Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 21 května, 2022

  Africký pohár zná finálovou osmičku. Penalty nevyšly Mali, o postupu „Faraonů“ rozhodl Salah

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Africký kontinentální šampionát pomalu vjíždí do závěrečného kola. Včera večer se svět dozvěděl o posledních dvou postupujících do čtvrtfinále turnaje, který se letos hraje v Kamerunu. Do noci mohli slavit zejména fotbalisté Rovníkové Guiney a Egypta, kteří se shodně prostříleli do další fáze po bezbrankové remíze a následných pokutových kopech.

  Rozhodčí, který ukončoval zápas celkem třikrát, lidé ušlapaní v tlačenici na stadionu při zápase domácího Kamerunu. Africký pohár řeší kromě dění na hřišti také řadu problémů, turnaj ale i tak pokračuje. Včera byla na programu dvě poslední utkání osmifinále.

  Postup slaví Rovníková Guinea

  I když vstupovalo do zápasu jako hlavní favorit Mali, postup se nakonec podle představ nevyvedl. Výběr, který spoléhá na řadu fotbalistů působících v Evropě, měl převahu, ta však gólový výsledek neměla. Duel skončil bez branek po základní části i následném prodloužení.

  Rozhodovat tak musely až pokutové kopy, ve kterých se lépe dařilo právě reprezentaci z pomezí rovníku. Rovníková Guinea zvítězila těsně 6:5 a zajistila si postup. Vyrovnání maxima se zatím z jejího pohledu nekoná, zaděláno na něj ale je přímo parádně.

  Nejlepším výsledkem afrického nároďáku je čtvrté místo na turnaji v roce 2015. Tehdy Guinea přešla ve čtvrtfinále přes Tunisko, v semifinále však prohrála s Ghanou a v souboji o bronz nestačila po pokutových kopech na Demokratickou republiku Kongo.

  • Mali vs. Rovníková Guinea 0:1 po pen.

  „Faraony“ spasil Mohamed Salah

  Včerejší fotbalovou akci v Africe ale odstartoval jiný zápas. Ten, který mnozí označovali za „souboj titánů“. Už v osmifinále změřily síly reprezentace Pobřeží slonoviny a Egypta, tedy dvou týmů, které byly už před startem turnaje pasování do role favoritů.

  Jeden ale musel z kola ven. Stejně jako zápas Mali a Rovníkové Guiney musely o postupujícím rozhodnout po bezbrankové remíze v základní hrací době i prodloužení penalty. Ty vyšly lépe Egypťanům, v jejichž službách proměnil rozhodující pokus Mohamed Salah.

  Hvězdný křídelník anglického Liverpoolu táhne svůj národ za úspěchem. Nejúspěšnější klub v historii Afrického poháru národů se sedmi tituly, nejčastější účastník turnaj s 25 starty a země, která hostila akci už pětkrát, vyhrála AFCON naposledy v roce 2010.

  Teď bude chtít dějiny zopakovat.

  • Pobřeží slonoviny vs. Egypt 0:1 po pen.

  Los čtvrtfinále Afrického poháru národů:

  • Burkina Faso – Tunisko
  • Senegal – Rovníková Guinea
  • Gambie – Kamerun
  • Egypt – Maroko

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS