Více
  18.6 C
  Czech
  Pondělí, 23 května, 2022

  CNN zveřejnila video, na němž ruští vojáci zabili neozbrojené civilisty střelbou do zad

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americká televize CNN zveřejnila video, na němž ruští vojáci zavraždili dva neozbrojené civilisty a rabují autosalon v Kyjevské oblasti. Událost podle stanice vyšetřuje ukrajinská prokuratura jako válečný zločin.

  Záběry z několika kamer ukazují, jak se pětice ruských vojáků snaží vloupat do autosalonu, střílí do zamčených dveří a rozbíjejí okna. S rukama nad hlavou k nim přijde dvojice mužů, které CNN identifikovala jako majitele podniku a 68letého hlídače. Nejprve jsou prohledáni – zřejmě, zda u sebe nemají zbraně – a po krátké konverzaci se oba otočí a odcházejí pryč. Právě v tu chvíli jim však vojáci zahájí palbu do zad a oba civilisté padají k zemi.

  Strážný byl ale stále naživu. Na videu je vidět, jak se snaží postavit na nohy a plahočí se zpět ke svému stanovišti. Podařilo se mu také telefonem zavolat pomoc, přivolaným členům místní domobrany se ho však již zachránit nepovedlo a on vykrvácel.

  Kromě vraždy je na videu vidět, jak ruští vojáci rabují autosalon. Sundávají si neprůstřelné vesty, prohledávají zásuvky a stoly, jeden si bere čepici s bambulí a nasazuje si ji. Dva z vojáků si nalévají nápoj a zřejmě si jím připíjejí.

  Událost se stala 16. března u hlavní silnice vedoucí do Kyjeva, který se ruské síly po začátku invaze na Ukrajinu snažily obklíčit. Po značných ztrátách se nakonec z okolí ukrajinského hlavního města koncem března stáhly.

  CNN požádala o komentář ruské ministerstvo obrany, odpověď ale nedostala.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  1 komentář

  1. Další pravděpodobná manipulace ze strany CNN. Celé video bylo totiž zveřejněno na nezávislých platformách, jisté zajímavosti z něho někdo vymazal: např. tato skupina přijela v civilním autě, na kterém bylo písmeno „V“, a nikoliv „Z“, což je zvláštní, protože ruská vojska písmeno „Z“ malují na vše, co ovládají. Bzhledem k faktu, že ruská vojska neútočí na civilisty od počátku konfliktu, je jisté podezření, že jde o práci ukrajinských eskader smrti pod vedením západních žoldáků, čemuž by nasvědčoval i způsob vraždy těchto civilistů – kdyby je chtěli údajní ruští vojáci zabít, udělají to hned, a nebudou čekat až se otočí a budou odcházet. Ta bezstarostnost také napovídá, že ti dva si byli jistí a nečekali žádný podraz – kdo ví, o čem s těmi vojáky mluvili.

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno