6.5 C
Czech
Čtvrtek 13. listopadu 2025
Protext ČTKChytré úschovny jsou in hlavně na nádražích. Teď čekají hokejovou horečku

Chytré úschovny jsou in hlavně na nádražích. Teď čekají hokejovou horečku

Praha 25. dubna 2024 (PROTEXT) – Společnost OX Point patří ke třem největším provozovatelům zásilkových boxů v Česku, kterých má více než 300. Současně ale také zkvalitňuje život cestujícím na šesti velkých vlakových nádražích, začátkem května se z využívání chytrých úschoven budou moct radovat i lidé u pražského autobusového nádraží Florenc a na vlakovém nádraží ve valašském Vsetíně.

„Naše úschovny stále více využívají lidé na hlavních nádražích v Praze, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, Olomouci a Liberci. Pochvalují si, že vše probíhá velmi rychle, když dobře zvolí velikost úschovní schránky, tak si mohou dát do jednoho boxu i více zavazadel,“ říká provozní ředitel OX Pointu Vladislav Král.

Zájem o chytré úschovny OX Point roste všude, téměř plno bývá zejména na pražském hlavním nádraží. „Přes polovinu uživatelů našich úschovních boxů tam tvoří cizinci. Pro ně máme návody v různých světových jazycích, mezi nimiž nechybí např. angličtina, němčina, francouzština, ruština či španělština,“ říká Vladislav Král.

OX Point nabízí boxy různých velikostí. Schránky v Praze už nabízejí i možnost dobíjení mobilních telefonů, tabletů nebo notebooků. Úschovny OX Point tak dávají zapomenout klasickým úschovnám s obsluhou, které jsou neefektivní časově a finančně.

Úschovny zejména v Praze a Ostravě budou ve vysoké permanenci i nyní kvůli očekávanému hokejovému šampionátu. Fanoušci z Česka i ciziny rádi využijí možnost odložit zavazadla a tím i starosti a s čistou hlavou vyrazit na zápasy. OX Point pro ně pořádá soutěž, ve které mohou vyhrát předměty s fanouškovskou tematikou.

„Puky, dresy či dokonce účast na hokejovém čtvrtfinále se dají vyhrát na kterékoli úschovně, nebo zásilkovém boxu OX Point. Věříme, že fanouškům tím uděláme radost podobně jako naši hokejisté předpokládanou vítěznou jízdou,“ říká Jiří Kaleta, marketingový ředitel výrobce boxů OX Point patřící do CONTEG Group. OX Point si pro veřejnost připravil spoustu zajímavých novinek s hokejovým podtextem pro pobavení především na sociálních sítích.

 

O OX Point:

OX Point je česká otevřená a nezávislá síť samoobslužných chytrých boxů pro všechny dopravce a prodejce. Výrobcem boxů je česká rodinná průmyslová skupina CONTEG Group. Síť navázala spolupráci se společnostmi jako Rohlik.cz, We|Do, Balíkovna, Správa Železnic nebo síť čerpacích stanic MOL. Boxy jsou určeny pro uložení běžných zásilek, možná je i služba vrácení zásilky či bezkontaktní předávání osobních dokumentů. Část boxů je navíc vybavena chlazením, což umožňuje uložení čerstvých potravin z online supermarketů. Celý vývoj i výroba probíhá v České republice v závodě CONTEG v Pelhřimově.

 

Zdroj: CONTEG

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Reklama

Doporučujeme

Tom Felton opět jako Draco Malfoy. Bouřlivý potlesk přerušil představení na Broadwayi

Broadwayské publikum zažilo večer plný emocí. Když se Tom Felton po čtrnácti letech znovu proměnil v Draca Malfoye v inscenaci Harry Potter and the Cursed Child, diváci propukli v bouřlivé nadšení. Aplaus byl tak silný, že herci museli na chvíli zastavit představení.

Evropa chce do roku 2040 snížit emise o 90%. Kritici zpochybňují reálnost plánu

Evropský parlament schválil nový klimatický plán, který má do roku 2040 snížit emise skleníkových plynů o 90 procent. Politici ho označují za vyvážený kompromis, ekologické organizace ale tvrdí, že Unie ustupuje z cesty k opravdové změně.

Trumpem vyjednaný mír mezi Thajskem a Kambodžou se hroutí

Mírová deklarace mezi Thajskem a Kambodžou, uzavřená pod záštitou amerického prezidenta Donalda Trumpa, je v ohrožení. Obě země se totiž ve středu navzájem obvinily z ozbrojeného incidentu na sporné hranici. Střety si vyžádaly nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných.

Boeing musí zaplatit více než 28 milionů dolarů rodině oběti havárie letounu 737 MAX, rozhodla porota

Porota federálního soudu v Chicagu ve středu společnosti Boeing nařídila zaplatit více než 28 milionů dolarů rodině pracovnice Programu OSN pro životní prostředí, která zahynula při havárii letadla 737 MAX v Etiopii. Šlo o jednu ze dvou tragických nehod letounů MAX v letech 2018 a 2019, které si dohromady vyžádaly 346 obětí.

Brusel zahájil vyšetřování Red Bullu, podezřívá jej z omezování konkurentů

Evropská komise (EK) zahájila antimonopolní vyšetřování rakouského výrobce energetických nápojů Red Bull. Komise, která mimo jiné plní funkci antimonopolního orgánu EU, prověří podezření, že se společnost mohla dopustit zneužití dominantního postavení na trhu a omezování hospodářské soutěže. Zahájení vyšetřování nutně nepředjímá, že se podezření potvrdí, uvedla dnes komise.

Útočník na slovenského premiéra Fica se odvolal proti svému odsouzení

Útočník, jenž loni střelbou z pistole vážně zranil slovenského premiéra Roberta Fica, se prostřednictvím svého advokáta odvolal proti svému odsouzení prvoinstančním soudem. ČTK to dnes napsal Specializovaný trestní soud, který obžalovaného důchodce Juraje Cintulu v případu uznal v říjnu vinným z trestného činu teroristického útoku a poslal ho na 21 let do vězení. Věcí se tak bude zabývat slovenský nejvyšší soud.

Německé vládní strany se dohodly na nové podobě vojenské služby

Německé vládní strany se dohodly na nové podobě vojenské služby. Odvody budou plošné a zákon stanoví i cíle počtů nových rekrutů. Pokud se jich nepodaří dosáhnout, budou moci poslanci Spolkového sněmu odhlasovat takzvanou povinnou vojenskou službu z potřeby. Informace agentury DPA potvrdili dnes koaliční politici.

Europoslanci podpořili snížení emisí o 90 procent do roku 2040 oproti roku 1990

Europoslanci dnes podpořili klimatický cíl snížit emise o 90 procent do roku 2040 oproti roku 1990. Až pět procentních bodů čistých emisí by podle schváleného kompromisního návrhu mohlo pocházet z vysoce kvalitních mezinárodních uhlíkových kreditů od partnerských zemí. Postoj Evropského parlamentu se velmi podobá pozici Rady EU, kterou schválili unijní ministři životního prostředí minulý týden. Následná jednání v takzvaném trialogu by tak mohla být podle zdrojů ČTK velmi rychlá. Text podpořilo 379 europoslanců, 248 jich bylo proti a deset se zdrželo hlasování.

Trump schválil nový rozpočet, skončil nejdelší shutdown v historii USA

Americký prezident Donald Trump ve středu v Oválné pracovně podepsal rozpočtový zákon, čímž po rekordních 43 dnech ukončil vládní shutdown. Za nejdelší uzavření federální vlády v americké historii dává vinu demokratům, kteří návrh rozpočtu blokovali, neboť nezahrnoval dotace na zdravotní pojištění pro miliony Američanů.

V Peru zemřelo 37 lidí při pádu autobusu do rokle

Tragická nehoda na jihu Peru si vyžádala nejméně 37 obětí. Autobus se srazil s nákladním autem a zřítil se z horské silnice do dvousetmetrové rokle v oblasti Arequipa. Podle úřadů jde o jedno z nejhorších dopravních neštěstí posledních let.

Český tým představil olympijskou kolekci pro Milán a Cortinu

Český olympijský výbor ukázal novou kolekci pro ZOH 2026 v Miláně a Cortině. Tým se loučí s bílou a sází na barvy, retro detaily i chytré vychytávky. Fanoušci si ji mohou koupit už teď.

KOMENTÁŘ: Buffett se loučí, už „bude potichu“. Čtyři lekce, které zanechal investorům

Legendární investor Warren Buffett poslal akcionářům své Berkshire Hathaway tradiční dopis. Naposledy. 95letý rodák z Omahy totiž s koncem roku odchází do důchodu a žezlo vlády předává Gregu Abelovi. I tak zůstane Buffett ikonou, která změnila pohled na investování. Proč?

Nové centrum EU posílí obranu proti manipulacím a dezinformacím

Evropská komise dnes představila iniciativu nazvanou Evropský štít demokracie, prostřednictvím které chce lépe čelit manipulacím s informacemi, vměšování do voleb a dezinformacím, zejména z Ruska. Informovala o tom komise v prohlášení. Jádrem iniciativy bude nové Evropské centrum pro demokratickou odolnost, které má koordinovat a sdílet informace o manipulačních a dezinformačních kampaních.

Ruské dronové útoky zabily na Ukrajině jednoho muže a pět osob zranily

Ruské dronové útoky si dnes na Ukrajině vyžádaly nejméně jednu oběť a několik zraněných, uvedly podle agentury DPA ukrajinské úřady. Hlavní velitel ukrajinské armády Oleksandr Syrskyj dnes podle agentury AP uvedl, že ruská armáda obsadila tři osady na jihu Záporožské oblasti. Nejtvrdší boje se podle něj odehrávají v obléhaném Pokrovsku a v poslední době zesílily i boje u měst Kupjansk a Lyman. Ukrajinská armáda uvedla, že útočila na jihu Ruska na jeden z hlavních ruských podniků na výrobu polyethylenu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama