Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Brit Awards od příštího roku zruší dělení kategorií podle pohlaví

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Od roku 2022 se budou na Brit Awards udílet trofeje v genderově neutrálních kategoriích, oznámili v pondělí organizátoři britských hudebních cen. Nahradí tak dosavadní dělení na mužské a ženské. Informovaly o tom agentura Reuters a list The Guardian.

  Na výročním ceremoniálu, který se uskuteční 8. února, nominovaní poměří síly v kategoriích britský a mezinárodní umělec roku. Pořad bude moderovat britský komik Mo Gilligan a s designem pomůže umělecký tým Block9.

  „Je důležité, aby se BRITs nadále vyvíjely a snažily se o co největší míru inkluze,“ uvedl v prohlášení nový předseda Brit Awards a spolupředseda Polydor Records Tom March. „Podle nás je opravdu ten správný čas oslavit úspěchy umělců za hudbu, kterou tvoří, a za práci, kterou dělají, bez ohledu na pohlaví,“ doplnil.

  Na ceremonii v roce 2021 byl nebinární britský popový zpěvák Sam Smith vynechán z genderových kategorií pro sólového umělce. „Těším se na dobu, kdy předávání cen může odrážet společnost, ve které žijeme,“ reagoval Smith dle Guardianu na novinku.

  Brit Awards v roce 2022 představí i další nové kategorie

  Na 42. ročníku předávání cen také přibydou čtyři nové žánrové ceny. Jedná se o alternativní/rockový počin, počin v žánrech hip-hop, grime nebo rap, taneční počin a pop nebo R’n’B. Ve všech čtyřech kategoriích o vítězi rozhodne veřejnost.

  „Ceny BRIT nejsou jen oslavou britské hudby. Jsou odrazem britské kultury,“ řekl Geoff Taylor, výkonný ředitel British Phonographic Industry a BRIT Awards. „Změny, které provádíme pro show 2022, by pro naše úžasné umělce měly znamenat více nových fanoušků, větší angažovanost a větší globální platformu než kdy předtím,“ uzavřel Taylor.

  Ceremoniálem 8. února v O2 Aréně v Londýně diváky poprvé provede Mo Gilligan, který přebírá štafetu od herce Jacka Whitehalla, který uváděl poslední čtyři ročníky.

  Gilligan je podle svých slov poctěn, že se může ujmout role moderátora večera. „Dáme do toho vše, abychom vytvořili neuvěřitelnou noc pro hudební fanoušky po celém světě,“ prohlásil komik.

  Ceny v kategorii britských sólový umělec a sólová umělkyně byly udělovány od založení Brit Awards v roce 1977. Mezi ženami nejvíce ocenění získala Annie Lennox (šest), z mužů si nejvíce trofejí odnesl Robbie Williams (čtyři). Mezinárodní kategorie zpěváků a zpěvaček se poprvé oceňovaly v roce 1989. Nejvíce sošek má na kontě islandská zpěvačka Björk (čtyři). Beck, Eminem a Kanye West vyhráli každý po třech.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Zemřel Virgil Abloh, umělecký ředitel značky Louis Vuitton

  Svět módy truchlí. Virgil Abloh, umělecký ředitel značky Louis Vuitton, podlehl rakovině

  Virgil Abloh, syn přistěhovalců z Ghany narozený v Americe, který se propracoval až na vrchol módního průmyslu a zastával roli uměleckého ředitele luxusní značky Louis Vuitton, zemřel v neděli ve věku 41 let. Dva roky bojoval se vzácnou formou rakoviny. Oznámení o úmrtí návrháře se objevilo na jeho oficiálním účtu na Instagramu.
  Italský umělec Cibo bojuje proti projevům nenávisti

  Z hákového kříže cupcake. Italský umělec Cibo bojuje proti projevům nenávisti po svém

  Hákové kříže na stěně se mění v obří dortíky s fialovou polevou a slova „můj Hitler“ v „moje muffiny“. To vše stihne za jeden den italský pouliční umělec, který bojuje proti rasismu tím, že nenávistné graffiti přetváří v jídlo.
  Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů dolarů

  Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů dolarů tvůrcům seriálového hitu House of Cards

  Americký herec Kevin Spacey prohrál spor se společností MRC, která produkovala hit Netflixu House of Cards (Dům z karet). Arbitr studiu přiznal nárok na téměř 31 milionů dolarů (zhruba 700 milionů korun). Herec v seriálu účinkoval pět sezón, než o roli před čtyřmi lety přišel po několika obviněních ze sexuálního obtěžování.
  Meghan u Ellen DeGeneres

  Vévodkyně Meghan se u Ellen DeGeneres rozpovídala o dětech

  Během čtvrteční talkshow Ellen DeGeneres vévodkyně ze Sussexu prozradila, že její dvouletý syn Archie „miluje roli velkého brášky“ pětiměsíční Lili, která se narodila v červnu. Meghan však upozornila, že dobrý vztah sourozenců není samozřejmost.
  Britney Spears o ukončení opatrovnictví

  Britney Spears po konci opatrovnictví: Vážím si maličkostí, jako je možnost mít klíčky od auta

  Popová hvězda Britney Spears prozradila, jak plánuje využít nově nabytou svobodu poté, co minulý týden získala zpět kontrolu nad svým osobním životem a majetkem.
  Aukce díla Fridy Kahlo

  Autoportrét mexické malířky Fridy Kahlo se vydražil za téměř 780 milionů korun

  Obraz mexické umělkyně Fridy Kahlo s názvem "Diego y yo" (Diego a já) z roku 1949 se stal nejdražším latinskoamerickým dílem, které se kdy prodalo v aukci. Autoportrét se vydražil za rekordních 34,9 milionu dolarů, tedy přes 778 milionů korun.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama