Více
  20.2 C
  Czech
  Pátek 24. března 2023

  Legenda A jenom září. Mercedes-Benz dopravil na trh jedinečný sedan 

  Německá automobilka si připravila na letošní rok několik nových kousků a jedním z nich je právě nádherný sedan s písmenem A. Tahle třída patří mezi legendy, které navíc nepotrápí naši peněženku tolik, jako to zvládnou její sourozenci. Do rukou se nám nedostane jen výkonné vozidlo, ale doslova designový skvost. Návrháři a vývojáři technologií se skutečně vyznamenali.

  Členové orchestru Vídeňské státní opery po oznámení o útocích v centru města pokračovali ve hře

  Zdroj:Reuters

  Čtyři hudebníci z orchestru Vídeňské státní opery v pondělí večer pokračovali ve hře i poté, co bylo jejich publiku řečeno, že není bezpečné odejít. Důvodem byl střelec na útěku.

  Videozáznam zveřejněný na Twitteru divačkou z publika zachycuje smyčcové kvarteto, které hraje Kaiserquartett od rakouského skladatele Josepha Haydna těm, kdo zůstali v hledišti.

  Mluvčí Vídeňské státní opery uvedla, že vedení bylo informováno policií během pondělního představení oper Sedlák kavalír a Komedianti, že před budovou Státní opery v centru Vídně došlo k útokům.

  Poslední noc před zavedením nových opatření z důvodu pandemie covidu-19 bylo vyprodáno. V budově bylo 1 000 hostů.

  „Zvažovali jsme, zda bychom měli představení přerušit, nebo ne. Ale rozhodli jsme se, že by to nemělo smysl. Pokud lidem stejně nebylo umožněno odejít, proč bychom měli skončit dříve?“

  Po konci představení a zatažení opon vešel na jeviště ředitel Státní opery. „Popsal, co se děje – že ve městě došlo k teroristickým útokům, je zakázáno odcházet a dveře jsou zamčené. Lidé musí zůstat uvnitř, ale my otevřeme občerstvení a uděláme vše pro to, aby se lidé cítili pohodlně.“

  Mluvčí prohlásila, že byla reakcí publika ohromena. „Vůbec nedošlo k panice. Lidé buď zůstali tiše sedět, nebo šli do prostor s občerstvením.“

  Kolem 11. hodiny večer se několik členů orchestru vrátilo a spontánně zahrálo Haydnovu skladbu. „V hledišti zůstalo jen pár lidí, ale jasně si to užívali,“ dodala mluvčí.

  Sledujte nás na sítích

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.