4.1 C
Czech
Neděle 14. prosince 2025
ZprávyBiden musel dát své dva psy pryč z Bílého domu. Útočili na...

Biden musel dát své dva psy pryč z Bílého domu. Útočili na lidi

Major a Champ, němečtí ovčáci amerického prezidenta Joe Bidena a jeho manželky Jill se museli vystěhovat z Bílého domu necelé dva měsíce poté, co jejich pán přesídlil do Oválné pracovny. Jeden z nich byl agresivní vůči lidem, informuje BBC a CNN.

Podle informací médií byli psi posláni zpět do rodinného sídla Bidenových ve Wilmingtonu v Delaware. Jde o třináctiletého Champa a o tříletého Majora, a právě mladší z psů se zřejmě s prostředím Bílého domu nesrovnal.

Bidenovi si Majora adoptovali v roce 2018 jako štěně. Stal se prvním psem ze zvířecího útulku, který kdy překročil práh Bílého domu. Oba psi se nastěhovali čtyři dny poté, co Biden složil prezidentský slib, a Major se začal chovat agresivně k personálu. „Štěkal, skákal a útočil na zaměstnance prezidentovy ochranky,“ řekl CNN anonymní zdroj z Bílého domu. Jednoho člena ochranky mladší ze psů dokonce pokousal. Rozsah jeho zranění ani jeho stav není známý.

Nejlepší kamarádi

Starší Champ se podle CNN, jak se na starého psa sluší, choval klidně. I tak ale neušel vyhoštění, prezidentský pár totiž nechtěl oba německé ovčáky rozdělit. Novinářům to řekl zdroj přímo s odvoláním na Joe Bidena. Prezident a jeho žena adoptovali Majora především proto, aby dělal společnost staršímu psu. „Ptali jsme se veterináře, co máme dělat, aby Champ zůstal aktivní. Řekl, ať mu pořídíme mladšího psa. Jsou to nejlepší kamarádi,“ řekl Biden novinářům zhruba před měsícem na zahradě Bílého domu.

O psech mluvila i Bidenova manželka v Kelly Clarkson Show minulý měsíc. Řekla, že psi si v Bílém domě musí zvyknout. „Museli se naučit jezdit výtahem, na to nebyli zvyklí. Musí se taky venčit na Jižním trávníku a tam je sleduje hodně lidí,“ řekla. Jill Bidenováve společnosti psů například zveřejnila video, ve kterém nabádala Američany, aby nosili roušky. O Štědrém dnu také dala na Twitter vánoční video s oběma ovčáky.

V Bílém domě žili psi vedle prezidentů téměř během celé americké historie. Bidenův předchůdce Donald Trump byl první prezident po sto letech, který neměl psa. Řekl, že by se cítil divně při jeho venčení a navíc by na psa neměl čas.

Reklama

Doporučujeme

Střelba na pláži v Sydney má podle policie nejméně devět obětí, zemřel i útočník

Při dnešní střelbě na pláži Bondi Beach v Sydney zahynulo devět lidí a policisté zastřelili jednoho ze dvou útočníků, uvedla policie podle stanice ABC. Druhý z útočníků je podle policie zraněn a v kritickém stavu.

Německá policie zadržela pět mužů podezřelých z plánování útoku na vánoční trhy

Německé bezpečnostní složky zadržely pět mužů, kteří podle vyšetřovatelů plánovali útok na vánoční trh v Bavorsku. Německo před svátky dbá zvýšené ostražitosti, neboť podobná místa jsou nejen symbolem adventu, ale i citlivým bezpečnostním cílem.

Venezuelský režim zadržel šéfa nezávislého zpravodajského webu

Venezuelské úřady v sobotu zadržely šéfa nezávislého zpravodajského webu Punto de Corte, politologa Nicmera Evanse. Informovaly o tom jeho blízcí a venezuelské nevládní organizace. Podle údaje organizace Foro Penal režim autoritářského prezidenta Nicoláse Madura v současnosti zadržuje nejméně 889 politických vězňů, napsala dnes agentura AFP.

Bledá se po dvou letech vrátila do UFC. Prohrála po 125 sekundách

Tereza Bledá se po více než dvou letech vrátila do klece UFC, jenže comeback skončil rychle. V Las Vegas prohrála s Kanaďankou Jamey Lyn Horth v prvním kole a rozhodčí zápas ukončil po 125 sekundách.

Nejméně dva mrtví po střelbě na americké univerzitě, střelec je stále na útěku

Nejméně dva studenti zemřeli po sobotní střelbě na Brownově univerzitě ve státě Rhode Island na severovýchodě Spojených států. Dalších devět lidí utrpělo zranění, většina je ve stabilizovaném stavu, informovaly pode médií úřady. Po střelci, který je stále na útěku, pátrají na čtyři stovky policistů. Zároveň policie zveřejnila video, na němž podle ní podezřelý odchází z místa činu, a požádala veřejnost o pomoc s jeho identifikací. Policisté doplnili, že střelec mohl být podle svědků maskovaný. Někteří studenti médiím popsali, jak se v budově školy skrývali i několik hodin.

Čína si připomněla masakr v Nankingu

V sobotu si Čína připomněla výročí masakru v Nankingu z roku 1937. Prezident Si Ťin-pching se pamětní ceremonie nezúčastnil, a to i přesto, že vztahy s Japonskem jsou opět napjaté kvůli sporu o Tchaj-wan.

Strategy zůstává v Nasdaq 100 i přes otázky kolem bitcoinového modelu

Společnost Strategy, dříve známá jako MicroStrategy, zůstává i po letošní revizi v indexu Nasdaq 100. Na trhu to znovu otevírá debatu, jestli její podnikání ještě připomíná klasickou firmu, nebo spíš investiční fond postavený na bitcoinu.

FDA zvažuje umístit na covidové vakcíny varování, že po očkování můžete zemřít

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) podle dvou zdrojů zvažuje, že na vakcíny proti covivu umístí „černý rámeček“ – nejzávažnější typ varování, který se běžně používá u léčiv s rizikem smrti či vážných reakcí.

Medvěd v Japonsku zabil turistu, GPS hodinky zachytily poslední pohyb

GPS hodinky turisty, který zemřel po útoku hnědého medvěda v Japonsku, zachytily jeho poslední pohyb. Záznam ukazuje, že prudce odbočil ze stezky a skončil v hustém porostu. Data naznačují i to, že se zvíře k tělu vrátilo další den.

Německo si předvolalo ruského velvyslance, důvodem jsou ruské hybridní útoky

Německo zaznamenalo prudký nárůst počtu ruských hybridních útoků, které se snaží destabilizovat zemi. Dnes to podle agentury Reuters oznámil mluvčí německé diplomacie Martin Giese a dodal, že Berlín si kvůli tomu předvolal ruského velvyslance Sergeje Nečajeva. Mluvčí poznamenal, že ruské aktivity zahrnují dezinformace, špionáž, kybernetické útoky i pokusy o sabotáže. Ruské velvyslanectví v Berlíně dnes podle agentury AFP německá obvinění označilo za nepodložená a absurdní.

U Oděsy hoří turecká loď, Ankara volá po zastavení bojů mezi Ruskem a Ukrajinou

Při útoku na ukrajinský přístav Čornomorsk byla zasažena turecká loď, uvedlo dnes turecké rejdařství. Přístav je vzdálen asi 20 kilometrů od Oděsy, která se i s přilehlou oblastí stala podle ukrajinských úřadů terčem ruských raket a dronů. Ankara následně vyzvala k okamžitému zastavení bojů mezi Ruskem a Ukrajinou, incident podle ní ohrožuje bezpečnost lodní dopravy v Černém moři. O ruském útoku na Oděskou oblast a zasažení civilního plavidla v Čornomorsku se zmínil také ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Írán údajně zadržel nositelku Nobelovy ceny Narges Mohammadi

Nositelku Nobelovy ceny míru Narges Mohammadi podle jejích podporovatelů v pátek v Íránu zadržely bezpečnostní složky. K zatčení mělo dojít ve městě Mašhad na pietní akci za právníka a obhájce lidských práv Khosrowa Alikordiho, který byl nedávno nalezen mrtvý za nejasných okolností. Íránské úřady se k případu bezprostředně nevyjádřily.

Křetínský kupuje AAA Auto a Mototechnu

Daniel Křetínský rozšiřuje své české portfolio. Jeho investiční skupina EP Equity Investment kupuje Aures Holdings, tedy provozovatele autobazarů AAA Auto a Mototechna. Cenu transakce strany nezveřejnily.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama