Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  BMW a jeho elektrické SUV iX3 tvrdě konkuruje svým rivalům

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nádherná německá práce, která potěší všechny milovníky velkého a zeleného. Smělý konkurent modelům jako Mercedes EQC nebo Audi e-tron. Solidní dojezd, protože to je to, co stále ještě všechny zajímá. Dobrá zásoba koní pro ty, kteří řeší výkon. Malá cena pro ty, kteří neřeší peníze. Bezpečné a plné chytrých věcí, které by dokázaly vyhrát i AZ-kvíz. To je BMW iX3.

  Na co se to vlastně koukáme? Normální X3, ze které výrobci vyrvali motor a spojku, všechno zahodili a vmontovali baterii a elektromotor. Upřímně, kromě masky předního chladiče moc rozdílů, co se týče vzhledu, nenajdeme. Snad jen modrou barvu, které v automobilce přikládají stejnou váhu jako elektřině samotné. I tak se ale vyplatí nezavrhovat tohle elektrické dvojče hned zpočátku.

  Design aneb to už tady bylo

  Vskutku, při prvním pohledu máme pocit, že se nic nezměnilo. Klasické SUV, které už jednou použité bylo. Nejhlavnější rozdíl je, jak jsme si řekli, v přední masce chladiče. Zmizely nám mříže a nahradily je plastové výplně. Ty jsou ovšem lemovány modře, protože to znamená hodně elektřiny. Modrá je opravdu všude. Další rozdíl jsou nová kola. 19 a 20 palců rozměr s novým aerodynamickým vzezřením. Pro ty, kteří rádi klasiku, tahle kola první housle hrát nebudou. Nejsou však vůbec špatná.

  Zezadu je hlavní změnou spoiler. Také modré lemování „výfuků“, které nikde pochopitelně nemáme, dodává autu jisté odlehčení.

  Interiér je stará klasika oděná do modrého. Veškeré věci jsou uspořádány krásně logicky a to máme na BMW rádi. Velký volant, pohodlné sedačky, dostatek místa pro všechno. Druhá řada nemá absolutně žádný problém s místem pro cokoli. Nohy, hlava, všechno je dostatečně vyřešené tak, abychom zvládli i dlouhé jízdy.

  Výkon a elektřina

  Když je řeč o dlouhých jízdách, zkusme se podívat na dojezd. Až 461 km máme garantováno firmou BMW. Není to špatné číslo na SUV, které váží přes 2,2 tuny a jede na elektřinu.

  Výkon 286 koní (210 kW), maximální rychlost 180 km/h a zrychlení 6,8 s z 0 na 100. Ani nabíjení není zcela k zahození. Po 10 minutách na vysokorychlostní nabíjení jsme schopni ujet až 90 km.

  Na kolik nás tedy elektrické iX3 vyjde? Cena startuje oficiálně na 1 792 700 Kč. To je všechno, jen ne málo peněz. Vyplatí se nám investovat do modré budoucnosti? Opravdu dali výrobci do tohoto modelu tolik, aby nebylo pochyb o tom, zda radši nekoupit klasické spalování? Za nás skvělé auto s drobnými nedostatky. Práce byla ale odvedena dobře.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS