Více
  11 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Binance a Mastercard spouští v Argentině krypto platební kartu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnosti Binance a Mastercard spustily v Argentině předplacenou kartu s odměnami, která má pomoci lidem utrácet kryptoměny za běžné zboží. Argentina trpí jednou z nejvyšších úrovní inflace na světě.

  Podle čtvrtečního oznámení společnosti Binance, která je největší kryptoměnovou burzou na světě, umožní karta uživatelům nakupovat věci a platit účty za bitcoiny a další kryptoměny.

  Binance ve svém oznámení dodala, že předplacená karta bude v reálném čase v místě prodeje převádět kryptoměny, které uživatelé drží v její aplikaci, na fiat měnu (americké dolary nebo argentinská pesa). Uživatelé budou moci také získat cash back odměny ve výši až 8 procent.

  „Jsme přesvědčeni, že karta Binance je významným krokem k podpoře širšího používání kryptoměn a jejich globálnímu přijetí, a nyní je k dispozici i pro uživatele z Argentiny. Uvedl v oznámení generální ředitel Binance v Latinské Americe Maximiliano Hinz.

  Argentina bude první zemí v Latinské Americe, která bude mít k dispozici tuto kartu. Karta je právě nyní v betaverzi a bude plošně dostupná v následujících týdnech. V oznámení se dodává, že uživatelům nebudou účtovány ani poplatky za výběry z bankomatů.

  Extrémní míra inflace

  Kryptoměny získávají v Argentině na popularitě. Firma Chainalysis, která se zabývá analýzou blockchainu, zařadila v loňském roce tuto zemi mezi deset zemí, které nejvíce využívají kryptoměny.

  A Bitcoin není jediným digitálním aktivem, které je populární. Stablecoiny – kryptoměny navázané na fiat měny, jako je americký dolar – také nacházejí uplatnění. Právě minulý týden obdržel argentinský fotbalový tým Banfield 6 milionů dolarů v USDC, druhém největším stablecoinu podle tržní kapitalizace, jako platbu za hráče brazilského klubu Sao Paulo.

  Argentinská vláda se obává odlivu kapitálu, protože peso ztrácí hodnotu. Proto minulý měsíc zavedla nová opatření zaměřená na krypto. Centrální banka uvedla, že ti, kteří si v posledních 90 dnech koupili Bitcoin nebo jiné digitální aktivum za peso, nebudou mít přístup na jednotný volný směnný trh a nebudou moci nakupovat americké dolary za oficiální kurz.

  Nová debetní karta Binance by mohla obchodníkům s kryptoměnami pomoci tato nová opatření obejít. Kryptoobchodník v Argentině by teoreticky mohl pomocí svého účtu u Binance získat přístup k dolarovým ekvivalentům v podobě stablecoinů USDC nebo USDT a tyto prostředky utratit pomocí karty. To vše bez nutnosti mít bankovní účet nebo přístup na oficiální směnný trh.

  Argentina v současné době trpí jednou z nejhorších měr inflace na světě – aktuálně 64 procent. To Argentincům ztěžuje každodenní život. Utrácení může být komplikované, protože většina lidí používá americké dolary a existují dva směnné kurzy – oficiální a černý trh. Pro někoho může být lepší sázkou kryptoměna.

  Společnost Binance již má kryptoměnovou debetní kartu Visa. Uvedla ji na trh v loňském roce a umožňuje uživatelům Binance převést jejich držbu kryptoměn na fiat v místě prodeje.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS