Více
  14.3 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Billie Jean Kingová obdrží cenu Muhammada Aliho za celoživotní přínos sportu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Billie Jean Kingová bude oceněna společností Sports Illustrated za celoživotní sportovní přínos. Tenistka Naomi Osakaová se nechala slyšet, že Kingová vydláždila cestu přesně takovým ženám, jako je ona, což je pro ni důvodem, proč má ocenění dostat.

  Průkopnická tenisová legenda bude poctěna cenou na ceremoniálu na Floridě příští týden v úterý 7. prosince. Podle Sports Illustrated vyzdvihuje cena jednotlivce, jejichž oddanost sportu trvá dlouhá desetiletí, a přímo nebo nepřímo ovlivnili svět. Předáním této významné ceny se chopí zlatá olympijská medailistka Jessica Mendozaová. Mezi minulé oceněné patřili wrestler John Cena či hráč amerického fotbalu Colin Kaepernick.

  Kingová, která je držitelkou 39 grandslamových titulů, se o této cti rozpovídala v deníku Sports Illustrated. Zároveň také zavzpomínala na své začátky při zrodu ženského tenisu. V roce 1970 se Kingová rozhodla spolu s dalšími osmi tenistkami, přezdívanými Original Nine, podepsat smlouvu za 1 dolar s Gladys Heldmanovou, která pracovala jako vydavatelka magazínu World Tennis Magazine. Co chtěly? Účastnit se zápasů a turnajů nezávisle na mužských hráčích.

  K podpoře Kingové vyjádřila třeba také bývalá kapitánka amerického ženského národního fotbalového týmu Julie Foudyová. „V ženském sportu nám dlouho říkali, ať mlčíme a jsme vděčné. Pak už nás to ale přestalo bavit a tak jsme promluvily. Z velké části hlavně kvůli Billie, která nám říkala, ať se toho nebojíme a postavíme se za sebe. Byla takovým spouštěčem všeho,“ prozradila Julie.

  Na svém si trvá i tenistka Naomi Osakaová

  „Billie je ikona a vydláždila cestu ženám jako jsem já, aby mohly mít kariéru, jakou máme my. Ještě důležitější je, že je skvělý člověk a přítel a vždy na mě dávala pozor v dobrých i zlých časech,“ svěřila se časopisu People mladá tenistka a vítězka loňského Australian Open.

  Na každoroční udílení cen Sports Illustrated Awards budou jako hosti pozvání například DJ Khaled, Cari Champion a 2Chainz. Mezi další očekávané účastníky patří hráči amerického fotbalu a úřadující šampioni NFL Rob Gronkowski, Tom Brady nebo hráčka ženské NBA Candace Parkerová.

  Další ocenění, jako například sportovec roku, bude probíhat v ten samý večer. Mezi minulé vítěze patřili Tiger Woods, Serena Williamsová a LeBron James.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS