Emirates. Pro ty skončil slavný etapový závod už o víkendu. Všichni ostatní šli na testy v neděli a měli negativní výsledky.

  Stačilo ale pár hodin a světlo světa spatřil další pozitivní test. Ze hry je australský jezdec Luke Durbridge, který má navíc podle tvrzení své stáje BikeExchange-Jayco mírné příznaky. Durbridgovi patřilo před desátou etapou průběžné 90. místo a na prvního Tadeje Pogačara ztrácel 52 minut.

  S covidem má vedení Tour de France zkušenosti už z loňských let. Minulý rok musely kvůli dvěma pozitivním testům v týmu vzdát celý zbytek závodu dva týmy, letos se organizátoři rozhodli pravidla upravit. Spolu s Mezinárodní cyklistickou federací posuzují každý případ jednotlivě.

  Venku je také O’Connor

  Měl negativní test, ani tak ale na Tour de France nepokračuje Ben O’Connor. Loňský vítěz jedné z etap a celkově čtvrtý muž pořadí se nedokázal zotavit z pádu, který utrpěl hned ve druhé etapě. Podle zdrojů svého týmu AG2R Citroën má poraněný hýžďový sval, což je pro cyklistu limitující.

  Australan chtěl využít pondělního volna k doléčení zranění, to se ale bohužel pro něj a jeho stáj nepovedlo. „V úterý do desáté etapy nenastoupí,“ potvrdilo vedení AG2R Citroën.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS