Reklama
2.5 C
Czech
Středa 8. dubna 2026
e-SportsBjergsen po neúspěšné sezoně opouští Team Liquid

Bjergsen po neúspěšné sezoně opouští Team Liquid

Team Liquid se po jedné sezoně rozloučil s veteránem Bjergsenem, mid lanerem League of Legends, oznámila organizace.

Bjergsen, který po sezoně 2020 ukončil profesionální kariéru, se vrátil na scénu LCS, aby v roce 2022 hrál za Team Liquid. Klub kolem Bjergsena postavil super tým v naději, že se kvalifikuje na Worlds, to se ale bohužel nepovedlo.

Bjergsenovo vyjádření

„Co se týče turnajů, nedosáhli jsme výsledků, které jsme chtěli, ale i tak si z nich můžu odnést spoustu dobrých věcí a vybudoval jsem si tu dobré vztahy s lidmi,“ řekl Bjergsen ve videu, které Liquid zveřejnil na sociálních sítích.

V letošní sezoně skončil Bjergsen s týmem Liquid v play-off LCS Summer Split na čtvrtém místě a od postupu na Worlds ho dělil jediný zápas. Přestože měl tým soupisku nabitou veterány ze Západu, včetně top lanera Bwipa a AD carry Hanse Samy – oba byli podepsáni před sezonou v naději, že se probojují na Summoner’s Cup -, na domácí scéně neuspěl.

Během své kariéry v LCS hrál Bjergsen pouze za dva týmy: Liquid a TSM. V letech 2014 až 2021 strávil celé své působení v Severní Americe v týmu TSM, a to jak jako hráč, tak jako trenér. Jeho budoucnost v lize zůstává v tuto chvíli nejistá, ačkoli mimo sezonu se začaly objevovat zvěsti spojující ho mimo jiné s týmy jako 100 Thieves.

„Chtěl bych jen poděkovat fanouškům týmu. Ti mě od začátku přijali. Byl jsem trochu nervózní, protože jsem proti Liquidu hrál vážně dlouho. Fanoušci ale byli opravdu milí a vstřícní, a teď, když jdu jinam, doufám, že mě budou podporovat i nadále,“ řekl Bjergsen.

Tým nejspíše čeká přestavba

V příští sezoně se Liquid pravděpodobně rozhodne pro úplnou přestavbu. Tým se již rozloučil s Hansem Samou a nyní i s Bjergsenem, čímž připravil půdu pro nové hráče, včetně talentů na úrovni akademie Yeona a Haeriho, kteří by mohli mít v příští sezoně na soupisce startovní pozici.

Navíc začátkem tohoto týdne oznámil nezávislý ligový novinář Brieuc Seeger, že dlouholetá opora Liquidu CoreJJ zůstane v týmu i pro sezonu 2023. CoreJJ se v uplynulém týdnu podílel na dohledu nad zkouškami Liquidu na akademické a amatérské úrovni.

Bjergsenova smlouva je v globální databázi smluv ligy stále aktivní. Jeho smlouva s týmem měla vypršet po skončení příští sezony.

Reklama

Doporučujeme

Osm týmů, čtyři příběhy. Liga mistrů vstupuje do čtvrtfinále

Osm týmů zůstává ve hře o trofej. Čtvrtfinále Ligy mistrů nabízí tradiční giganty, ofenzivní přestřelky i nejisté formy. Každý duel má vlastní příběh a žádný favorit nemá nic jisté.

Útok na kryptoměnový projekt ukazuje novou taktiku hackerů

Kryptoměnový projekt Drift přišel o 270 milionů dolarů po útoku, který neproběhl klasickým způsobem přes chybu v kódu. Útočníci místo toho několik měsíců budovali důvěru a pronikli přímo do fungování projektu.

Írán po letech propustil Francouze Kohler a Parise

Francouzští občané Cécile Kohler a Jacques Paris, které íránský režim zadržoval tři a půl roku, byli propuštěni a jsou na cestě do Francie, uvedl dnes francouzský prezident Emmanuel Macron na síti X. Podle zdrojů blízkých francouzskému ministru zahraničí oba opustili Írán dnes ráno a nyní se s diplomatickým doprovodem nacházejí na území Ázerbájdžánu, píše agentura AFP. Macron zároveň poděkoval Ománu za pomoc se zprostředkováním jejich propuštění.

Viceprezident USA J. D. Vance dorazil do Maďarska podpořit Orbána

Americký viceprezident J. D. Vance dorazil do Budapešti, aby podpořil maďarského premiéra Viktora Orbána před parlamentními volbami, které se konají v neděli 12. dubna.

Trump hrozí Íránu zničením jeho civilizace, pokud neuzavře dohodu

Americký prezident Donald Trump dnes na své sociální síti pohrozil zničením celé jedné civilizace, pokud Írán nepřistoupí na dohodu. S odkazem na své dřívější ultimátum napsal, že se dnes večer (v noci na středu SELČ) ukáže. Podle šéfa Bílého domu totiž nastal jeden z nejvýznamnějších okamžiků v dějinách světa. Na konci příspěvku hrozícím Íránu zničením Trump napsal: "Bůh žehnej skvělému íránskému lidu".

Šéfka tchajwanské opozice zahájila cestu do Číny

Šéfka tchajwanské opozice Čcheng Li-wen míří do Pekingu na jednání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Setkání přichází v době rostoucího napětí mezi oběma stranami a může zásadně ovlivnit domácí politiku na Tchaj-wanu i další směřování vztahů s Čínou.

Při srážce rychlovlaku TGV s kamionem zemřel strojvůdce, řidič je ve vazbě

Při srážce rychlovlaku TGV s kamionem na přejezdu na severu Francie zemřel dnes ráno strojvůdce a na dvě desítky lidí utrpěly zranění. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní prefekturu a železniční společnost SNCF. Podle prefektury jsou dva zranění v kritickém stavu, dalších 14 lidí má zranění neohrožující život. Policie vzala do vazby řidiče kamionu, kterého vyšetřuje pro podezření z neúmyslného zabití. Šéf železniční společnosti SNCF Jean Castex na tiskové konferenci řekl, že signalizace na přejezdu fungovala normálně.

Střelba u izraelského konzulátu v Istanbulu: Jeden útočník je po smrti, další dva zranění

Jeden z útočníků byl zabit a další dva utrpěli zranění při úterní přestřelce s policií před budovou izraelského konzulátu v Istanbulu. Incident si vyžádal také lehká zranění dvou policistů, přičemž v době útoku se na konzulátu nenacházel žádný diplomatický personál.

Íránský ostrov Charg podle médií zasáhly údery a výbuchy

Íránský strategický ostrov Charg zasáhly údery a výbuchy. Podle agentury Reuters to dnes uvedly íránská agentura Mehr a americký server Axios. Podle serveru ostrov, který je zásadní pro námořní přepravu íránské ropy, zasáhly americké údery a jejich cílem byla vojenská infrastruktura.

Připravte se na invazi jedovatých hadů, varuje studie

Globální oteplování mění chování zvířat. Jedovaté hady vyhání z přirozených stanovišť směrem k hustě osídleným oblastem. Zvýší se tak zdravotní riziko pro miliony lidí. Problém je to také v Austrálii, která je domovem těch nejnebezpečnějších hadů.

Povodně v Angole si podle nové bilance vyžádaly více než 30 obětí

Více než 30 obětí už si vyžádaly povodně, které po přívalových deštích v posledních dnech postihly Angolu. Vyplývá to z nové bilance, kterou dnes zveřejnila angolská státní televize TPA. V neděli média informovala o 15 mrtvých, píše agentura AFP.

Rusko i Ukrajina hlásí mrtvé a zraněné po dronových útocích

Rusko i Ukrajina hlásí mrtvé a raněné po vzájemných nočních a ranních dronových útocích. Ukrajinské drony zabily tři lidi včetně dítěte ve Vladimirské oblasti poblíž Moskvy, informovala dnes místní správa. Čtyři mrtvé hlásí úřady ukrajinské Dněpropetrovské oblasti, z toho tři oběti při útoku ruského dronu na městský autobus v Nikopolu. Tři zranění jsou i v Záporožské oblasti.

Írán a Izrael pokračují ve vzájemných úderech, Teherán odmítl požadavky USA

Írán a Izrael dnes pokračovaly ve vzájemných útocích poté, co Teherán odmítl znovuotevřít Hormuzský průliv. Izraelská armáda přitom varovala obyvatele Íránu, že jejich přítomnost ve vlacích a v blízkosti železničních tratí ohrožuje jejich životy, napsala agentura Reuters. Podle agentury AP mezitím někteří íránští činitelé vyzvali mladé lidi, aby vytvořili lidské řetězy kolem elektráren a chránili je tak svým tělem. Íránský prezident Masúd Pezeškján uvedl, že položit život za vlast je připraveno 14 milionů Íránců.

Firma z Wall Street poslala do Hormuzského průlivu analytika. Co zjistil?

Obchodníci monitorují situaci v Hormuzském průlivu analýzou satelitních snímků. Společnost Citrini Research však zvolila odlišný přístup. Na ománský ostrov Musandam poslala vlastního analytika, který sleduje aktivitu lodí v průlivu na vlastní oči. Jeho zjištění zpochybňují obecný narativ trhů o faktické blokádě trasy klíčové pro přepravu ropy. I přesto je doprava v průlivu hluboko pod hodnotami před válkou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama