1.3 C
Czech
Sobota 14. února 2026
Protext ČTKČeská veletržní stopa míří na Slovensko: Společnost ABF, a.s. představí vybrané veletrhy...

Česká veletržní stopa míří na Slovensko: Společnost ABF, a.s. představí vybrané veletrhy na výstavišti v Nitře

Praha 11. října 2024 (PROTEXT) – Nejvýznamnější pražský organizátor veletrhů, společnost ABF, a.s., dosáhl významného milníku v rozšiřování své působnosti v rámci střední Evropy a uzavřel dohodu o spolupráci v oblasti pořádání veletrhů s nitranskou společností agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO, štátny podnik. Od roku 2025 se tak budou prezentovat vybrané veletržní formáty společnosti ABF, a.s. i na Slovensku.

Společnost ABF, a.s. prostřednictvím svých veletrhů konaných na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech dlouhodobě podporuje inovace a rozvoj podnikání v mnoha odvětvích tuzemského průmyslu a obchodu. Vystavovatelům poskytuje platformu pro prezentaci nových technologií, produktů a služeb, a to jak odborné, tak i široké veřejnosti.

Součástí rozvojové strategie společnosti, která akcentuje i aktivní podporu inovací a udržitelného rozvoje, je také navazování významných partnerství a rozvíjení moderní veletržní kultury ve střední Evropě. „Naše společnost realizovala další významný krok k rozvoji své působnosti v rámci středoevropského regionu i českého veletržnictví. Tím je uzavření dohody o spolupráci s naším novým partnerem, kterým je agrokomplex NÁRODNE VÝSTAVISKO ve slovenské Nitře. Toto partnerství představí úspěšné české veletržní formáty slovenské odborné i široké veřejnosti a také umožní našim vystavovatelům prezentaci na dalším trhu. Vzhledem k optimální dostupnosti nitranského výstavního areálu bude tato spolupráce atraktivní i pro české návštěvníky, především z regionů jižní a severní Moravy,“ řekl generální ředitel a místopředseda představenstva společnosti ABF, a.s. Martin František Přívětivý.

Již od 4. do 7. února 2025 proběhne v Nitře pod vlajkou společnosti ABF, a.s. mezinárodní odborný veletrh vytápěcí, ventilační, klimatizační, měřicí, regulační, sanitární a ekologické techniky AQUATHERM, který se na Slovensku koná ve dvouletých cyklech.

„Ve společném memorandu jsme se zavázali vytvářet příznivé podmínky pro efektivní a účelnou spolupráci, při níž budeme jednotně realizovat veletržní projekty a podporovat rozvoj podnikání a inovací v obou zemích. Naším cílem je přinést odborné i široké veřejnosti jedinečné možnosti seznámit se s novinkami a technologiemi napříč odvětvími na mezinárodní úrovni. Věřím, že uzavřením tohoto partnerství posouváme rozvoj veletržního segmentu na našem výstavišti dynamicky dopředu a posilujeme jeho konkurenceschopnost na mezinárodní úrovni,“ řekl ke spolupráci s ABF, a.s. ředitel společnosti agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO, štátny podnik Jozef Pavle.

Mezi další akce, které na nitranské výstaviště přinese pražská společnost ABF, a.s., budou patřit například rybářský veletrh, výstava motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a přestaveb, veletrh kosmetiky, kadeřnictví, nehtového designu a péče o nohy či dentální veletrh.

Více informací o veletrzích společnosti ABF, a.s. najdete na portálu www.pvaexpo.cz.

 

Zdroj: ABF

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Reklama

Doporučujeme

Merz chce silnější Evropu a opravu transatlantické důvěry

Amerika už podle německého kancléře Friedricha Merze naráží na limity, když chce řešit světové krize sama. V projevu na Mnichovské bezpečnostní konferenci vyzval k opravě transatlantické důvěry, ale zároveň k tomu, aby Evropa posílila vlastní obranu. Zmínil i první rozhovory s Emmanuelem Macronem o možnosti, že by se Německo opřelo o francouzské jaderné odstrašení.

Jílek má olympijské zlato

Rychlobruslař Metoděj Jílek vyhrál na zimních olympijských hrách závod na 10 000 metrů a přidal pro Česko další cenný kov. Po stříbru z pětky tak během jednoho týdne získal druhou olympijskou medaili.

Adamczyková vybojovala na olympiádě stříbro

Česká výprava má na zimních hrách v Itálii třetí medaili. Eva Adamczyková dojela ve finále snowboardcrossu v Livignu druhá, od zlata ji dělily čtyři setiny sekundy. V programu dne zaujalo i další Klaebovo vítězství v běhu na lyžích a solidní umístění českých reprezentantů.

Logistika se stala novou obětí AI nervozity na trzích

Akcie dopravních a logistických firem ve čtvrtek prudce oslabily poté, co malá společnost Algorhythm Holdings představila nový nástroj pro plánování přeprav s využitím umělé inteligence. Investoři se obávají, že podobné systémy mohou snížit potřebu služeb části trhu a roztočily se další výprodeje napříč sektory.

Svět bojuje o kritické suroviny

Bez lithia, kobaltu nebo mědi dnes ve světě nefunguje moderní ekonomika. Tyto suroviny pohánějí elektromobily, větrné turbíny, solární panely i datová centra. Zároveň ale jejich těžba zatěžuje přírodu, vodu i místní komunity. Státy proto řeší složitou rovnici. Jak zajistit dostatek nerostů a přitom nezhoršit ekologické škody ani geopolitické napětí.

Čína může podle Sybihy mít pro spravedlivý mír na Ukrajině důležitou roli

Čína může podle šéfa ukrajinské diplomacie Andrije Sybihy sehrát důležitou roli při nastolení spravedlivého míru na Ukrajině. Svého čínského kolegu Wang Ia pozval na návštěvu Ukrajiny, píše agentura Reuters.

Zákaz skupiny Palestine Action v Británii je nezákonný, rozhodl soud

Zákaz propalestinské skupiny Palestine Action v Británii je nezákonný. Podle britských médií o tom dnes rozhodl londýnský vrchní soud, jenž vyhověl žalobě organizace, kterou loni britská vláda označila za teroristickou. Ministryně vnitra Shabana Mahmoodová oznámila, že se proti rozhodnutí odvolá. Zákaz zůstane v platnosti, dokud justice o odvolání nerozhodne, stanovil soud.

Sbírka na podporu rodiny Jamese Van Der Beeka vybrala přes 2 miliony dolarů

Jen pár hodin po oznámení smrti Jamese Van Der Beeka vznikla veřejná sbírka na podporu jeho manželky a šesti dětí. Reakce fanoušků i hollywoodských hvězd byla okamžitá. Částka překonala původní cíl během jediného dne.

Venezuelská prezidentka slíbila svobodné volby, lhůtu pro ně ale neuvedla

Venezuelská prozatímní prezidentka Delcy Rodríguezová v rozhovoru s americkou stanicí NBC News slíbila, že uspořádá svobodné volby. Nezmínila ale žádnou lhůtu. Agentura AFP dnes také informovala, že venezuelský parlament ve čtvrtek odložil přijetí zákona o amnestii, který má vést k masovému propuštění politických vězňů a který Rodriguezová pod tlakem Washingtonu slíbila prosadit.

Kosmická loď Crew Dragon se čtyřčlennou posádkou odstartovala k ISS

Kosmická loď Crew Dragon se čtyřčlennou posádkou odstartovala k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Start přenášel živě na svém webu americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Na palubě lodi jsou Američané Jessica Meirová a Jack Hathaway, Francouzka Sophie Adenotová a Rus Andrej Feďajev. Na ISS by podle agentury Reuters měli dorazit v sobotu odpoledne.

Ruský útok na přístav v Oděské oblasti má jednu oběť, na Kramatorsk čtyři

Ruská armáda v noci na dnešek podnikla útok na přístav v ukrajinské Oděské oblasti. Jeden člověk přišel o život, dalších šest utrpělo zranění, oznámil na telegramu ukrajinský vicepremiér Oleksij Kuleba. Čtyři lidé zahynuli ve čtvrtek večer v Kramatorsku, kde ruská armáda zasáhla rodinný domek. Ruské úřady hlásí tři zraněné po ukrajinském dronovém útoku z Volgogradu a okolí.

Šéf Microsoft AI: Kancelářské práce se zautomatizují do 18 měsíců

Většina, ne-li všechny úkoly „bílých límečků" budou automatizovány umělou inteligencí (AI) během příštího roku nebo příštího roku a půl. V rozhovoru pro deník Financial Times to řekl ředitel AI divize Microsoftu Mustafa Suleyman.

Bangladéšská BNP si připsala ve volbách drtivé vítězství

Bangladéšská nacionalistická strana (BNP) Taríka Rahmána, syna někdejší premiérky Bégam Chálidy Zijá, v pátek drtivě vyhrála v parlamentních volbách – prvních od povstání generace Z v roce 2024, které vedlo ke svržení autokratického režimu. Volby jsou také považovány za první spravedlivé po dvaceti letech. Slibují ukončení nepokojů a nestability v zemi.

Portugalsko a Španělsko sužují další silné bouře

Iberský poloostrov dál bičují silné deště a vítr. Portugalsko i Španělsko vyhlásily nejvyšší stupně varování. Bouře ničí infrastrukturu, přerušují dopravu a zavírají školy. V Portugalsku si série extrémů vyžádala nejméně 16 obětí a škody jdou do stovek milionů eur.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama