Protext ČTKČeský fond Look AI Ventures investuje do společnosti Secjur: Transformace v automatizaci...

Český fond Look AI Ventures investuje do společnosti Secjur: Transformace v automatizaci compliance pomocí AI

Praha 5. prosince 2024 (PROTEXT) – Český investiční fond Look AI Ventures zaměřený na startupy v oblasti umělé inteligence investuje do německé společnosti Secjur, která zjednodušuje firmám compliance procesy pomocí AI. Tato strategická investice má za cíl podpořit vývoj komplexní GRC (Governance, Risk, and Compliance) platformy pro ochranu osobních údajů, bezpečnost informací, whistleblowing, boj proti praní špinavých peněz a řízení dodavatelského řetězce.

Globální trh s nástroji pro automatizaci compliance čeká výrazný růst, přičemž se očekává, že tržby vzrostou do roku 2034 z 2,9 na 13,4 miliardy dolarů. Za tímto vývojem stojí stále složitější regulatorní požadavky, které se tradičními manuálními postupy zvládají obtížně. Manuální compliance procesy navíc bývají časově náročné a finančně nákladné, což vytváří značnou zátěž zejména pro středně velké firmy.

Automatizované nástroje se tak stávají nezbytností. Pomáhají firmám snížit počet manuálních chyb, zajistit včasné splnění požadavků a vyhnout se pokutám.

Společnost Secjur přináší řešení, které automatizuje compliance procesy a usnadňuje zavádění standardů, jako jsou například GDPR, ISO 27001 a NIS2. Tím firmám šetří stovky hodin manuální práce, kterou tyto procesy běžně vyžadují. Společnost, kterou v roce 2018 založil bývalý právník a podnikatel Niklas Hanitsch, propojuje pokročilé AI technologie s odbornými právními znalostmi, čímž vytváří platformu fungující jako „productized compliance department“.

Secjur vyniká odborností a efektivitou, které tým vkládá do své komplexní platformy a hlavního produktu Digital Compliance Office, který usnadňuje firmám správu compliance. Secjur tímto propojuje technickou složitost s praktickým využitím, čímž firmám střední velikosti poskytuje jednodušší a dostupnější přístup k řešením pro compliance.

Secjur již spolupracuje s několika významnými klienty, mezi které patří například Samsung, Mercedes-Benz, Yunex Traffic, Tomorrow Banking, 1KOMMA5° a další.

„Look AI Ventures vnímáme jako klíčového strategického partnera na naší cestě stát se lídrem v oblasti automatizace compliance. Secjur jsme založili ještě před uvedením prvních úspěšných velkých jazykových modelů, ale už tehdy jsme viděli potenciál AI v oblasti compliance a navrhli naše řešení s výhledem na budoucí vývoj. Od té doby jsme dosáhli významného pokroku, který plánujeme v následujícím roce ještě zrychlit. Jsme proto rádi, že máme strategického partnera, který nám pomůže uskutečnit naši vizi compliance managementu poháněného AI v nadcházejících letech,“ říká Niklas Hanitsch, CEO a zakladatel v Secjur.

Partnerství s Look AI Ventures umožní společnosti Secjur dále rozvíjet její AI funkce, přičemž se firma plánuje zaměřit na nové use cases, jako je risk modeling pro Information Security Frameworks. Look AI Ventures investoval do společnosti společně s investory, mezi které patří například Visionaries Club a řada andělských investorů včetně Mario Götze a Nico Rosberg.

„Tato investice je strategickým krokem, jak reagovat na rostoucí požadavky v oblasti info security a data security compliance. Vysoce automatizovaná platforma Secjur nejen usnadňuje získávání a udržování certifikací v oblasti compliance, ale také představuje jeden z nejvýkonnějších backendových systémů pro compliance na trhu. Tento systém, který je postavený na rozsáhlých datech a feedbacku odborníků, přináší škálovatelnost do tradičně konzultačně zaměřeného odvětví. Secjur se stal silným hráčem v DACH regionu a vyniká mezi poskytovateli automatizovaných i tradičních compliance řešení,” říká Angelo Burgarello, partner v Look AI Ventures.

 

Zdroj: Look AI Ventures 

 

Doporučujeme

Izrael odmítá Trumpův mírový plán pro Gazu, oznámil premiér Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmítl patnáctibodový plán amerického prezidenta Donalda Trumpa pro poválečné uspořádání Pásma Gazy. Prohlásil, že Izrael nestáhne své vojáky, dokud nebude palestinské hnutí Hamás skutečně odzbrojeno.

Vyčerpané české turisty v Rakousku zachraňovaly policejní vrtulníky

O dvou víkendových případech letecké záchrany vyčerpaných českých turistů v rakouských Alpách dnes informují rakouská média. Skupina čtyř českých turistů se ocitla v nouzi a na konci byla zcela vyčerpaná na túře pod rakouskou horou Traunstein. Češi přecenili své síly a slepě se spoléhali na aplikaci, píše dnes o sobotní události server Kronen Zeitung. Ve druhém případě policejní vrtulník v sobotu zachraňoval českou rodinu s vyčerpanou desetiletou dívkou na hoře Grosser Donnerkogel. Píše o tom server MeinBezirk.

České hotely ubytovaly 6,4 milionu hostů. Cizinci zůstávají hlavně v Praze

Cestovní ruch v Česku ve druhém čtvrtletí mírně rostl. Tuzemská ubytovací zařízení navštívilo 6,4 milionu lidí, meziročně o půl procenta více. Zahraniční turisté se však nadále soustřeďují především do Prahy, zatímco regiony spoléhají hlavně na domácí klientelu.

Zemřel otec Lionela Messiho Jorge. Synovi pomáhal v kariéře od jeho 14 let

Ve věku 68 let zemřel Jorge Messi, otec argentinské fotbalové hvězdy Lionela Messiho. Dlouhodobě se potýkal se zdravotními problémy. Zemřel v nemocnici ve svém rodném městě Rosario.

Filmová The Legend of Zelda údajně našla Ganondorfa

Připravovaná hraná adaptace herní série The Legend of Zelda má mít svého hlavního padoucha. Ganondorfa si podle médií zahraje australský herec Uli Latukefu, známý především ze seriálů Young Rock a Marco Polo. Obsazení však zatím nebylo oficiálně potvrzeno.

Húsíové tvrdí, že zasáhli saúdskoarabskou rafinerii na pobřeží Rudého moře

Jemenští Húsíové zasáhli rafinerii společnosti Aramco na saúdskoarabském pobřeží Rudého moře. Oznámil to dnes podle agentury AFP vojenský mluvčí povstalecké skupiny podporované Íránem. Húsíové tak pokračují v útocích z posledních týdnů na Saúdskou Arábii, zejména na ropnou infrastrukturu a tankery v Rudém moři.

Dva mrtvé si vyžádal ruský úder na Charkov, tři mrtvé nálet na Belgorod

Dva mrtvé a 12 raněných si v noci na dnešek vyžádal ruský útok na Charkov, zaměřený na obytné budovy. Oznámil to ráno starosta druhého největšího ukrajinského města Ihor Terechov. Téměř dvě desítky raněných měl za následek ruský útok na Oděsu a Dněpropetrovskou oblast, uvedly ukrajinské úřady. Tři lidé přišli o život a 25 utrpělo zranění při rozsáhlém náletu ukrajinských dronů na Belgorod na západě Ruska, upřesnil úřadující gubernátor regionu Alexandr Šuvajev, který původně informoval o 13 raněných, včetně dvou dětí.

Syn Joea Bidena promluvil o těžkém boji svého otce s rakovinou

Joe Biden podle svého syna svádí těžký boj s rakovinou prostaty. Hunter Biden v rozhovoru řekl, že se nemoc dál šíří a bývalému americkému prezidentovi způsobuje silné bolesti.

Senát USA schválil návrh, který má odvrátit shutdown před volbami do Kongresu

Senát Spojených států ovládaný republikány dnes schválil návrh zákona o dočasném financování federální vlády do 11. prosince. Cílem opatření je předejít před listopadovými volbami do Kongresu takzvanému shutdownu, tedy omezení chodu vlády v důsledku neschváleného financování. Píše o tom agentura Reuters.

Mezi zabitými po ruských útocích na Kyjev je i dítě

Nejméně tři lidé včetně jednoho dítěte zemřeli při nočních ruských útocích na Kyjev a jeho okolí. Další tři lidé utrpěli zranění. Podle ukrajinských úřadů Rusové použili mimo jiné balistické rakety.

Tisza nominovala na maďarského prezidenta bývalého šéfa nejvyššího soudu

Maďarská vládní strana Tisza vybrala bývalého předsedu nejvyššího soudu Andráse Baku za svého kandidáta na prezidenta, informovaly tiskové agentury. Očekává se, že András Baka bude v úterý zvolen v parlamentu novou hlavou státu.

Dron pronikl do bulharského vzdušného prostoru, explodoval kilometr od plynovodu

Dron dnes vnikl z Rumunska do bulharského vzdušného prostoru a explodoval poblíž plynovodu. Oznámil to dnes podle tiskových agentur bulharský premiér Rumen Radev. Dron podle něj nesl velké množství výbušnin, píše agentura DPA.

Ukrajinské drony opět zaútočily na ruské rafinérie, úřady informují o raněných

Ukrajinské drony opět zaútočily na ilskou rafinérii na jihu evropského Ruska. V podniku vypukl požár, nálet si vyžádal pět raněných, informoval krizový štáb Krasnodarského kraje. Další dva lidi zranil dron v Zadonsku na Donu, oznámil gubernátor Lipecké oblasti Igor Artamonov. Ruské úřady informovaly o zničení stovek ukrajinských dronů během uplynulé noci. Ukrajinské drony podle Kyjeva zasáhly rafinérie v Ilsku a v Syzrani.

Mořské řasy zaplavují Karibik a ohrožují pobřeží i cestovní ruch

Karibské pobřeží, Mexický záliv i část Atlantiku letos zasáhl mimořádně rozsáhlý výskyt hnědých mořských řas rodu sargassum. Na plážích se hromadí miliony tun biomasy, která po vyplavení rychle zahnívá, zhoršuje kvalitu vody, omezuje život mořských organismů a zároveň působí značné problémy turistickým oblastem závislým na návštěvnících.

Tajfun Dolphin na jihu Japonska zranil šest lidí, 50.000 domů je bez proudu

Tajfun Dolphin zasáhl na jihu Japonska prefektury Okinawa a Kagošima, kde zranil šest lidí a více než 50.000 domů připravil o dodávky elektřiny. Na příchod tajfunu se kvůli riziku záplav a sesuvů půdy v důsledku předpovídaných prudkých srážek připravují také na východním pobřeží Číny, kde úřady uzavřely školy a turisty vyhledávaná místa, uvedly tiskové agentury.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama