menu

20.1 C
Czech
Čtvrtek 30. května 2024

Izraelská armáda lokalizovala tunely Hamásu vedoucí do Egypta

Izraelská armáda získala podle svého prohlášení kontrolu nad nárazníkovou zónou mezi Egyptem a Pásmem Gazy. Uvedla, že zde našla několik desítek tunelů palestinského teroristického hnutí Hamás. Používal je k pašování zbraní z Egypta.

Komise pro cenné papíry a burzy schválila 8 etherových ETF

Komise pro cenné papíry a burzy ve čtvrtek podepsala návrhy na etherové ETF, čímž se jejich potenciální uvedení na trh o krok přiblížilo. Americký regulátor cenných papírů schválil návrhy o uvedení spotových etherových ETF společností VanEck, Ark Invest, BlackRock, Fidelity, Franklin Templeton, Bitwise, Grayscale a Invesco. Příkaz SEC je jedním z kroků k tomu, aby se tyto plánované fondy dostaly na trh.

Bitcoin odepsal přes 15 %, ale podle expertů se vrátí na vyšší hodnoty

Sledujte nás na sítích

Největší kryptoměna na světě Bitcoin aktuálně zaznamenala propad až okolo 15 %. Může se jednat o následek útoku na Izrael, který poslal taktéž na nižší cenové hladiny i akcie. Dolar a dluhopisy naopak vzrostly na ceně.

Reklama

Víkendový propad ceny bitcoinu

Z víkendového propadu, který jsme mohli před začátkem týdne sledovat, se však má podle některých expertů bitcoin vzchopit a začít nový růstový trend. Generální ředitel společnosti Galaxy Digital Mike Novogratz komentuje na platformě X tuto situaci jako dočasné promítnutí rizika dopadu konfliktu na světové trhy a následné znovuoživení v podobě trendu na vyšší cenové hladiny. 

Foto: Inzerce

Cenový vývoj Bitcoinu poslední měsíc, Zdroj: Google Finance

Po tomto víkendu však začal bitcoin růst – a to z hladiny okolo cca 61 700 $ během následujících dvou dnů na cenu až okolo 67 000 $. Pozitivní zprávou je taktéž schválení prvních bitcoinových ETF v Hong Kongu. Vzhledem k velikosti tohoto trhu se však tato schválení v blízké době do ceny pravděpodobně nepromítnou. Na druhou stranu, podobě jako u amerických bitcoinových ETF, je možné, že růst ceny bitcoinu bude i těmito ETF podpořen ve střednědobém až dlouhodobém horizontu.

Za 3 dny přijde halving Bitcoinu

V době psaní článku očekáváme, že za 3 dny nastane halving Bitcoinu. Tato událost měla vždy výrazný vliv na cenu této největší kryptoměny. 

Reklama
Foto: Inzerce

Minulé halvingy zpravidla představovaly vstup do nového růstového trendu a dosažení all-time high. Zdroj: TradingView

Na přiloženém obrázku si můžete všimnout, že halving vždy znamenal prudké cenové pohyby. Jednotlivé halvingy tak jako samotné nezpůsobily okamžitý růst ceny, ale důležité je, co následovalo po nich. V každém ze tří minulých případů si můžeme všimnout, že bitcoin dokázal dosáhnout nového vrcholu (all-time high) – a to v průběhu doby okolo 1 roku od události halvingu. 

Kryptoměny s nízkou kapitalizací během bull runu rostou více než Bitcoin

Kromě bitcoinu je taktéž důležité se zaměřit na menší projekty, které mohou během bull runů zaznamenávat obrovský růst. Díky tomu, že mají tyto projekty nižší tržní kapitalizaci, zpravidla rostou mnohem více než velké kryptoměny jako bitcoin či ethereum.

Aby si tvůrci zajistili přísun finančních prostředků a zároveň nabídli své kryptoměny k nákupu prvním investorům, poskytují je v rámci úvodního veřejného prodeje – tedy předprodeje. Ten má za cíl umožnit nakoupit tokeny ještě před jejich zalistováním na decentralizované nebo centralizované burzy a poskytnout prvním investorům určité výhody – mezi těmi nalezneme například výrazně nižší pořizovací cenu, vysoké odměny za staking (pokud je k dispozici), velký potenciál k budoucímu zhodnocení nebo třeba další unikátní výhody, které jsou dostupné pouze pro brzké investory.

Pojďme si nyní pár nových projektů blíže představit, abyste měli přehled o tom, do jakých menších kryptoměn lze v současné době investovat a o jaké je aktuálně ten největší zájem.

1. Dogeverse

Dogeverse se řadí mezi meme kryptoměny, které mohou dosáhnout popularity meme projektů a zároveň nabídnout investorům obrovský potenciál pro budoucí výnos.

Inovativní složkou této kryptoměny je poté implementace na mnoho různých blockchainů, jako je například Ethereum, Binance Smart Chain, Avalanche, Solana nebo třeba Base. Díky tomu budou moci investoři a samotní uživatelé přesunovat svá aktiva mezi podporovanými blockchainy rychle a velmi levně.

Foto: Inzerce

Aktuálně může být velmi atraktivní také staking, u které je možné sledovat očekávané roční zhodnocení ve výši až 182 %. Stačí tak pouze nakoupit tokeny a následně je nechat ihned stakovat, což vám zajistí odměny již od prvního momentu. 

Abyste mohli do Dogeverse investovat, je třeba navštívit jeho webové stránky a následně vstoupit do okna s předprodejem. V tom naleznete tlačítko s připojením peněženky, na které, když kliknete, zobrazí se vám vyskakovací okno s výběrem jejího typu – Metamask, Coinbase nebo skrze službu Wallet Connect. 

V momentě, kdy si zvolíte kryptoměnu k nákupu – ETH, USDT, BNB, MATIC nebo AVAX, stačí zadat množství tokenů, které si přejete zakoupit, a následně kliknout na potvrzovací tlačítko. Dejte si však pozor na to, že při nákupu skrze BNB, MATIC nebo AVAX nebudete mít možnost nakoupené tokeny stakovat – o tom vás však platforma sama informuje.

Obrázek
Obrázek

2. 99Bitcoins

Dalším projektem, který bychom vám rádi představili, se stává 99Bitcoins. V rámci této kryptoměny mají uživatelé a investoři k dispozici hned mnoho různých funkcí – jednak se tato kryptoměna skvěle hodí pro staking a vysoké odměny, druhak poté nabídne inovativní mechaniku s názvem Learn-to-Earn.

Foto: Inzerce

Learn-to-Earn navazuje na populární koncepty, jako je například Play-to-Earn (tento koncept nalezneme u herních projektů, ve kterých mohou hráči hraním hry vydělávat tokeny – a tím pádem i prostředky s reálnou hodnotou). 

V rámci této inovativní mechaniky tak bude stačit pouze studovat vybraná témata, přičemž za úspěšné dokončení kurzů poté získáte tokeny $99BTC jako odměnu. Na dedikované platformě 99Bitcoins si budete moci vybrat jedno nebo více z následujících témat:

  • Základy blockchainu
  • Obchodování na DEX a CEX
  • Bezpečnost na blockchainu
  • Bezpečnost osobních peněženek
  • Odměny za blok a staking
  • Obchodní kurzy, které se hodí pro pokročilé obchodníky

K dispozici tak bude celá řada témat, která se budou zabývat především kryptoměnovým odvětvím. Platforma umožní uživatelův profil upravovat nebo třeba nakupovat předměty v obchodě – není však prozatím známo, o jaké předměty nebo produkty se bude jednat.

Foto: Inzerce

Podobně jako u výše zmíněného projektu je již v současné době možné nakoupit tokeny $99BTC v předprodeji, který zrovna běží na webových stránkách. Cena 1 $99BTC nyní odpovídá 0,00101 dolaru, přičemž s každou další fází předprodeje se tato cena zvyšuje. Brzcí investoři si tak zajistí nízkou nákupní cenu, se kterou poté budou moci pro získání zisku tokeny lépe prodat.

Obrázek
Obrázek

3. Sponge V2

Další kryptoměna, která se řadí mezi meme coiny a která aktuálně získává mnoho pozornosti, se nazývá Sponge V2. Projekt již můžete znát ze začátku léta roku 2023 a konkrétně pak měsíce května, ve kterém byla spuštěna jeho první verze. 

Ta zaznamenala obrovské úspěchy, mezi kterými nalezneme například dosažení 100milionové tržní kapitalizace, zalistování na více než 10 centralizovaných burzách (CEX) nebo třeba 30 tisíc sledujících na sociálních sítích.

Foto: Inzerce

Sponge V2 nyní poskytuje druhou možnost, pomocí které mohou investoři do projektu vstoupit. A co dělat v případě, že vlastníte tokeny z první verze? Není třeba se obávat jejich případného povinného prodeje, jelikož k získání tokenů Sponge V2 bude stačit stakovat tokeny Sponge V1. Jako odměny poté budou investorům vypláceny tokeny ze druhé verze.

Tokeny z první verze lze aktuálně nakoupit na burzách jako Uniswap, MEXC, BTCEX, Gate.io, LBank apod., přičemž zanedlouho (jakmile proběhne spuštění Sponge V2) se postupně stáhnou z oběhu. Tuto mechaniku tvůrci nazývají jako Stake-to-Bridge, což tedy jednoduše znamená, že investoři mohou stakovat tokeny z první verze, aby přešli na verzi druhou a získali tak automaticky právě Sponge V2.

V závislosti na tom, s jakou kryptoměnou tokeny nakoupíte, získáte určitý výnos ze stakingu. V případě, že využijete kryptoměnu ethereum, výnos bude dosahovat 165 % za rok. Jakmile ale nakoupíte s kryptoměnou polygon, roční odměny se vyšplhají na 354 %. 

Abyste mohli tokeny nakoupit nebo stakovat, je třeba připojit kryptoměnovou peněženku Metamask nebo Wallet Connect k předprodeji Sponge. 

Obrázek
Obrázek

Slova závěrem

Bitcoin v posledních dnech zažívá spíše stranový vývoj, který zahrnuje jak výraznější pády o cca 15 %, tak i růsty směrem až téměř ke svému all-time high. Vzhledem k tomu, že se blíží halving, investoři a obchodníci s napětím vyčkávají, jaký vliv bude mít tato událost na cenu a zda se bude opakovat scénář z předchozích halvingů.

Jako alternativu jsme vám popsali 3 altcoiny, u kterých nacházíme velký potenciál k budoucímu zhodnocení. Je však třeba myslet na to, že kryptoměny v předprodejích bývají rizikovější než největší kryptoměny jako bitcoin nebo ethereum, takže je na tento fakt nutno brát ohled. Pokud by vás některých z nich zaujal, neváhejte navštívit jeho webové stránky a do předprodeje vstoupit.

Obrázek
Obrázek
Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Renomovaná značka Balneo

Balneo je renomovanou značkou, která nabízí širokou škálu produktů pro moderní koupelny. Jedním z hlavních tahounů jsou lineární odtoky, které jsou dostupné v různých délkách...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Na trhu panují obavy ze špatné úrody pomerančů, ceny džusů letí vzhůru

Výrobci pomerančového džusu jsou nuceni zvažovat alternativy ve výběru ovoce. Velkoobchodní ceny nápoje totiž tlačí vzhůru obavy ze špatné úrody v Brazílii a na americké Floridě. Klíčové pěstitelské oblasti sužují intenzivní vedra a sucha a pomerančovníky jsou nemocné.

Rusko rozmisťuje další síly u severní části Charkovské oblasti

Rusko rozmisťuje další síly u severní části Charkovské oblasti, kde tento měsíc otevřelo novou frontu. Stále tam však nemá takový počet vojáků, aby mohlo v oblasti podniknout větší výpad, je přesvědčen hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj. Informuje o tom agentura Reuters.

Německo zruší poplatek za tranzit plynu, nejdříve ale od roku 2025

Německo chce zrušit kontroverzní poplatek za tranzit plynu, na který si stěžují některé země EU, včetně České republiky. Řekl to dnes státní tajemník pro hospodářské záležitosti Sven Giegold s tím, že se na tom dohodla německá vláda. Vzhledem k tomu, že to vyžaduje změnu zákona, je nejbližším možným termínem pro zrušení poplatku podle něj začátek roku 2025.

Izraelská armáda lokalizovala tunely Hamásu vedoucí do Egypta

Izraelská armáda získala podle svého prohlášení kontrolu nad nárazníkovou zónou mezi Egyptem a Pásmem Gazy. Uvedla, že zde našla několik desítek tunelů palestinského teroristického hnutí Hamás. Používal je k pašování zbraní z Egypta.

Španělští poslanci definitivně schválili amnestii pro katalánské separatisty

Španělští poslanci dnes definitivně schválili zákon o amnestii pro činy, které souvisí se snahami o nezávislost Katalánska a staly se od listopadu 2011 do loňského listopadu. Těsně přehlasovali veto horní komory, v níž má většinu opozice. Zákon vstoupí v platnost zřejmě příští týden, ale o amnestii budou rozhodovat soudci v jednotlivých případech. Mají na to dva měsíce, pokud však účinnost zákona nebude pozastavena kvůli stížnosti k ústavnímu soudu či Soudnímu dvoru EU. Opozice už avizovala, že takovou stížnost podá.

Sonia Bompastor nastupuje jako nová trenérka Chelsea a nahrazuje Emmu Hayes

Fotbalový klub Chelsea vstupuje do nové éry, když po odchodu Emmy Hayes do funkce trenérky ženského národního týmu Spojených států amerických přebírá otěže Sonia Bompastor. Po pozoruhodném dvanáctiletém působení, během něhož Hayes získala 14 významných trofejí, čeká její nástupkyni významné dědictví.
Reklama

DOPORUČUJEME

Renomovaná značka Balneo

Balneo je renomovanou značkou, která nabízí širokou škálu produktů pro moderní koupelny. Jedním z hlavních tahounů jsou lineární odtoky, které jsou dostupné v různých délkách...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Na trhu panují obavy ze špatné úrody pomerančů, ceny džusů letí vzhůru

Výrobci pomerančového džusu jsou nuceni zvažovat alternativy ve výběru ovoce. Velkoobchodní ceny nápoje totiž tlačí vzhůru obavy ze špatné úrody v Brazílii a na americké Floridě. Klíčové pěstitelské oblasti sužují intenzivní vedra a sucha a pomerančovníky jsou nemocné.

Rusko rozmisťuje další síly u severní části Charkovské oblasti

Rusko rozmisťuje další síly u severní části Charkovské oblasti, kde tento měsíc otevřelo novou frontu. Stále tam však nemá takový počet vojáků, aby mohlo v oblasti podniknout větší výpad, je přesvědčen hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj. Informuje o tom agentura Reuters.

Německo zruší poplatek za tranzit plynu, nejdříve ale od roku 2025

Německo chce zrušit kontroverzní poplatek za tranzit plynu, na který si stěžují některé země EU, včetně České republiky. Řekl to dnes státní tajemník pro hospodářské záležitosti Sven Giegold s tím, že se na tom dohodla německá vláda. Vzhledem k tomu, že to vyžaduje změnu zákona, je nejbližším možným termínem pro zrušení poplatku podle něj začátek roku 2025.

Izraelská armáda lokalizovala tunely Hamásu vedoucí do Egypta

Izraelská armáda získala podle svého prohlášení kontrolu nad nárazníkovou zónou mezi Egyptem a Pásmem Gazy. Uvedla, že zde našla několik desítek tunelů palestinského teroristického hnutí Hamás. Používal je k pašování zbraní z Egypta.

Španělští poslanci definitivně schválili amnestii pro katalánské separatisty

Španělští poslanci dnes definitivně schválili zákon o amnestii pro činy, které souvisí se snahami o nezávislost Katalánska a staly se od listopadu 2011 do loňského listopadu. Těsně přehlasovali veto horní komory, v níž má většinu opozice. Zákon vstoupí v platnost zřejmě příští týden, ale o amnestii budou rozhodovat soudci v jednotlivých případech. Mají na to dva měsíce, pokud však účinnost zákona nebude pozastavena kvůli stížnosti k ústavnímu soudu či Soudnímu dvoru EU. Opozice už avizovala, že takovou stížnost podá.

Sonia Bompastor nastupuje jako nová trenérka Chelsea a nahrazuje Emmu Hayes

Fotbalový klub Chelsea vstupuje do nové éry, když po odchodu Emmy Hayes do funkce trenérky ženského národního týmu Spojených států amerických přebírá otěže Sonia Bompastor. Po pozoruhodném dvanáctiletém působení, během něhož Hayes získala 14 významných trofejí, čeká její nástupkyni významné dědictví.

Čtvrtina politických darů v EU plyne krajně pravicovým, krajně levicovým a populistickým stranám, ukazuje analýza

Průlomové šetření odhalilo, že značná část soukromých peněz darovaných politickým stranám v Evropské unii směřuje do krajně pravicových, krajně levicových a populistických hnutí. Tato finanční podpora dosahuje milionů eur, protože tato extrémní politická uskupení nabírají na síle před rozhodujícími volbami do Evropského parlamentu. Rozsáhlá analýza základě údajů od více než 200 stran z 25 zemí upozorňuje na nedostatky v transparentnosti a potenciální korupční rizika při financování politických stran.

Donald Trump překvapil svými návrhy na bombardování Moskvy a Pekingu, pokud by byl prezidentem

Během nedávného setkání s dárci kampaně bývalý prezident Donald Trump uvedl, že by bombardoval Moskvu a Peking v reakci na invazi Ruska na Ukrajinu a případný útok Číny na Tchaj-wan. Tato překvapivá prohlášení zasáhla nejen přítomné dárce, ale také vyvolala silné reakce na politické scéně a v médiích.
Reklama
Reklama