Více
  10.5 C
  Czech
  Pátek, 27 května, 2022

  Chyba gólmana může stát Inter titul. Rumuna bude malá domů ještě dlouho strašit

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Podobně jako zbylé evropské fotbalové soutěže se blíží do poslední zatáčky také italská Série A. Nejvyšší fotbalová soutěž na Apeninském poloostrově ještě zdaleka není rozhodnutá, po včerejším selhání Interu na hřišti Boloni se ale o něco lépe dýchá AC. Prohra rivalů šla zejména za brankářem, který pustil malou domů.

  Před včerejší dohrávkou 20. kola Série A patřilo Interu první místo. Boloňa neměla představovat nijak výraznou překážku, výsledek ale v tomto případě mluví za vše. Obhájce mistrovského titulu propadl, prohrál 1:2 a špici tabulky přepustil městským nepřátelům z milánského AC. Jak se vše seběhlo?

  Inter šel do vedení už ve 3. minutě, kdy se trefil Perišić, za dalších 25 minutek už ale bylo srovnáno. Nerozhodný stav platil až do závěrečné fáze utkání, přesněji do 81. minuty. Právě v té pak brankář Andrei Radu převedl chybu, která může jeho tým stát ligový trůn. Přihrávku z autu úplně zazdil.

  Střelec Perišić přihrál s vědomím, že Rumun rozehraje akci ze zadních řad, brankářovy nohy ale měly jiné plány. Míč poskočil a před Sansonem z Boloni zůstala prázdná kasa. Dárkem nepohrdl, zajistil domácím výhru a zamíchal bojem o titul. Teď vede o dva body AC, Inter budou budit noční můry.

  „Byl to nešťastný incident, ale tyto věci se prostě mohou stát. Kdybychom vedli 4:1, neznamenalo by to takovou škodu. Radu je vynikající brankář, který má před sebou světlou budoucnost,“ pronesl o hrubce kouč Inzaghi. „Bezpochyby trochu cítíme hořkost, to je samozřejmě jasné. Už nemáme svůj osud ve vlastních rukách,“ doplnil.

  Sansone tepal do Radua

  Na jedné straně zklamání, na té druhé radost. Takhle nějak by se dala popsat situace při pozápasových rozhovorech. Zatímco Inzaghi, kouč Interu, jen marně skrýval zklamání, hrdina domácích se usmíval od ucha k uchu. Dokonce se nechal slyšet, že doufá v děkovný telefonát od zástupců AC.

  „Doufám, že mi někdo z AC Milána zavolá. Maldini, nebo kdokoliv jiný. Buď jen s poděkováním nebo s nabídkou na hostování. Vážně bych si příští rok chtěl zahrát Ligu mistrů,“ smál se Sansone. Sám ví, že v dresu Boloni velké šance nemá, jeho týmu patří v tabulce až 13. místo.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS