-6.5 C
Czech
Úterý 3. února 2026
ITBoxApple představil třetí generaci sluchátek AirPods s prostorovým zvukem a novým designem

Apple představil třetí generaci sluchátek AirPods s prostorovým zvukem a novým designem

Nová generace sluchátek AirPods představená na pondělní události je odolná proti potu a vodě a bude mít některé zvukové funkce, které byly dříve dostupné jen u dražšího modelu AirPods Pro. Apple uvedl, že nová sluchátka AirPods budou stát 179 dolarů (skoro 4000 korun) a začnou se prodávat příští týden.

Sluchátka mají nový obrysový design s kratší nožičkou a snímačem síly pro intuitivnější ovládání hudby a telefonních hovorů.

„Sluchátka AirPods navždy změnila bezdrátová sluchátka svým průlomovým designem, neuvěřitelným zvukem a kouzelným zážitkem,“ uvedl Greg Joswiak, senior viceprezident celosvětového marketingu společnosti Apple.

Jsme nadšeni, že můžeme představit novou generaci sluchátek AirPods s bezkonkurenčním zvukem díky adaptivnímu ekvalizéru a prostorovému zvuku s dynamickým sledováním hlavy, spolu s bezproblémovou interakcí mezi zařízeními Apple – díky tomu jsou nejprodávanější sluchátka na světě ještě lepší.“

Prodloužená výdrž baterie

Sluchátka AirPods 3. generace mají oproti předchozím generacím výdrž baterie až šest hodin. Pouhých pět minut nabíjení zajistí přibližně hodinu výdrže baterie a se čtyřmi dalšími nabitími v pouzdře mohou uživatelé získat až 30 hodin celkové doby poslechu. Sluchátka AirPods jsou nyní také součástí ekosystému MagSafe pro pohodlné bezdrátové nabíjení.

Sluchátka jsou vybavena funkcí adaptivního ekvalizéru. Ta v reálném čase vylaďuje zvuk podle toho, jak sluchátka AirPods sedí v uchu uživatele. Mikrofon směřující dovnitř monitoruje zvuk a poté adaptivní ekvalizér vyladí nízké a střední frekvence.

Nový senzor pro detekci pokožky přesně rozezná, jestli jsou AirPods v uchu nebo jestli jsou v kapse nebo na stole a po vyjmutí pozastaví přehrávání. S čistotou zvuku pomáhají mikrofony, které blokují okolní hluk. Uživatelé mohou ovládat sluchátka pomocí Siri.

Nové čipy

Apple také v pondělí představil dva nové čipy M1 Pro a M1 Max. Tyto čipy mají mít vyšší výkon než předchozí čipy M1. Zároveň ale spotřebovávají méně energie než konkurenční čipy od firem jako Intel a Advanced Micro Devices.

Johny Srouji, šéf výroby čipů společnosti Apple, uvedl, že čip M1 Max spotřebovává až o 100 wattů méně energie než jiné čipy pro špičkové notebooky, což se projevuje lepší výdrží baterie.

„Je to nejvýkonnější čip, jaký jsme kdy vyrobili,“ řekl Srouji o M1 Max.

Reklama

Doporučujeme

Krasobruslař přišel těsně před olympiádou o hudbu z Mimoňů

Španělský krasobruslař Tomas-Llorenç Guarino Sabaté musel těsně před olympiádou v Miláně řešit nepříjemné překvapení. Pro krátký program už nesmí použít hudbu z filmů o Mimoních, protože držitelé práv nedali souhlas pro olympijské použití.

Česko posílá 55 elektrocentrál pro Ukrajinu

Česko posílá další materiální pomoc pro Ukrajinu. Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru ČR v první únorový týden zajistí přepravu 55 elektrocentrál ze státních hmotných rezerv do polského Lublince, odkud mají pokračovat dál. Operace zahrnuje nakládku ve čtyřech skladech i samotný přesun do zahraničí.

Policie v Arizoně řeší zmizení matky moderátorky jako únos

V Arizoně pokračuje vyšetřování zmizení Nancy Guthrie, matky moderátorky pořadu Today Savannah Guthrie. Policie pracuje s verzí, že čtyřiaosmdesátiletou ženu někdo odvedl z domu proti její vůli, na místě se našly známky násilného vniknutí a krev.

Film Michael přiblíží život krále popu. Hlavní roli ztvární jeho synovec Jaafar Jackson

Michael Jackson se vrací na filmové plátno v očekávaném životopisném snímku, který slibuje pohled na jeho cestu od dětského talentu až po status globální ikony. Nový trailer naznačuje velkolepou podívanou i osobní momenty, které formovaly jednoho z nejznámějších umělců historie.

Trump chce dál vyšetřovat Powella. Riskuje tím vlastního kandidáta do čela Fedu

Vyšetřování předsedy Federálního rezervního systému (Fed) Jeromea Powella by mělo pokračovat. V pondělí v Oválné pracovně to reportérům sdělil americký prezident Donald Trump. Powell má ale silnou podporu a zastání i v řadách republikánů. Pokud Bílý dům vyšetřování nezastaví, hlasováním v senátním výboru neprojde Trumpův nový kandidát na předsedu centrální banky.

EU posiluje obranu vědeckých faktů, internet zaplavují dezinformace o změně klimatu

Umělá inteligence (AI) zaplavuje internet falešnými profily, obrázky, zprávami i informacemi o změně klimatu. Evropská unie oficiálně podpořila Prohlášení o integritě informací týkajících se klimatických změn podpořené na klimatickém summitu COP30 v brazilském Belému.

Muskova vesmírná firma SpaceX koupila jeho další firmu xAI

Americká vesmírná společnost SpaceX miliardáře Elona Muska koupila další Muskovu firmu xAI, která se zabývá vývojem umělé inteligence, píše agentura AP s odvoláním na pondělní prohlášení SpaceX. Musk tímto krokem propojí několik ze svých služeb, včetně chatbota umělé inteligence (AI) Grok, sociální sítě X či satelitního internetového systému Starlink.

Agenti ICE v Minneapolis okamžitě obdrží tělesné kamery

Všichni agenti Imigračního a celního úřadu (ICE) budou mít povinnost nosit tělesné kamery, počínaje těmi v Minneapolis. Na sociální síti X (dříve Twitter) to napsala americká ministryně vnitřní bezpečnosti Kristi Noem. Federální agenti nosí tělesné kamery jen v určitých případech.

Ruská armáda zahájila noční útok na Kyjev a další ukrajinská města

Ruská armáda zahájila v noci na dnešek další vzdušný útok na ukrajinská města, píše agentura Reuters s odvoláním na ukrajinské úřady. V Kyjevě údery poškodily výškové obytné budovy a vzdělávací zařízení v Dniprovské čtvrti, uvedl na Telegramu šéf vojenské správy města Tymur Tkačenko.

Trump pohrozil Harvardu, že od něj bude požadovat miliardu dolarů v odškodném

Americký prezident Donald Trump na své sociální síti pohrozil Harvardově univerzitě, že od ní bude požadovat miliardu dolarů (20,6 miliardy Kč) odškodného. Reagoval tím na článek deníku The New York Times (NYT), podle kterého Trumpova administrativa upustila od vymáhání nižší částky od univerzity, již obviňuje z antisemitismu a zaujatosti. Píší o tom agentury.

Syn norské korunní princezny stanul před soudem kvůli znásilnění a domácímu násilí

V Oslu začal jeden z nejsledovanějších soudních procesů v moderní historii Norska. Marius Borg Hoiby, syn korunní princezny Mette-Marit, čelí desítkám obvinění včetně znásilnění, domácího násilí a drogové kriminality. Případ zasahuje nejen do osobních životů obětí, ale i do důvěry v norskou monarchii.

Černý led patří k nejzákeřnějším zimním hrozbám

Zimní silnice umí být nebezpečné i bez sněžení. Stačí pokles teplot a na asfaltu se objeví tenká, téměř neviditelná vrstva ledu. Řidiči ji často zaregistrují až ve chvíli, kdy auto ztratí přilnavost. Černý led, mrznoucí déšť i déšť se sněhem každoročně způsobují tisíce nehod a zranění.

Íránský prezident Masúd Pezeškján nařídil zahájit jaderné rozhovory s USA

Íránský prezident Masúd Pezeškján nařídil zahájit jaderné rozhovory se Spojenými státy, píše agentura AFP s odvoláním na íránská média. Jednání se budou konat pravděpodobně v pátek v Turecku, sdělil agentuře arabský činitel pod podmínkou zachování anonymity. Rozhodnutí přichází v době, kdy americký prezident Donald Trump zvyšuje tlak na Írán a hrozí případným vojenským zásahem, pokud režim v Teheránu neuzavře dohodu, v níž by se zavázal, že nebude usilovat o jaderné zbraně.

Francie schválila rozpočet na rok 2026, Lecornu ustál dvě hlasování o nedůvěře

Francie má schválený rozpočet pro rok 2026. Přijetí rozpočtového zákona předcházela dvě hlasování o nedůvěře vládě premiéra Sébastiena Lecornua, informovala agentura AFP. Lecornu k prosazení rozpočtu využil ústavní článek 49.3. Ten umožňuje schválení legislativy bez hlasování poslanců, pokud kabinet následně zvládne pokus opozice o sesazení. Schválením rozpočtu premiér ukončil čtyřměsíční patovou situaci v Národním shromáždění, kde současná vláda nemá absolutní většinu.

U olympijského hokejového stadionu se staly dva bezpečnostní incidenty

Nedaleko milánské haly Santa Giulia, kde se uskuteční olympijské hokejové zápasy, se za poslední týden odehrály dva bezpečnostní incidenty. Při prvním z nich policisté zastřelili jednoho muže a při druhém dalšího muže vážně zranili. Píší o tom dnes italská média.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama