Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Běžné nachlazení u chlapce (3) se změnilo na totální horor! Stalo se z něj jiné dítě

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Malý chlapec z anglického hrabství Essex má poškozený mozek poté, co se nachlazení změnilo na něco mnohem zlověstnějšího. Ze syna se tak rázem stalo úplně jiné dítě, tvrdí jeho rodiče. Je totiž připoután na nemocniční lůžko a užívá dvanáct různých léků denně.

  Tříletý Reggie Johnson trpěl zánětem mandlí a následně nevyléčitelným stavem, který se vyskytuje u jednoho z milionu dětí. Stal se z něj ležící pacient v obýváku domu svých rodičů. Trápí ho nesnesitelné křeče. Otec John řekl, že ze šťastného dítěte se stal během několika týdnů chlapec neschopný komunikovat. 

  Infekci mu diagnostikovali na základě vyšetření u praktického lékaře necelé dva týdny předtím, než se jeho zdravotní stav rapidně zhoršil. Reggie dostal na rodinné dovolené v červnu náhlý záchvat a skončil v nemocnici, kde trpěl neustálými záchvaty a strávil tři týdny na jednotce intenzivní péče. 

  O dva měsíce později mu lékaři diagnostikovali velmi vzácnou zdravotní komplikaci s názvem FIRES. Ta způsobuje, že děti trpí opakujícími se záchvaty, které mohou trvat i více než 24 hodin. Podle Johna, který se o syna stará spolu s manželkou Natalie, se z jejich syna stalo úplně jiné dítě.

  „Reggie byl normální tříletý chlapec. Teď má poškozený mozek a nekomunikuje. Pokud se postavím a řeknu jeho jméno, ani mě nepozná. Je ve svém vlastním světě. Náš život se úplně změnil a všechno to začalo angínou, nachlazením, které může dostat každé dítě.“

  Lékaři nevědí, proč se u chlapce vyvinul tento stav, ale obecně se předpokládá, že FIRES souvisí se zánětem po menší infekci. Reggie byl úplně v pořádku, ale pak dostal rýmu a skončil se zánětem mandlí. Lékař si myslel, že má tonsilitidu a předepsal mu pětidenní antibiotickou kúru. O týden později se rodina vydala na dovolenou do místního kempu. Druhý den se chlapcův stav zhoršil. 

  „Byl na trampolínách v lunaparku, když mu najednou začalo být špatně. Vzali jsme ho zpět a nechali vyspat, ale poté, co se vzbudil, dostal záchvat,“ vysvětlil jeho otec. Rodiče okamžitě zavolali sanitku, která jejich syna odvezla do Colchesterské nemocnice, kde dostal masivní záchvat. 

  V srpnu, po osmi týdnech léčby, byl propuštěn domů. Nyní je schopen chodit, ale stále nemůže komunikovat. Stále trpí záchvaty, kvůli kterým opětovně končí v nemocnici. „Pro Reggieho je to strašné. Nemůžeme ho nikam vzít. Musíme mu dokonce dát léky, aby usnul,“ dodal utrápený John. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř, jedna z nejchladnějších částí planety, kde teploty v zimě padají až k mínus padesáti stupňům celsia, se mění k nepoznání. Zimu střídají horka. Zmatená je jak tamní zvěř, tak rostliny, které začínají pučet před Vánoci.
  Veterinář

  Britská veterinární asociace: Než si pořídíte mazlíčka, najděte si veterináře

  Pandemie a neustále se opakující lockdowny vedly v mnoha zemích k tomu, že si lidé ve velkém pořizovali mazlíčky. Nyní jsou Britové varováni, aby si nejprve našli veterináře, než si na Vánoce domácí zvíře pořídí.
  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla

  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla. Patovou situaci přesto proměnila v životní výhru

  Moc toužila po miminku. Vytrvale randila s muži a doufala, že najde adepta na tatínka. Marně. Přesto má příběh šťastný konec. Mandě Epton ze Sydney se podařilo patovou situaci proměnit v životní výhru.
  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií?

  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií? Studie šokuje nejednoho dovolenkáře

  Většinou se jako první dozvíte, kde se nacházejí nejkrásnější pláže s tou nejprůzračnější vodou. Ekologičtí odborníci se na tuto tématiku však podívali z opačného konce a zjistili, ve kterých oblastech je moře nejšpinavější.
  Sestřička z hospicu popsala, co se s lidmi děje před smrtí

  Sestřička z hospicu popsala, co se s lidmi děje před smrtí

  Co to je, mít smrt přímo před očima, dobře ví hospicová sestra z Los Angeles v Kalifornii, Julie McFadden. Při své práci je denně v kontaktu jak s umírajícími, tak s jejich nejbližšími. Díky načerpaným vědomostem má neuvěřitelně rozrůstající se základnu fanoušků.
  Obézní žena nechtěla držet diety, štíhlé tělo si pořídila za 242 tisíc v Turecku

  Obézní žena nechtěla držet diety, štíhlé tělo si pořídila za 242 tisíc v Turecku

  Kayleigh Baldwin-Wilkinson (28) z anglického hrabství Essex byla vždy baculatější. Postupem času se však vyjedla přímo do morbidní obezity. Zhubnout dietami se jí nepovedlo, a tak vsadila na chirurgy. Za 8 000 liber z ní vykřesali sexy krásku bez námahy.
  Reklama
  Reklama
  Reklama