0.3 C
Czech
Pondělí 26. ledna 2026
e-SportsAkvarijní bizár! Nad hrou Pokémon Sapphire zvítězily rybičky

Akvarijní bizár! Nad hrou Pokémon Sapphire zvítězily rybičky

Něco takového jen tak k vidění není. A ano, čtete dobře. Nad známou hrou Pokémon Sapphire měly opravdu navrch akvarijní rybičky. Zabralo jim to neskutečných 3 195 hodin a jejich snažení bylo možné sledovat živě na Twitchi.

Jak je něco takového vůbec možné? S nápadem přišel japonský youtuber Mutekimaru. Do vodní nádržky nainstaloval pohybové senzory, které přenášely pohyb přímo do hry. Celkem čtyři rybičky pak v akváriu svým plaváním plnily úkoly, porážely bosse a nakonec i celý Pokémon Sapphire vyhrály.

Zhruba 133 dní. Tak dlouho trvalo, než se rybičky mohly prohlásit za krále hry. Jejich majitel je ale musel každých 12 hodin vytáhnout z vody, aby si odpočinuly. I tak se stalo nemožné. Malá akvarijní stvoření přelstila Stevena Stona – šampiona v regionu Hoenn – a bylo hotovo.

Taková věc patří ve světě mezi naprosto ojedinělé. Spojení rybiček, hry Pokémon Sapphire a senzory zmapovaného akvária? To asi jen tak někoho nenapadne. Počin ale působí jako potvrzení toho, že nad hrou dokáže zvítězit vlastně kdokoliv. I když někomu to bude trvat kratší a někomu zase delší dobu.

Japonský projekt ale lehce připomíná tzv. Teorii o nekonečném počtu opit, anglicky „Infinite Monkey Theorem“, při kterém měly opice za úkol přepsat za nekonečný čas dílo Williama Shakespeare pouhým ťukáním do klávesnice. Těm se to povedlo. Stejně jako rybkám ovládnout hru. Co Mutekimaru chystá dál, to je otázkou. Něco ale ještě jistě přijde.

Reklama

Doporučujeme

Izrael souhlasí s omezeným otevřením přechodu Rafah mezi Gazou a Egyptem

Izraelská vláda souhlasí s omezeným otevřením hraničního přechodu Rafah mezi palestinským Pásmem Gazy a Egyptem, a to po dokončení vojenského pátrání po těle posledního izraelského rukojmího. Na síti X to v noci na dnešek oznámil úřad izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Premiérova kancelář časový harmonogram nesdělila, podle informací listu The Times of Israel (ToI) by se přechod, uzavřený do roku 2024, mohl otevřít do konce tohoto týdne.

Agenti ICE zastřelili v Minneapolis dalšího protestujícího. Alex Pretti byl zdravotník, který miloval přírodu

Federální imigrační agenti ICE zastřelili při protestech v Minneapolis dalšího muže. Rodinou byl identifikován jako 37letý zdravotní bratr z jednotky intenzivní péče Alex Pretti. Podle blízkých šlo o klidného, společensky angažovaného muže a milovníka přírody, nikoli o násilníka, za jakého jej některé oficiální zdroje označily.

Rusko v noci útočilo na Záporoží a jeho okolí, Ukrajina na jihozápadě Ruska

Rusko v noci na dnešek podniklo několik útoků na ukrajinské město Záporoží a jeho okolí, informoval na telegramu šéf Záporožské oblasti Ivan Fedorov. Moskva oznámila sestřelení několika desítek ukrajinských dronů na jihozápadě Ruska.

Japonsko se loučí s posledními pandami, dvojčata z Ueno Zoo se vrátí do Číny

V Tokiu se v neděli sešly tisíce lidí, aby se ještě jednou podívaly na poslední dvě pandy velké v Japonsku. Dvojčata Xiao Xiao a Lei Lei se mají v úterý vrátit do Číny, a jejich odjezd tak uzavře více než padesátiletou éru, kdy byly pandy součástí japonských zoologických zahrad.

Grónsko se stává klíčovým bodem globální klimatické vědy

Arktický ostrov na okraji Evropy přitahuje pozornost vědců i politiků. Grónsko hraje zásadní roli ve výzkumu klimatu, ledovců i oceánů. Zároveň čelí rostoucímu tlaku kvůli své strategické poloze a nerostnému bohatství.

Vlak ve Španělsku podle deníku vykolejil na staré kolejnici, ministr to odmítl

Srážka dvou vysokorychlostních vlaků, při které před týdnem zemřelo 45 lidí, se stala v úseku který neprošel kompletní renovací. Napsal to deník El Mundo. Podle něj se pod vlakem Iryo, který vykolejil, zlomil svar mezi novou a starou kolejnicí. To však odmítl ministr dopravy Óscar Puente, který od počátku tvrdí, že úsek tratě, kde se nehoda stala, nedávno prošel modernizací. Opozice ho vyzvala k demisi.

Pavel: Peníze vybrané na generátory dokazují solidaritu české společnosti

Prezident Petr Pavel považuje za mimořádný výsledek částku 100 milionů korun, které lidé v Česku za několik málo dnů vybrali ve sbírce SOS Kyjev na generátory pro Ukrajinu. Dokazuje to, že česká společnost je schopna projevit solidaritu v těžkých časech a zacílit podporu tam, kde je to nejvíc potřeba, uvedl dnes prezident na síti X. Dárcům za jejich pomoc poděkoval. Podporu českých občanů a nevládních organizací ocenil už v sobotu ukrajinský ministr zahraničí Andrij Sybiha.

Indonéský ostrov Bali chystá přísnější regulaci turistiky

Indonéský ostrov Bali, který je populární turistickou destinací, chystá přísnější pravidla pro zahraniční návštěvníky. Ti tak možná v brzké době budou muset předkládat výpisy z bankovních účtů, zpáteční letenky a podrobné popisy svých cestovních plánů. Informuje o tom agentura DPA.

V Barmě skončilo poslední kolo voleb, vládnoucí junta už má většinu v parlamentu

V Barmě se dnes uskutečnila závěrečná třetí fáze všeobecných voleb, které jsou první od vojenského převratu v roce 2021. Vládnoucí vojenská junta a její podporovatelé si již v předchozích kolech zajistili většinu křesel v parlamentu. Kritici však zpochybňují důvěryhodnost voleb, které se konaly v době, kdy ve velké části země zuří občanská válka.

V Německu zatkli Libanonce, který podle policie plánoval útoky po Evropě

Německá policie v pátek večer zadržela na letišti Berlin Brandenburg libanonského občana podezřelého z členství v palestinském militantním hnutí Hamás a z příprav teroristických útoků na území Evropy. Muž, označovaný jako „Mohammad S.“, byl zatčen krátce po příletu z libanonského Bejrútu.

Propuštění z vazby majitele baru v Crans-Montaně vyvolalo protest Itálie

Propuštění z vazby majitele baru v Crans-Montaně, kde zemřelo při požáru na přelomu roku 40 lidí, vyvolalo protest Itálie i údiv některých advokátů pozůstalých a obětí. Píší to dnes agentury. Jacques Moretti se dostal z věznice v pátek po složení kauce ve výši 200.000 franků (přibližně 5,2 milionu korun). Soud však nařídil opatření, která mají zabránit muži, který je francouzským občanem, uprchnout ze země.

Bílý dům zveřejnil AI snímek Trumpa s tučňákem a grónskou vlajkou

Bílý dům v pátek večer na X zveřejnil patrně umělou inteligencí (AI) vygenerovaný snímek prezidenta Donalda Trumpa s tučňákem, jak prochází zasněženou horskou krajinou. Obrázek, na němž je grónská vlajka, okamžitě vzbudil na sociálních sítích posměšné reakce.

Babiš má spor kolem L-159 za umělý, prezident Pavel už podle něho vede kampaň

Premiér Andrej Babiš (ANO) pokládá rozmíšky kolem možnosti poskytnout čtveřici bojových letounů L-159 Ukrajině za umělý problém. Na dnešním sněmu hnutí ANO v Praze ministerský předseda řekl, že nechce dávat energii na spory. Prezident Petr Pavel, který tento týden ohlásil ambici prezidentský mandát obhajovat, už podle Babiše vede volební kampaň. Reakci Pavla ČTK zjišťuje.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama