MagazínFacky a sexuální napadení. Heard usedla na lavici svědků v procesu s...

Facky a sexuální napadení. Heard usedla na lavici svědků v procesu s Deppem

Amber Heard bude ve čtvrtek druhý den svědčit v případu pomluvy, pro kterou ji žaluje její bývalý partner Johnny Depp. Americká herečka o den dříve vypověděla, že ji exmanžel známý ze série filmů Piráti z Karibiku několikrát napadl. Napsaly o tom agentura Reuters a server BBC.

Heard ve středu v soudním procesu poprvé vystoupila jako svědkyně. Podle jejích slov byl vztah s hvězdou Hollywoodu „magický“, dokud se nezvrhl v násilí.

Depp žaluje Heard kvůli eseji, kterou napsala a ve které sama sebe označila za oběť domácího násilí. Herec ve svém svědectví popřel jakékoli pochybení.

„Těžko hledám slova, která by popsala, jak bolestivé to je… Je pro mě hrozné tady celé týdny sedět a všechno znovu prožívat,“ pronesla Heard dle BBC krátce poté, co usedla na lavici svědků.

Během několika hodin ve Virginii 36letá Heard vylíčila své první interakce s „charismatickým“ Deppem při natáčení Rumového deníku (The Rum Diary) v Portoriku. Dle jejích slov „se zamilovali“ na turné k filmu, když šel do kin v roce 2011.

Štěstí v raných fázích jejich vztahu však bylo brzy narušeno pohrdavými komentáři na její konto, které se začaly objevovat v roce 2012, uvedla herečka, jež se proslavila rolí ve filmu Aquaman.

Herečka vypověděla, že ji Depp několikrát udeřil do tváře

V emotivním svědectví Heard prohlásila, že se smála, když Depp řekl, že má na paži vytetováno „Wino“. Výraz, který se v angličtině používá pro označení nemajetného alkoholika závislého zejména na víně. Jedná se o změnu tetování, které si herec nechal udělal během předchozího vztahu s herečkou Winonou Ryder.

„Zasmála jsem se, protože jsem si myslela, že si dělá legraci,“ vypověděla Heard u soudu. „A on mi dal mi facku,“ uvedla. „Jen jsem na něj zírala a tak nějak se smála. Myslela jsem, že se začne smát taky a řekne, že šlo o vtip,“ dodala Heard.

„Ale to neudělal. Znovu mi dal facku. Nikdy na to nezapomenu,“ poznamenala s tím, že řekl: „Myslíš, že je to vtipné, mrcho?“

58letý Depp dříve v procesu popřel, že by k incidentu došlo, a vypověděl, že bývalou partnerku nikdy neuhodil. Zároveň tvrdil, že právě Heard byla v jejich vztahu násilníkem.

Heard Deppa obvinila ze sexuálního napadení

Heard u soudu dle Reuters řekla, že ji Depp napadl několikrát, obvykle když pil alkohol nebo užíval drogy. Během víkendu s přáteli v Kalifornii v květnu 2013 Depp herečku podle jejích slov obvinil z toho, že se nebránila tomu, co vnímal jako svádění ze strany další ženy. Tehdy podle výpovědi Heard členové skupiny užili drogy.

Depp začal rozbíjet věci, křičel na ni a obviňoval ji, že ho podvádí, uvedla Heard. Dále prohlásila, že tentýž večer z ní Depp strhl spodní prádlo a strčil do ní prsty při „prohledání dutiny“ kvůli drogám. „Řekl, že hledá své drogy, kokain, koks,“ prohlásila. „Jen jsem tam stála a zírala na to pitomé světlo. Nevěděla jsem, co mám dělat. Jen jsem tam stála,“ řekla pohnutým hlasem.

O údajném napadení už o den dříve vypovídala psycholožka Dawn Hughes, která tlumočila slova Heard, jež vyslechla během společných sezení.

Depp žaluje Heard o 50 milionů dolarů (více než 1,1 miliardy korun). Heard naopak podala žalobu proti Deppovi pro urážku na cti a řekla, že ji pošpinil tím, že ji označil za lhářku. Herečka požaduje 100 milionů dolarů (přes 2,2 miliardy korun).

Doporučujeme

Fanoušci Harryho Pottera dosáhli přesunu podmořského kabelu kvůli hrobu skřítka

Fanoušci Harryho Pottera dosáhli přemístění podmořského kabelu mezi Británií a Irskem, který stál 430 milionů liber (12,2 miliardy Kč) a měl procházet v místě fiktivního hrobu skřítka Dobbyho, postavy z filmu o mladém čaroději podle předlohy spisovatelky J. K. Rowlingové. Kabel nyní místo toho vede v blízkosti lidských ostatků z doby bronzové, píše deník The Guardian.

Na dronu s výbušninou z letiště u Lipska našli policisté stopy DNA

Německá policie našla na dronu z východoněmeckého letiště Lipsko/Halle, který nesl výbušninu, stopy DNA. S odvoláním na své zdroje to dnes uvedla některá německá média včetně listů Die Zeit, Die Welt nebo bulvárních novin Bild. Podle listu Die Zeit se genetická informace shoduje s DNA registrovanou v Litvě v souvislosti s dřívějším žhářským útokem na logistické centrum v Lipsku. Konkrétní osobě ale úřady zatím DNA nepřipsaly.

Západ Kolumbie postihlo zemětřesení o síle 7,4 stupně, jsou zprávy o zraněných

Západ Kolumbie dnes postihlo zemětřesení o síle 7,4 stupně, které bylo cítit i v Ekvádoru a v Panamě, informovala agentura AFP s odvoláním na kolumbijskou geologickou službu. Zemětřesení mělo epicentrum v departementu Chocó, jehož guvernérka na sociálních sítích píše o zraněných a vážných škodách. Počty zraněných zatím nejsou známy. Podle agentury Reuters nebylo vydáno varování před cunami.

Thajsko: Bývalý poslanec zastřelil úředníka, pak se přiznal v živém vysílání

Bývalý thajský poslanec Chalong Reawraeng údajně zastřelil místního úředníka a krátce nato zavolal politické komentátorce Anchalee Paireerak, která v tu chvíli vysílala živě na YouTube. V telefonátu jí podle záznamu oznámil, co právě udělal.

CLARITY Act se zadrhl. Americký Senát odložil hlasování na září

Americký Senát před srpnovou přestávkou nestihl hlasovat o návrhu zákona CLARITY Act, který má zavést jednotnější pravidla pro kryptoměnový trh. Projednávání se přesouvá na září, návrh však nadále rozděluje demokratické i republikánské senátory.

V Číně udeřila silná bouře. Evakuován byl více než milion lidí

Východní pobřeží Číny zasáhl tajfun Dolphin, který si vynutil evakuaci více než milionu obyvatel a ochromil dopravu včetně finanční metropole Šanghaje. Bouře přinesla prudký déšť, záplavy a vítr o rychlosti až 150 kilometrů za hodinu. Úřady varují, že nebezpečí ještě nepominulo.

V USA ubylo 23 tisíc pracovních míst. Akcie vystoupaly na rekord

Americký trh práce v červenci překvapivě ztratil 23 tisíc pracovních míst. Slabá čísla ale burzy nezastavila. Investoři očekávají, že horší vývoj zaměstnanosti přiměje centrální banku k opatrnějšímu rozhodování o úrokových sazbách.

Motýli po celém světě mění svá území kvůli oteplování

Motýli po celém světě stále častěji mění oblasti, ve kterých žijí. Některé druhy se šíří do nových míst, jiné ze svých původních stanovišť mizí nebo se stěhují do vyšších nadmořských výšek. Rozsáhlý výzkum ukazuje, že hlavním důvodem jsou rostoucí teploty a častější výkyvy počasí. Změny zároveň naznačují, že se proměňují celé ekosystémy.

Tchaj-wan při vojenském cvičení zpomalil internet

Tchaj-wan během rozsáhlého vojenského cvičení poprvé cíleně zpomalil mobilní internet. Úřady tím simulovaly omezení komunikace, které by mohlo nastat při přírodní katastrofě nebo případném útoku.

KOMENTÁŘ: Nečekaná zpráva pro investory. Na akciích se děje něco, co se nestalo čtyři roky

Boom umělé inteligence způsobil, že americký akciový trh přestává být elitním klubem pro pár vybraných společností. Místo několika tahounů investoři dávají šanci pestřejší paletě titulů. Rovnoměrně vážený index S&P 500 proto po dlouhých měsících poráží ten klasický.

Trump jmenoval Willa Scharfa novým hlavním právním poradcem Bílého domu

Novým hlavním právním poradcem Bílého domu a asistentem prezidenta se od 1. září stane Will Scharf, který dosud působil jako tajemník personálu Bílého domu a zajišťoval administrativu spojenou s prezidentovou agendou. Oznámil to americký prezident Donald Trump v příspěvku na své sociální síti Truth Social.

Ukrajinský útok v Nižněkamsku zabil podle úřadů 12 lidí, mířil asi na rafinérii

Dvanáct lidí zemřelo a dalších 39 utrpělo zranění při rozsáhlém náletu ukrajinských dronů na Nižněkamsk v Tatarstánu, uvedla podle agentury TASS tisková služba vedení této republiky ve středním Rusku. Cílem útoku byl zřejmě rafinérský komplex v Nižněkamsku.

U Sochy svobody v New Yorku se převrátila loď, zahynula žena a dítě

Žena a malé dítě přišly o život v newyorském přístavu, kde se poblíž Sochy svobody převrátila loď. Záchranářům se podařilo vytáhnout z vody 12 lidí, ale pro sedmadvacetiletou ženu a holčičku ve věku pěti měsíců přišla veškerá pomoc příliš pozdě. Úřady zadržely provozovatele plavidla. Informují o tom dnes místní média.

Izrael odmítá Trumpův mírový plán pro Gazu, oznámil premiér Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmítl patnáctibodový plán amerického prezidenta Donalda Trumpa pro poválečné uspořádání Pásma Gazy. Prohlásil, že Izrael nestáhne své vojáky, dokud nebude palestinské hnutí Hamás skutečně odzbrojeno.

Vyčerpané české turisty v Rakousku zachraňovaly policejní vrtulníky

O dvou víkendových případech letecké záchrany vyčerpaných českých turistů v rakouských Alpách dnes informují rakouská média. Skupina čtyř českých turistů se ocitla v nouzi a na konci byla zcela vyčerpaná na túře pod rakouskou horou Traunstein. Češi přecenili své síly a slepě se spoléhali na aplikaci, píše dnes o sobotní události server Kronen Zeitung. Ve druhém případě policejní vrtulník v sobotu zachraňoval českou rodinu s vyčerpanou desetiletou dívkou na hoře Grosser Donnerkogel. Píše o tom server MeinBezirk.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama