Více
  23.7 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Brazilský prezident Bolsonaro byl neplánovaně převezen do nemocnice

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Brazilský prezident Jair Bolsonaro byl dnes neplánovaně převezen do nemocnice v Sao Paolu. Hlava státu si podle brazilských médií stěžovala na silné bolesti břicha. Nemocnice, kde je Bolsonaro hospitalizován, uvedla, že prezident je v dobrém stavu a zřejmě trpí neprůchodností střeva, se kterou se léčil již v loňském roce. Tehdy si stěžoval na chronickou škytavku.

  Sám Bolsonaro napsal na twitteru, že byl hospitalizován kolem třetí hodiny ráno místního času. Silné bolesti začal cítit v neděli. Bolsonaro dále uvedl, že mu lékaři zavedli přes nos sondu do žaludku. V nemocnici ho podrobili řadě vyšetření, aby zvážili chirurgický zákrok.

  Bolsonarův lékař Antonio Luiz Macedo potvrdil, že Bolsonaro postoupil vyšetření a že lékaři zvažují jeho operaci. Macedo již Bolsonara dříve operoval a dnes se urychleně vrací z Baham, kde byl na dovolené, do Brazílie, uvedla agentura AP s odkazem na místní média.

  Do Sao Paola byl prezident převezen z jihu země, kde trávil volno. Do hlavního města Brasília se měl vrátit dnes, neměl ale žádný oficiální program. Bolsonaro byl na jihu od minulého týdne a čelil kritikám, že si nezkrátil volno v situaci, kdy stát Bahia čelil ničivým povodním, při kterých zahynuly nejméně dvě desítky lidí.

  Od září roku 2018, kdy při předvolební kampani Bolsonara pobodal muž a tehdejší kandidát byl převezen do nemocnice v kritickém stavu, se brazilský prezident podrobil několika operacím břicha.

  Naposledy Bolsonara operovali v polovině července loňského roku kvůli neprůchodnosti střev. V roce 2020 se Bolsonaro také nakazil koronavirem.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS