Více
  14.3 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Bilesová kontra vedení americké gymnastiky. USAG podle ní neplní pracovní povinnosti

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americká gymnastická hvězda, která světu oznámila, že byla sexuálně obtěžována doktorem Larrym Nassarem, zdůraznila, že by byla ráda, aby špína, která se motá nad americkým gymnastickým týmem, padla na vedení a ne na ni. Uvedla, že vedení nedělá svoji práci správně.

  Simone Bilesová nadále prosazuje, aby národní gymnastické organizace převzaly odpovědnost za svou roli ve skandálu se zneužíváním doktorem Larrym Nassarem. Gymnastka byla tento týden oceněna Sportovcem roku 2021 a ve svém výstupu se zabývala bolestí, kterou cítila po sexuálním obtěžování. Bilesová byla jednou z desítek žen, které se přihlásily a obvinily bývalého lékaře z neprofesionálního jednání.

  Sportovní lékař Larry Nassar byl za své jednání odsouzen v roce 2018 až k 175 letům odnětí svobody. Zatímco pracoval jako lékař, za svou kariéru zneužil nebo se pokusil zneužít přes 150 dívek a žen, včetně Simone Bilesové. Bilesová, která jako jediná vznesla obvinění ze zneužívání se hlasitě vyjádřila k nutnosti, aby USAG (Gymnastický výbor USA) a USOPC (Americký olympijský a paralympijský výbor) převzaly odpovědnost za roli ve skandálu.

  „Na jednu osobu je toho hrozně moc. Cítím, že vina by měla být na nich a neměla by se vznášet nad námi. Tu bolest by měli cítit oni, ne já,“ svěřila se Bilesová. Bilesová sdělila, že celý tým věděl už dávno předtím, že byla sexuálně zneužívána.

  „Gymnastický výbor USA, olympijský a paralympijský výbor Spojených států věděli, že jsem byla zneužívána jejich oficiálním týmovým lékařem dlouho předtím, než jsem podala obvinění,“ oznámila Bilesová.

  Chraňte sportovce!

  Bilesová sdělila, že bezpochyby věří, že okolnosti, které vedly k jejímu zneužívání jsou přímým důsledkem skutečnosti, že organizace vytvořené Kongresem, aby na ní jako sportovce dohlížely a chránily jí, nezvládly svou práci.

  Kvůli pochroumanému duševnímu zdraví se Bilesová odhlásila ze soutěží na olympijských hrách v Tokiu. Soutěžila pouze v jedné jediné, kterou byla kladina.

  „V tu chvíli už to nebylo o medaili, ale o návratu. Chtěla jsem znovu soutěžit na olympiádě a mít tu zkušenost, pro kterou jsem přijela. Na výsledku mi moc nezáleželo, ta kladina tam byla pro mě,“ sdělila Bilesová.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS