Reklama
5.9 C
Czech
Úterý 31. března 2026
ITBoxBlackBerry znovu na scéně s telefonem 5G

BlackBerry znovu na scéně s telefonem 5G

BlackBerry je značka smartphonu, která se odmítá vzdát svého místa. Neustále vstává z mrtvých, a i přes prvotní skepse odborníků, vždy překvapí. Návrat má tentokrát na svědomí společnost s názvem OnwardMobility. Na novém smartphonu BlackBerry 5G s fyzickou klávesnicí bude spolupracovat s výrobcem FIH Mobile. Zahájení prodeje je plánované na první polovinu roku 2021. Jako první bude telefon dostupný v USA a následně v Evropě. Používat bude software Android od společnosti Google. 

Poslední společností vyrábějící smartphony na základě licence od společnosti BlackBerry Ltd, byla TCL Communications, která nadále poskytuje mobilní a bezpečnostní služby. TCL nechala svou licenci zaniknout v únoru tohoto roku. BlackBerry se systémem Android byly kompletně staženy z trhu. Až do teď.

OnwardMobility má nyní veškerá práva vyvíjet, konstruovat a uvádět na trh. Slibuje vysokou úroveň bezpečnosti jako tomu bylo u předchozích modelů, které se vždy zaměřovaly hlavně na sektor podnikání a vládní instituce. Zároveň na svých webových stránkách potvrzují, že nový telefon se bude prodávat i široké veřejnosti.

Hlavní otázkou tedy je, bude někdo v roce 2021 chtít telefon BlackBerry? Společnosti TCL se v roce 2017 povedlo velmi úspěšně, na vlně nostalgie, uvest BlackBerry KeyOne. Mnoho lidí, kteří začali svůj mobilní život s telefonem BlackBerry, se chtělo vrátit k používání fyzické klávesnice. Následovali vylepšené modely BlackBerry KeyTwo a BlackBerry KeyTwo LE. I tyto dvě nové řady se velmi úspěšně prodávaly spotřebitelům i podnikům.

Konkrétní důvody, proč se TCL rozhodla nepokračovat v licenci, i když se telefony prodávaly velmi dobře, nejsou známy. Zatím také není jasné, co konkrétně má společnost OnwardMobility v úmyslu uvést na trh. Přiznejme si, že klávesnice uživatelům smartphonů v době skládacích obrazovek a otáčejících se displejů nechybí. BlackBerry však už jednou na své „kultovní“ zastánce vsadilo, a úspěšně. Uvidíme tedy, s čím a kdy OnwardMobility přijde.

Reklama

Doporučujeme

Král Karel a Camilla zamíří do USA na oslavy 250 let nezávislosti

Král Karel III. a královna Camilla potvrdili návštěvu USA, kde se zúčastní oslav 250 let od vyhlášení americké nezávislosti. Cesta ale nepřichází jen v duchu tradice, odehraje se i v době citlivých politických vztahů.

Německo: Vlk zaútočil na ženu přímo v centru Hamburku

Neobvyklý incident otřásl v pondělí večer jednou z hlavních nákupních ulic v Hamburku. V rušné ulici Grosse Bergstrasse ve čtvrti Altona, nedaleko obchodního domu Ikea, zaútočil na ženu vlk.

Skupiny napojené na Rusko a Írán využívají kryptoměny k nákupu dronů, ukázala analýza

Proruské a proíránské skupiny stále častěji využívají kryptoměny k financování nákupu levných vojenských dronů a jejich součástek, které hrají klíčovou roli v aktuálních světových konfliktech. Vyplývá to ze zprávy společnosti Chainalysis, která se specializuje na analýzu blockchainu.

Dopady války: Američané si připlatí za zboží z Číny

Zablokovaný Hormuzský průliv způsobil šok na trhu s ropou. Celý svět to pociťuje prostřednictvím růstu cen pohonných hmot a energií, hrozí ale i zdražování potravin a základních potřeb. Situace není jiná ani v USA. Podraží i výrobky z Číny, varoval majitel čínské exportní firmy Huijin Trade. Ceny ropy se v úterý téměř nezměnily.

Guvernér Floridy podepsal zákon o přejmenování letiště v Palm Beach po Trumpovi

Guvernér státu Florida Ron DeSantis v pondělí podepsal zákon o přejmenování letiště v Palm Beach po americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. Návrh zákona o změně názvu v únoru schválili floridští zákonodárci. Trump v pondělí rovněž představil vizualizaci mrakodrapu v Miami, který má být sídlem jeho prezidentské knihovny. Píší o tom tiskové agentury.

Na Ukrajinu přijela Kallas a někteří ministři zahraničí, připomenou si Buču

Do Kyjeva přijela šéfka diplomacie Evropské unie Kaja Kallas a ministři zahraničí několika unijních zemí. V zemi bránící se ruské vojenské agresi si mimo jiné připomenou čtvrté výročí masakru, který spáchali Rusové v okupované Buči ležící nedaleko metropole. Diplomaty na nádraží přivítal ukrajinský ministr zahraničí Andrij Sybiha, jenž na síti X zveřejnil video, na kterém je mimo jiné vidět, jak z vlaku vystupuje Kallas.

Klimatická krize ohrožuje vlny v Salvadoru, pomoct má pojištění

Na východním pobřeží Salvadoru zkoušejí neobvyklý způsob, jak bránit místní přírodu i živobytí lidí před stále divočejším počasím. Oblast Oriente Salvaje, známá mezi surfaři kvůli vlnám Las Flores a Punta Mango, testuje první pojistku svého druhu zaměřenou přímo na surfování. Cílem je pomoci komunitě ve chvíli, kdy tropické bouře rozbijí podmínky pro surf, poškodí okolí a odradí návštěvníky.

Jsme za polovinou, tvrdí Netanjahu. Na Blízký východ dorazily americké speciální síly

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí prohlásil, že ve válce s Íránem bylo dosaženo více než poloviny cílů. Americký prezident Donald Trump zopakoval, že USA vedou rozhovory s „úplně jinými lidmi“, zatímco na Blízký východ dorazily stovky příslušníků speciálních sil, námořní pěchoty a výsadkářů.

ANALÝZA: Invaze na Charg by byla geopolitickým hazardem

Americko-izraelská válka s Íránem trvá více než měsíc a riziko pozemních operací roste. Na stole jsou „nájezdy“ speciálních jednotek, ale také invaze na pevninu, konkrétně na ostrov Charg. Jak moc by bylo dobytí ropného srdce islámské republiky riskantní a vyplatilo by se vůbec?

Sparta poprvé zvládla sedmý zápas a postupuje do semifinále

Hokejisté Sparty Praha konečně prolomili dlouholeté trápení. V rozhodujícím sedmém utkání play off vyhráli na ledě Plzně 1:0 a poprvé v historii extraligy tak zvládli sedmý duel série. Postup do semifinále zařídil jediný gól Filipa Chlapíka, který se prosadil na začátku druhé třetiny.

Írán zasáhl ropný tanker u Dubaje

Útok na obří ropný tanker u pobřeží Dubaje dál vyostřil konflikt mezi Íránem, Spojenými státy a Izraelem. Vedle dalších raketových a dronových útoků znovu rozhýbal ceny ropy i pohonných hmot a přidal Donaldu Trumpovi další problém před listopadovými volbami do Kongresu.

Babiš jednal s distributory paliv, další schůzka bude brzy

Jednání vlády se zástupci největších distributorů pohonných hmot zatím nepřineslo konkrétní dohodu. Po pondělní schůzce ve Strakově akademii ale platí, že se obě strany znovu sejdou za dva až tři dny. Ve hře dál zůstává hlavně možnost zastropování marží u velkých hráčů na trhu.

Krejčí vede tým do klíčového zápasu

Ladislav Krejčí se vrací na Letnou v jiné roli. Tentokrát jako kapitán reprezentace, která bojuje o mistrovství světa. Před zápasem s Dánskem ale nezaujal jen fotbalem, ale i lidským gestem na tiskové konferenci.

Rusko vyhostilo britského diplomata, viní jej ze špionáže

Rusko nařídilo britskému diplomatovi opustit zemi kvůli podezření ze špionáže. Jde o další krok v sérii vzájemných vyhoštění mezi Moskvou a Londýnem, která odráží dlouhodobě napjaté vztahy obou zemí.

Mladý Schwarzenegger vyhrál svou první soutěž v kulturistice

Nejmladší syn Arnolda Schwarzeneggera se vydává po stopách svého otce. Joseph Baena při své první účasti na soutěži NPC Natural Colorado State obsadil první místo hned v několika kategoriích.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama