Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Bitcoin: Týdenní pokles bude zřejmě nejvyšší za poslední měsíce

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Virtuální měna bitcoin si užila svých pár týdnů slávy. Překonala několik rekordů a 8. ledna se dle serveru CoinDesk vyšplhala na hodnotu téměř 42 000 dolarů za minci. Nyní jeho hodnota opět klesla a mince se na trhu obchodovala v pátek za méně než 30 000 dolarů.

  Kurz nejpopulárnější kryptoměny na světě je během posledních několika dní jako na houpačce. Výjimkou nejsou ani výkyvy pohybující se v řádech tisíců. Například, 11. ledna se cena pohybovala na 38 tisících USD za minci, 13. ledna na 34 tisících a 16. ledna byla na téměř 39 tisících.

  V pátek hodnota bitcoinu poklesla krátce po otevření asijských trhů o více než 5% a to na téměř třítýdenní minimum 28 800 dolarů. Poté se kryptoměna ustálila na hodnotě 32 000 dolarů, později ale opět poklesla. Tento týden zatím došlo k poklesu hodnoty měny o 11%, což je nejvyšší pokles od září.

  Kyle Rodda, analytik společnosti IG Markets, uvedl, že je obtížné hledat důvod vývoje u aktiva, které je tak neefektivní a nezralé, jako je bitcoin. Rozhodně ale dle něj nastal zvrat v dynamice. „Stádo se na to pravděpodobně podívalo a myslelo si, že to vypadá strašidelně a děsivě a je tak nyní čas na prodej,“ dodal.

  Bitcoin se tak v pátek obchodoval 20% pod rekordním maximem 42 000 dolarů před dvěma týdny.

  Bitcoin se tak v pátek obchodoval 20% pod rekordním maximem 42 000 dolarů před dvěma týdny. Kryptoměna dle agentury Reuters ztrácí půdu pod nohama z obavy, že upoutá pozornost regulačních orgánů.

  Janet Yellen, jež Joe Biden navrhl jako kandidátku na novou ministryni financí USA, vyjádřila v úterý v Senátu obavy, že by kryptoměny mohly být použity k financování nelegálních aktivit. Minulý týden pak prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagarde uvedla, že by mělo dojít ke globální regulaci bitcoinu.

  Cena bitcoinu za rok 2020 vzrostla o 300%. Přičemž hodnotu 30 000 dolarů překročil bitcoin na začátku tohoto roku. Tehdy tak padaly dohady o tom, že aktivum nakonec překoná hodnotu 100 000 dolarů za minci.

  Druhá největší kryptoměna ethereum v pátek z počátku dne klesla na týdenní minimum, než později vzrostla o 6% na 1 177 dolarů za minci.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS