Více
  17.9 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Austrálie zaznamenala nejvyšší denní nárůst počtu úmrtí pacientů s koronavirem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V Austrálii za poslední den zemřelo 74 lidí nakažených koronavirem, nejvíce od začátku pandemie. V zemi se rozšířila vysoce nakažlivá varianta koronaviru omikron, kvůli které potřebuje nemocniční péči nebývale velký počet lidí.

  Dnešek je pro náš stát velmi náročný,“ řekl Dominic Perrottet, premiér Nového Jižního Walesu s asi osmi miliony obyvatel, kde přibylo 36 nových úmrtí. Uvedl, že nemocnice si s rostoucími počty covidových pacientů ve vážném stavu ještě dokážou poradit.

  Reuters uvádí, že díky vysoké proočkovanosti Perrottet nechce zavádět přísná protiepidemická opatření.

  Nemocnice ve státu Viktorie fungují v režimu, kdy mohou odkládat neurgentní zákroky a rušit zaměstnancům dovolenou. Zdravotnické úřady upozornily, že významnou část mezi hospitalizovanými představují mladší nenaočkovaní lidé.

  Z Queenslandu, Nového Jižního Walesu, Viktorie a Tasmánie je hlášeno 67.000 nově nakažených, výrazně méně než rekordních 150.000 evidovaných minulý čtvrtek. Statistiky z dalších částí země se očekávají později.

  V Austrálii, která má asi 25,7 milionu obyvatel, se od začátku pandemie covidu-19 nakazilo 1,6 milionu lidí, z toho značná část za uplynulé dva týdny, píše Reuters. Zemřelo asi 2760 lidí. Plně očkovaných je okolo 78 procent všech obyvatel.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS