-6.2 C
Czech
Čtvrtek 22. ledna 2026
ZprávyAndrew Tate: Rumunští prokurátoři změnili obchodování s lidmi na závažnější obvinění

Andrew Tate: Rumunští prokurátoři změnili obchodování s lidmi na závažnější obvinění

Rumunská jednotka pro boj proti organizovanému zločinu uvedla, že zvýšila obvinění z obchodování s lidmi proti kontroverznímu influencerovi Andrewovi Tateovi, jeho bratrovi Tristanovi a dvěma společníkům. Informovala o tom agentura Reuters či BBC.

Nyní jsou vyšetřováni pro trestný čin „obchodování s lidmi v pokračující formě“. Jde o závažnější zločin než samostatné případy obchodování s lidmi, informovala agentura Reuters. K případu, který začal se šesti ženami, přibyla také jedna další oběť.

Bratři Tateové a jejich spolupracovníci (dvě ženy) jsou od dubna v domácím vězení v Bukurešti. Poprvé byli zatčeni v prosinci a byli drženi v policejní vazbě od 29. prosince do 31. března. Jsou vyšetřováni pro obvinění ze znásilnění, obchodování s lidmi a vytvoření skupiny organizovaného zločinu. Vždy jakékoli pochybení odmítali.

Hrozí jim až 10 let vězení

Dne 12. června byli všichni čtyři podezřelí předvoláni do sídla rumunské jednotky pro organizovaný zločin, aby byli informováni o nových obviněních. Podle rumunského práva hrozí za obchodování s dospělými až 10 let vězení.

Právní tým bratří Tateových uvedl, že úterní změny byly v „právním zájmu podezřelých“. „Právní rámec byl revidován a pozměněn, aby bylo zajištěno nestranné vyšetřování,“ uvedli v prohlášení.

Žalobci také uvedli, že zahájili samostatné trestní vyšetřování proti Rumunovi Vladovi Obuzicovi, který měl podle nich blízko k bratrům Tateovým. Obuzic čelí obvinění z obchodování s lidmi a vytvoření zločinecké skupiny za účelem sexuálního vykořisťování sedmi žen. Ty byly svedeny falešným tvrzením, že obviněný a další dva podezřelí chtějí vztah nebo manželství. Poté měly být donuceny k produkci pornografického obsahu pro stránky sociálních médií, přičemž většinu zisků si ponechali podezřelí.

„Aby byla zajištěna loajalita obětí a že budou vystupovat pouze ve prospěch členů skupiny, byly nuceny si nechat vytetovat jméno nebo tvář člena skupiny, který je vykořisťoval,“ uvedli žalobci v prohlášení.

Tate odmítá, že by podporoval kulturu misogynie

Očekává se, že rumunští prokurátoři vznesou obžalobu s podrobnostmi o formálních obviněních vznesených proti bratrům a jejich společníkům koncem tohoto měsíce. To by znamenalo začátek soudního procesu.

Andrew Tate (36) je mediálně známá osobnost, na internetu má miliony sledujících. Jeho obsah je obzvláště oblíbený mezi mladými muži, kteří jsou přitahováni jeho hypermacho image.

V rozhovoru pro BBC News na začátku června Tate popřel, že by podporoval kulturu misogynie, a hájil svou pověst. Odmítl také svědectví jednotlivých žen zapojených do současného vyšetřování, které ho obvinily ze znásilnění a vykořisťování.

O několik dní později jedna Britka řekla, že ji pan Tate škrtil, dokud neztratila vědomí, když spolu měli sex, a poté ji vystavil výhrůžkám. Mluvčí pana Tatea řekl BBC, že je „zarmoucen, že několik oportunistických žen, se kterými údajně trávil čas před téměř deseti lety, se rozhodlo zkusit využít jeho současnou situaci“.

Reklama

Doporučujeme

Witkoff oznámil pokrok v jednáních o ukončení rusko-ukrajinské války

Jednání o ukončení rusko-ukrajinské války dosáhla velkého pokroku, zbývá dořešit poslední otázku, řekl dnes podle agentur Reuters a AFP na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu zmocněnec amerického prezidenta Steve Witkoff. Dodal, že během dne odcestuje do Moskvy, aby ukončení konfliktu projednal s ruskými představiteli. Hlavní ukrajinský vyjednávač Rustem Umerov o něco dříve informoval o jednání s americkými zástupci v Davosu, hlavními tématy podle něj byly ekonomický rozvoj, poválečná obnova jeho země a bezpečnostní záruky.

ANALÝZA: Rusové používají zimu jako zbraň, Ukrajince ale nezlomí

Kovově šedivé nebe, prázdná okna a vyhaslé semafory se slévají do monolitické bezútěšnosti, zatímco teploty padají hluboko pod nulu. Pohled na města uprostřed zimy připomíná mrazivou dystopii. Pátý rok války a Rusové opět útočí na ukrajinskou energetickou infrastrukturu – intenzivněji než kdy předtím. Vojáci na frontě drží, tak my musíme taky, shodují se Ukrajinci. Jejich ducha se nepříteli zlomit nedaří.

Trumpova cla zastavila schvalování dohody EU s USA

Evropský parlament pozastavil práce na schvalování obchodní dohody mezi Evropskou unií a Spojenými státy, kterou obě strany uzavřely loni v létě. Krok přišel po víkendové hrozbě Donalda Trumpa, že uvalí cla na evropské země, pokud nepřistoupí na americkou kontrolu nad Grónskem.

Taylor Swift byla uvedena do Síně slávy skladatelů

Taylor Swift dosáhla dalšího významného milníku své kariéry. Byla uvedena do Síně slávy skladatelů a zapsala se do historie jako nejmladší žena, které se této pocty dostalo. Ocenění potvrzuje její výjimečné postavení mezi autory písní napříč generacemi.

KOMENTÁŘ: Prodávejte Ameriku. Novému trendu na investičních trzích se v USA smějí

Kvůli další eskalaci vztahů na ose mezi USA a Evropou, kterou způsobilo především nárokování Grónska ze strany Donalda Trumpa, se na investiční trhy vrací antiamerický sentiment. Ten radí prodat vše, co je navázané na USA. Tamní ministr financí se ale těmto snahám vysmál.

Je Grónsko pro Evropu budíčkem? Ursula von der Leyen volá po nezávislosti

Nastal čas chopit se této příležitosti a vybudovat novou nezávislou Evropu. S takovými slovy vystoupila na výročním zasedání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyen.

Tučňáci posunuli své období pro páření. Hrozí kolaps

Globální oteplování mění chování mnoha druhů živočichů i rostlin. Nová desetiletá studie vedená organizací Penguin Watch na Oxfordské univerzitě a Oxford Brookes University teď odhalila dramatické změny v chování tučňáků v Antarktidě. Zvířata posunují své období pro rozmnožování.

Trump: Sami zjistíte, jak daleko jsem schopen ohledně Grónska zajít

Americký prezident Donald Trump odpověděl na otázku novinářů v zasedací místnosti Bílého domu před odletem do švýcarského Davosu, jak daleko je ochoten v otázce Grónska zajít, se slovy: „Dozvíte se to". Znovu tak vyvolal nejistotu mezi evropskými lídry, kteří varují před vojenskými akcemi na autonomním území Dánska, člena Severoatlantické aliance (NATO).

Dáváme přednost respektu před šikanou, vzkázal Macron Trumpovi

Emmanuel Macron vystoupil v Davosu a poslal Evropě i USA jasný vzkaz. Evropa podle něj nesmí sedět se založenýma rukama, když jí někdo tlačí ke zdi. A má použít všechny nástroje, které má, aby ochránila své zájmy.

Netanjahu se připojí k Trumpově Radě míru, oznámil úřad izraelského premiéra

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu přijal pozvání amerického prezidenta Donalda Trumpa a připojí se k jeho Radě míru. Oznámil to Netanjahuův úřad, napsal dnes deník Haarec. Trumpovo pozvání přidat se k této jeho iniciativě zatím přijalo jen málo zemí z celkem asi pěti desítek, které oslovil. Nově také Ázerbájdžán oznámil, že se k Trumpově iniciativě připojí, napsala dnes agentura Reuters. Podle ní v úterý slíbila účast v radě i Arménie.

Trumpovo letadlo mířící do Švýcarska se vrátilo do USA kvůli technické závadě

Letadlo s americkým prezidentem Donaldem Trumpem mířící do Švýcarska se kvůli závadě vrátilo zpět do Spojených států. Příčinou je problém s elektřinou, prezident po návratu nastoupí do náhradního letadla, informoval Bílý dům podle agentur AP a Reuters. Mluvčí Karoline Leavittová uvedla, že stroj se vrátil preventivně z důvodů opatrnosti.

Černobylská jaderná elektrárna přišla o veškeré vnější napájení, uvedla MAAE

Černobylská jaderná elektrárna přišla o veškeré vnější napájení, oznámil dnes ředitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafael Grossi. Zmínil v této souvislosti rozsáhlou vojenskou aktivitu, která se podle něj dotkla několika ukrajinských elektrických rozvoden, jež jsou životně důležité pro jadernou bezpečnost. Rusko v noci na dnešek podniklo další rozsáhlý útok na ukrajinskou energetiku.

Lavrov: Krym je pro bezpečnost Ruska stejně důležitý jako Grónsko pro USA

Krym je pro bezpečnost Ruska stejně důležitý jako Grónsko pro USA, prohlásil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov podle státní agentury TASS. Moskva v rozporu s mezinárodním právem anektovala ukrajinský Krym v roce 2014. Šéf ruské diplomacie na tiskové konferenci v Moskvě zároveň podle agentury Reuters řekl, že Washington ví, že Rusko nemá v plánu převzít kontrolu nad Grónskem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama