Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  USA: 100 milionů očkovaných v prvních 100 dnech mé vlády

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Joe Biden uvedl, že cílem jeho nastupující administrativy bude 100 milionů oočkovaných Američanů za prvních sto dnů vlády. Informuje o tom BBC.

  Biden už před několika dny vyzval Američany, aby během jeho prvních sto dnů v Bílém domě nosili roušky. Cílem má být „výrazný pokles“ počtu infikovaných. Joe Biden bude inaugurován 20. ledna.

  BBC připomíná, že ve Spojených státech se už koronavirem od začátku pandemie nakazilo více než 15 milionů lidí a 285 000 jich zemřelo.

  „Prvních sto dnů mé vlády s virem covid-19 neskoncuje. Nic takového slíbit nemohu. Nějakou dobu trvalo, než se situace takhle zhoršila, a ani její řešení nebude rychlé,“ uvedl Biden.

  Přesto bude podle něj možné během prvních sto dní jeho vládnutí „změnit kurz“.

  Komentátoři upozorňují, že Biden neuvedl, jak přesně by měl nejrozsáhlejší vakcinační program v dějinách země probíhat.

  Biden si už minulý týden postěžoval, že Trumpova vláda nesdílí s jeho týmem plán na distribuci vakcín.

  Počty nakažených nyní dosahují v mnoha amerických státech rekordní úrovně, což někteří epidemiologové připisují oslavám Dne díkůvzdání, kdy se miliony Američanů vydaly na cesty za svými rodinami. Ještě větší nárůst pak hrozí v souvislosti s vánočními svátky.

  Prezident Donald Trump během summitu k operaci Warp Speed v Bílém domě.

  Prezident Donald Trump mezitím uspořádal v Bílém domě summit změřený na svůj vakcinační program nazvaný Operation Warp Speed.

  „Vakcínu dostane každý Američan, který bude chtít. Na jaře budeme budeme zřejmě v situaci, v jakou ještě před pár měsíci nikdo ani nedoufal,“ uvedl v této souvislosti Trump.

  Jeho vláda plánuje oočkovat do poloviny ledna až 24 milionů lidí.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS