Protext ČTKAltron a Seznam.cz postavily druhé datové centrum v Benátkách nad Jizerou

Altron a Seznam.cz postavily druhé datové centrum v Benátkách nad Jizerou

Praha 10. března 2023 (PROTEXT) – Dlouhodobé partnerství společností Altron a Seznam.cz má další úspěšné pokračování. Poslední dva roky intenzivně pracovaly na výstavbě nového datacentra s názvem Nagoja, které je pro českou internetovou jedničku dalším významným krokem na cestě za kompletní nezávislostí na externích službách. Na projektu spolupracoval Altron jako generální dodavatel, společnost Systeming.cz jako hlavní projektant a společnost Metrostav jako hlavní dodavatel stavebních prací. Výše investice se vyšplhala na 300 milionů korun a stavba byla dokončena v rekordním čase během jednoho roku.

Datové centrum Nagoja bylo pojmenované po japonském městě, které se rozkládá na 325.000 čtverečních kilometrech. Nagoja, která stojí v Česku, se rozkládá na 1200 čtverečních metrech v Benátkách nad Jizerou a stejně jako japonské město je ve spoustě ohledech výjimečné.

Ve srovnání s datacentrem Kokura, které Altron se Seznam.cz postavily v roce 2013, bude mít zcela nová Nagoja k dispozici až tři MW pro IT vybavení a poskytne dvojici sálů pro 200 serverových racků. Každý s příkonem až 15 kW. Inovativní je také systém přímého chlazení serverů. Technologie nazvaná freecooling využívá v letních měsících podzemní nádrž dešťové vody a v maximální míře chladí pomocí přímého venkovního vzduchu. Díky tomu je možné zcela vynechat nákladné strojové chlazení. Ekologické přemýšlení se tedy pozitivně promítá na indikátoru energetické efektivity, který cílí na hodnotu PUE 1,1.

„Od začátku projektu jsme věděli, že máme před sebou velkou výzvu vzhledem k tomu, že jsou zde použity nové technologie a postupy. Kromě častokrát zmiňovaného chlazení jsme například zcela nově přistoupili k řízení prostředí, energetické úspoře a obecně ke snižování provozních nákladů. Pro datacentrum Nagoja jsme také vyvinuli novou generaci systému Altrix, který umožňuje řídit, monitorovat a předávat operátorská data a tím snížit míru fyzického dohledu ze strany člověka na nutné minimum,“ dodává svůj odborný pohled ředitel Divize technického rozvoje Petr Ding.

Nagoja zcela nahradí současné kapacity využívané v externím datacentru Nagano od společnosti O2. Stěhování je naplánováno od března do května letošního roku bez omezení provozu. Obě společnosti zároveň pokračují na modernizaci a budování nových kapacit v datacentru Kokura. Předpokládané spuštění datacentra Nagoja do ostrého provozu je plánováno na jaro 2024.

O společnosti Altron

Altron byl založen v roce 1991 a postupně se vypracoval na pozici české jedničky na poli datacenter. Své technologie a produkty Altron poskytuje napříč globálním trhem v rámci soukromých společností a státních institucí stovkám klientů. V České republice disponuje nejrozsáhlejší servisní sítí datacenter. Mezi nejvyhledávanější služby patří výstavba datacenter na míru, modulární a prefabrikovaná datacentra, poradenství, servis a ostatní služby spojené s kritickou infrastrukturou.

Odkaz na webové stránky: https://www.altron.net/

Facebook: https://www.facebook.com/altroncz

Instagram: https://www.instagram.com/altron_net/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/altron-a.s.

Interní kontakt pro média:

Jovanka Uzelacová

Marketingová manažerka – Altron

jovanka.uzelacova@altron.net

Agenturní kontakt pro média:

Zuzana Pětníková

Head of Marketing – Inago Digital

zuzana.petnikova@inago.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Doporučujeme

Americká ekonomika zpomalila. Růst brzdí dovoz a vysoké ceny

Americká ekonomika ve druhém čtvrtletí rostla pomaleji, než se očekávalo. Spotřeba domácností zůstala silná, celkový výsledek však zhoršil prudší růst dovozu, nižší vládní výdaje a přetrvávající cenové tlaky.

Zemětřesení u Neapole poničilo domy, přístav i elektrickou síť

Oblast západně od Neapole zasáhlo zemětřesení o síle 4,7. Nejméně 26 lidí utrpělo zranění a přibližně 300 obyvatel města Pozzuoli muselo opustit své domovy. Otřesy poškodily budovy i dopravní infrastrukturu.

Věřitelé zkrachovalé FTX dostanou dalších 900 milionů dolarů

Majetek zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX se znovu rozděluje mezi její bývalé zákazníky a další věřitele. Páté kolo výplat má dosáhnout přibližně 900 milionů dolarů. Některé skupiny získají více než sto procent uznané hodnoty svých nároků, původní kryptoměny jim však vráceny nebudou.

Hasiči druhým dnem zasahují proti agresivnímu požáru u Korintského zálivu

Hasiči druhým dnem zasahují proti rychle se šířícímu požáru u Korintského zálivu v letovisku Porto Germeno. Píší to dnes řecká média. Z oblasti bylo v noci několik lidí evakuováno za použití lodě. Situaci na místě komplikuje silný vítr, který pomáhá šíření ohně a ztěžuje zásahy ze vzduchu. Lesním požárům Řecko čelí i na dalších místech, například na Krétě.

Španělsko začalo s umisťováním bariéry proti migrantům na moři u Ceuty

U španělského města Ceuta, které je na severu Afriky, dnes ráno začala instalace bariéry proti migrantům na moři. Podle médií o tom informovalo ministerstvo vnitra. Právě přes moře se dostalo do Ceuty mnoho lidí při čtvrtečním živelném přechodu hranice. Situace ve městě je dnes ráno klidná.

Kontrolované vypalování pomáhá chránit obří sekvoje před požáry

Obří sekvoje přežívají v kalifornských horách tisíce let a po většinu své historie jim pravidelný oheň prospíval. Nový výzkum ukazuje, že pečlivě řízené vypalování lesa výrazně zvyšuje jejich šanci přežít i dnešní mimořádně ničivé požáry. V oblastech, kde se kontrolované požáry uskutečnily během posledních deseti let, měly stromy téměř čtyřikrát vyšší pravděpodobnost přežití.

Na Kubě se kvůli sankcím USA zavřely tři čtvrtiny hotelů

Téměř tři čtvrtiny hotelů na Kubě se už musely uzavřít kvůli americkým sankcím a ropnému embargu, které letos výrazně zhoršilo ekonomickou krizi, s níž se tento desetimilionový karibský ostrov potýká už řadu let. O uzavření hotelů informovala podle agentury AFP tento týden kubánská vláda.

Britská služba informuje o útocích na dvě lodě u Hormuzského průlivu

Britská námořní služba (UKMTO) dnes ráno informovala o útocích na dvě lodě u ománských břehů v oblasti Hormuzského průlivu. Jedna loď byla podle informací UKMTO zasažena projektilem, což poškodilo její strojovnu. Loď tak nemá kontrolu nad směrem své plavby. Další loď zaznamenala ve své blízkosti velký výbuch, nebyla ale zasažena. Oba incidenty prošetřují úřady.

Ruský útok na Kyjev zabil nejméně devět lidí a 28 dalších zranil

Ruský útok balistickými střelami na Kyjev v noci na dnešek zabil nejméně devět lidí. Počet zraněných se zvýšil na 28 z původně hlášených 23, oznámily podle agentury AFP ukrajinské záchranné složky. V ukrajinské metropoli byly slyšet silné exploze. Rusko v posledních týdnech zesílilo útoky balistickými raketami, proti nimž jsou účinné pouze některé systémy protivzdušné obrany, včetně amerických systémů Patriot, kterých se Ukrajině podle Kyjeva nedostává.

Nový Spider-Man překonal rekord Avengers ještě před prvním víkendem

Nový film s Tomem Hollandem se zapsal do historie ještě před skončením prvního víkendu v kinech. V severoamerických předpremiérách utržil 72 milionů dolarů a překonal dosavadní rekord snímku Avengers: Endgame.

Inflace v eurozóně znovu zrychlila. Energie zdražily o deset procent

Inflace v eurozóně se v červenci zvýšila na 2,9 procenta a už pátý měsíc překračuje dvouprocentní cíl Evropské centrální banky. Za zrychlením stojí především energie, jejichž ceny meziročně vzrostly o deset procent. Nová čísla mohou posílit tlak na další zvýšení úrokových sazeb.

Bio vejce mohou mít vyšší klimatickou stopu než vejce z klecových chovů

Ekologická vejce z volného chovu mohou mít podle nové studie až dvojnásobný dopad na klima než vejce od slepic chovaných v klecích. Výzkumníci však zároveň upozorňují, že výsledky nezachycují všechny dopady na životní prostředí ani novější vývoj v produkci vajec.

Denia začíná u reprezentace a chystá výrazné změny

Nový trenér české fotbalové reprezentace Santi Denia se oficiálně ujal funkce a hned při svém představení naznačil, jakým směrem chce národní tým vést. Španělský kouč plánuje obnovu kádru, chce poznat české prostředí a co nejrychleji se pustit do práce. Součástí jeho plánů je také snaha přesvědčit Patrika Schicka k návratu do reprezentace.

V Alžírsku se zřítil do rokle autobus, nejméně 25 lidí zahynulo a 44 je zraněno

Nejméně 25 lidí zahynulo, když se dnes v Alžírsku zřítil do rokle autobus. Dalších 44 osob je zraněných, oznámily místní úřady, které dříve informovaly o 20 mrtvých a 38 zraněných. I po zveřejnění nového počtu mrtvých úřady varují, že nemusí jít o konečnou bilanci. Nehoda se stala ráno v oblasti Búmirdís asi 50 kilometrů od hlavního města Alžíru, uvedla agentura AFP.

Babiš má situaci v Ceutě za skandál španělské vlády, žádá uzavření Schengenu

Schengenský prostor je podle premiéra Andreje Babiše (ANO) pro Španělsko třeba okamžitě uzavřít. Situaci po proniknutí desítek tisíc migrantů do španělského města Ceuty na severu Afriky považuje za skandál způsobený španělskou vládou. Řekl to ve vyjádření pro novináře, které ČTK poskytl mluvčí vlády Martin Vodička. Ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) dnes na tiskové konferenci k budoucnosti zahraničních center řekl, že má situaci za velmi složitou pro celý schengenský prostor. Ten umožňuje volný pohyb osob mezi evropskými státy bez provádění stálých hraničních kontrol na vnitřních hranicích.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama