Reklama

Británie mění strategii, od září bude třeba do klubů očkování

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Britský premiér Boris Johnson v pondělí oznámil, že pro vstup do nočních klubů a dalších provozů s vysokou návštěvností v Anglii bude od konce září potřeba certifikát o očkování.

Britská vláda od pondělí 19. července v Anglii uvolnila většinu opatření zavedených v souvislosti s pandemií koronaviru. Do nočních klubů následně přišlo množství lidí, informuje agentura Reuters.

Johnson však později oznámil, že do těchto klubů nebudou mít přístup osoby, které nejsou plně očkovány.

Vláda podle Reuters reaguje na šíření viru, které je spojováno s nočními kluby v jiných zemích, například v Nizozemsku a Izraeli.

Johnson připomněl, že všichni obyvatelé starší 18 let mají do konce září dostatek času na to, aby se dali plně očkovat.

To bude od tohoto období podmínkou pro vstup do nočních klubů a dalších provozů. „Potvrzení o negativním testu již stačit nebude,“ řekl premiér.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Tálibán útok na sídlo ministra obrany
Sídlo ministra obrany Afghánistánu Bismillaha Khana Mohammadiho v Kábulu se stalo terčem útoku. Militanti u něj odpálili bombu a začali střílet. Ministr nebyl zrovna doma, jeho rodinu se podařilo evakuovat do bezpečí. Jedenáct lidí bylo zraněno a nejméně šest zemřelo, včetně čtyřech útočníků.
běloruský opoziční aktivista oběšený
Aktivista Vitalij Šišov, který pomáhal krajanům uprchnout z Běloruska, byl nalezen oběšený v kyjevském parku. Úřady nyní jeho podezřelou sebevraždu vyšetřují. Nevylučují, že se ve skutečnosti stal obětí vraždy.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama