Protext ČTKBobcat daruje stavební techniku na Ukrajinu

Bobcat daruje stavební techniku na Ukrajinu

Praha 24. října 2024 (PROTEXT) – Bobcat, přední světový výrobce kompaktních stavebních strojů s evropským sídlem a výrobou ve středočeské Dobříši, dnes oznámil darování rypadla E60 pro obnovu Ukrajiny po rozsáhlých škodách způsobených válečným konfliktem v regionu.

Slavnostní předání se uskutečnilo ve středočeské Dobříši, kde firma již od roku 2007 navrhuje, vyvíjí, vyrábí a testuje stavební techniku. E60, jedno z nejvýkonnějších rypadel, jaké Bobcat vyrábí, od prezidenta společnosti Doosan Bobcat EMEA Garyho Hornbachera symbolicky převzal zástupce neziskové organizace Ukrajinská iniciativa pan Bohdan Rajčinec.

„Daru od společnosti Doosan Bobcat si velmi vážíme. Rypadlo bude předáno dceřinému spolku Ukrajinské iniciativy v ČR, z.s., který se soustřeďuje na přímou humanitární pomoc Ukrajině. Stroj poslouží při pozemních a výkopových prací během odstraňování válečných škod,“ uvedl pan Rajčinec.

„Svět kolem nás nám není lhostejný, společenská odpovědnost je nedílnou součástí naší firemní kultury. Jsme hrdí na to, že můžeme přispět k obnově Ukrajiny,“ řekl prezident společnosti Doosan Bobcat EMEA Gary Hornbacher. „Věříme, že naše podpora přinese skutečnou hodnotu a pomoc tam, kde je nejvíce potřeba.“

Darování rypadla je součástí širší iniciativy společnosti Doosan Bobcat, která se zaměřuje na podporu komunit postižených konflikty a přírodními katastrofami. Společnost se dlouhodobě angažuje v charitativních projektech a spolupracuje s různými humanitárními organizacemi po celém světě. V minulých letech společnost podpořila několikrát Ukrajinu a loni také Turecko prostřednictvím organizace Člověk v Tísni.

Ukrajinská tradice v ČR, z.s. byla založena v r. 2012 mj. za účelem poskytování humanitární pomoci Ukrajině. Organizace tak činí průběžně, především pak v r. 2014 po anexi Krymu a začátku ruské agrese na Ukrajině, dále pak od února 2022 po invazi na Ukrajinu. Organizace je součástí evropské sítě ukrajinských organizací (Evropský kongres Ukrajinců se sídlem v Praze).

Rypadlo Bobcat E60 je známo svou vysokou spolehlivostí, výkonností a všestranností. Tento dar pomůže v rekonstrukci infrastruktury, která byla vážně poškozena. Rypadlo bude využito při různých stavebních a opravárenských projektech, včetně rekonstrukce silnic, mostů a veřejných budov.

Vyrobeno v Česku

Bobcat je významným výrobcem kompaktních kolových nakladačů, pásových nakladačů, rypadel a dalších strojů pro stavebnictví, zemědělství, terénní úpravy a další odvětví. Sídlo společnosti pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA) se nachází na okraji Dobříše ve Středočeském kraji. Denně sem za prací dojíždí více než 1000 lidí.

Součástí závodu je výrobní závod, kde se ročně vyrobí přibližně 25.000 strojů pro zákazníky v regionu EMEA. Část produkce se vyváží také do Ameriky, Asie a dalších zemí světa.

V inovačním centru inženýři a konstruktéři společnosti Bobcat testují, inovují a vyvíjejí nové produkty a technologie. Centrum disponuje některými špičkovými technologiemi, včetně klimatické komory a unikátní akustické komory, která slouží k měření hladiny hluku strojů.

 

Další informace o společnosti Doosan Bobcat a jejích produktech naleznete na www.bobcat.com nebo na www.bobcat.cz – webu distributora pro ČR, společnosti Bobcat CZ, a.s.

 

 

Doporučujeme

Nicolás Maduro se znovu postavil před americký soud kvůli obchodu s drogami

Sesazený venezuelský prezident Nicolás Maduro se ve středu znovu objevil před federálním soudem v New Yorku. Spolu se svou manželkou Cilií Flores čelí obvinění z rozsáhlého pašování kokainu do Spojených států. Oba vinu odmítají a jejich obhajoba chce napadnout nejen samotnou obžalobu, ale také způsob Madurova zadržení.

Ukrajina během noci udeřila na cíle na Krymu, Rusko zasáhlo u Kyjeva bytový dům

Ukrajina během noci na dnešek zasáhla drony Ruskem anektovaný poloostrov Krym, odkud jsou hlášeny exploze, požáry a výpadky dodávek elektrické energie. Tvrdí to telegramové kanály včetně ukrajinského Exilenova+. Ukrajina v posledních měsících zintenzivnila údery na Krym, aby narušila jeho zásobování a odřízla ho od Ruska. Rusko při nočních úderech zasáhlo podle portálu Ukrajinska pravda bytový dům u Kyjeva, kde utrpělo pět lidí včetně tří dětí zranění. Hasiči na místě zlikvidovali požár.

KOMENTÁŘ: Svět najednou ropu nechce, i když má nedostatek paliv. Proč?

Blízký východ se utápí v další spirále nepokojů, oživení války mezi Spojenými státy a Íránem žene vzhůru ceny ropy. Trh už je narušený tak dlouho, že se začíná na bezprecedentní situaci adaptovat. O surovou ropu je tak paradoxně mimořádně malý zájem.

Modelingový agent s vazbami na Epsteina byl ve Francii nalezen mrtvý

Někdejší modelingový agent Daniel Siad, který měl vazby na sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina, byl nalezen mrtvý ve svém domě ve Francii. Píší o tom agentura AFP a deník Le Figaro s odvoláním na prokuraturu v Nanterre. Devětašedesátiletý Švéd alžírského původu čelil podezření, že po celém světě rekrutoval dívky pro Epsteina a že se podílel na finančníkových zločinech obchodování s lidmi a sexuálního zneužívání. Modelky podle stanice BFMTV hledal i v Česku. Bylo na něj podáno několik trestních oznámení kvůli obvinění ze znásilnění.

CSG investuje v USA do výroby motorů pro drony

Česká průmyslová skupina CSG rozšíří své působení ve Spojených státech. Ve Wisconsinu plánuje vyrábět malé proudové motory určené pro bezpilotní letouny a další obranné systémy. Počáteční investice může dosáhnout 15 milionů dolarů.

Rubio: Kontrola Hormuzského průlivu by vytvořila nebezpečný precedent

Americký ministr zahraničí Marco Rubio na setkání členů Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) v Manile varoval před íránským vybíráním mýtného v Hormuzském průlivu. Mohlo by to podle něj inspirovat k podobnému kroku jiné mocnosti. Také řekl, že Teherán nebere rozhovory o ukončení konfliktu vážně.

Počet obětí silných bouří v Chile stoupl na 13, sedm lidí se pohřešuje

Prudké přívalové deště na severu Chile z poloviny tohoto měsíce si vyžádaly nejméně 13 mrtvých a sedm pohřešovaných. Více než 60.000 lidí zůstává odříznutých od okolního světa kvůli podemletým silnicím a rozvodněným řekám. S odkazem na chilské úřady o tom dnes informovala agentura AFP.

Paradox klimatických změn: USA čelí intenzivnímu suchu, lesním požárům i záplavám současně

Zatímco americký prezident Donald Trump označuje klimatické změny za největší podvod v historii, Spojené státy zasáhlo na jedné straně sucho a lesní požáry, na druhé straně prudké záplavy. Tyto zdánlivě nesouvisející události posilují klimatické změny. Do USA se navíc dostává kouř z lesních požárů v Kanadě.

Ve světových vodách ubývá kyslík

Množství kyslíku ve světových oceánech, jezerech, řekách i pobřežních vodách postupně klesá. Tento proces ohrožuje vodní organismy, narušuje fungování ekosystémů a může oslabit přirozené mechanismy, které pomáhají regulovat klima na Zemi.

Ukrajina hlásí zasažení 13 ruských plavidel za 48 hodin

Ukrajina za posledních 48 hodin zasáhla v Černém a Azovském moři 13 ruských plavidel. Dnes to na síti Telegram oznámil velitel ukrajinských dronových jednotek Robert Brovdi, známý pod přezdívkou Maďar. Ruské ministerstvo obrany mezitím ohlásilo, že ruské síly v noci zaútočily v ukrajinské Oděské oblasti na přístavy, zasáhly dvě lodě a také nádrže s palivem a mazivem.

Francie jako první v Evropě zakázala sociální sítě dětem mladším 15 let

Francouzský parlament v úterý schválil zákaz užívání sociálních sítí u dětí mladších 15 let. Jedná se o první takový zákaz v Evropě. Vlastní pravidla pro věkové omezení však připravuje zhruba desítka dalších evropských zemí. Česká vláda například podpořila zákaz mobilních telefonů a dalších elektronických zařízení ve školách. Některé země Evropské unie (EU) požadují celounijní postup.

Írán v odvetě zaútočil na americká zařízení v Kuvajtu, Bahrajnu a Jordánsku

Americké velitelství CENTCOM oznámilo v noci na dnešek novou vlnu úderů na Írán, a to jedenáctou noc po sobě. Íránská média informují o explozích na několika místech v zemi. Nad Teheránem zasahovala protivzdušná obrana. Americká armáda tvrdí, že cílem je snížit íránskou schopnost napadat obchodní lodě v Hormuzském průlivu. Íránská armáda k ránu odpověděla odvetnými dronovými útoky na americká vojenská zařízení v Kuvajtu, Jordánsku a Bahrajnu, informovala íránská tisková agentura IRNA.

Galaxy dá pět milionů dolarů na ochranu bitcoinu před kvantovými počítači

Kvantové počítače zatím zabezpečení bitcoinu prolomit nedokážou, jejich vývoj ale postupuje rychle. Společnost Galaxy proto vyčlenila až pět milionů dolarů na projekty, které mají nejznámější kryptoměnu připravit na budoucí technologickou hrozbu.

Otřesy v Ukrajinské armádě: Zelenskyj odvolal Syrského

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v úterý večer oznámil změnu na postu vrchního velitele ukrajinské armády. Dosavadního velitele ozbrojených sil Ukrajiny Oleksandra Syrského nahradí Mychajlo Drapatyj. Jedná se o reakci na rozsáhlé protesty proti odvolání ministra obrany Mychajla Fedorova. Ten se dostal do konfliktu se Syrským.

Moldavský parlament zvolil investora Vasileho Tofana premiérem. Má urychlit proces přistoupení k EU

Moldavský parlament schválil novou vládu premiéra Vasileho Tofana. Politický nováček chce oživit ekonomiku, omezit rozpočtový schodek a urychlit vstup země do Evropské unie. Kabinet čeká náročný úkol v době, kdy Moldavsko čelí slabému růstu i dopadům války na sousední Ukrajině.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama