Reklama
6.3 C
Czech
Sobota 7. března 2026
ITBoxPrvní iPhone s displejem bez výřezů je na obzoru

První iPhone s displejem bez výřezů je na obzoru

Kdy se konečně dočkáme iPhonu s celistvým displejem bez výřezů? Podle předpovědi známého analytika Ming-Chi Kuo to bude v roce 2024. Informoval o tom server The Verge.

Podle spolehlivého analytika Ming-Chi Kuo počká Apple s debutem své technologie UDC (Under-Display Camera) až do roku 2024 (iPhone 16). Pod obrazovku umístí Apple údajně i Face ID. Technologie UDC umožňuje umístit selfie kameru pod displej, takže není na první pohled vidět. Několik společností, včetně Samsungu a ZTE, již vydalo telefony, které tuto technologii využívají.

Kuo tuto předpověď uvedl ve dvojici tweetů, v nichž se vrátil ke svým komentářům z minulého měsíce, podle nichž je nepravděpodobné, že by Apple v příštích dvou letech vydal nové iPhony se čtečkami otisků prstů pod displejem. Kuo to odůvodňuje tím, že poptávka po návratu Touch ID byla především reakcí na nárůst používání roušek. Ale od té doby, co Apple na začátku letošního roku zlepšil fungování Face ID s rouškami, stížnosti na jeho užitečnost většinou pominuly.

Apple bude muset silně inovovat

iPhony mají přední kameru a senzory pro Face ID v poměrně velkém výřezu, který zabírá prostor na obrazovce. Výrobci telefonů se systémem Android již několik let používají výřezy typu „punch-hole“ nebo UDC, jako způsob, jak zachovat co nejvíce místa na displeji.

Nejde však o přímé srovnání, protože většina telefonů se systémem Android nepoužívá stejnou technologii rozpoznávání obličeje jako Face ID od společnosti Apple, takže nevyžadují tolik předních snímačů. Každopádně Apple by musel na technologii UDC pořádně zapracovat, jestli má být tato předpověď pravdivá.

Sám Ming-Chi Kuo naznačuje, že řešením bude vylepšení ISP (Image Signal Processor) a obrazových algoritmů. Jak je již mnoho let zřejmé, kvalita fotografií stále více závisí na digitálním zpracováním. Podle něho ale není největším problémem software či hardware, jedná se spíš o marketingový plán. „Face ID pod displejem přijde v roce 2024 (iPhone 16), tento časový plán je méně technickou záležitostí a více marketingovým účelem.“ uvedl ve svém Tweetu.

Reklama

Doporučujeme

Meghan Markle a její značka As Ever končí spolupráci s Netflixem

Lifestylová značka As Ever, kterou založila Meghan Markle, vstupuje do nové fáze. Projekt, jenž vznikl ve spolupráci s Netflixem, bude nyní pokračovat samostatně. Podle zástupců značky jde o logický krok po rychlém růstu během prvního roku.

Stanete se „legitimním cílem“ Íránu, varoval země EU náměstek ministra

Írán varoval evropské státy před přímým zapojením do konfliktu na Blízkém východě. Podle Teheránu by se země Evropské unie, které by se přidaly k americkým a izraelským útokům, staly legitimním cílem odvetných úderů.

Maďarsko zadrželo sedm Ukrajinců, Kyjev doporučuje Maďarsku se vyhnout

Maďarský daňový úřad oznámil zadržení sedmi Ukrajinců, které stíhá kvůli podezření z praní špinavých peněz. Zadržuje také dvě vozidla pro přepravu peněz. Napsala to dnes agentura Reuters s odvoláním na zmíněný úřad. Kyjev o něco dříve obvinil Maďarsko ze zadržení sedmi pracovníků ukrajinské státní banky Oščadbank, kteří podle něj převáželi z Rakouska peníze a zlato. Ukrajina požaduje jejich okamžité propuštění, uvedl šéf ukrajinské diplomacie Andrij Sybiha na síti X. Kyjev zároveň vyzval Ukrajince, aby se vyhnuli cestám do sousedního Maďarska.

USA vyšetřují zásah školy v Íránu. Analýza naznačuje souvislost s americkým útokem

Američtí vojenští vyšetřovatelé se domnívají, že za úder na dívčí školu v jihoíránském městě Mínáb, při němž zahynuly desítky dětí, pravděpodobně nesou odpovědnost Spojené státy. Vyšetřování nicméně zatím stále probíhá. K tragédii došlo během prvního dne amerických a izraelských útoků na Írán.

Izrael zasáhl na předměstí Bejrútu sídlo výkonné rady Hizballáhu

Při noční vlně úderů na Libanon bylo zasaženo sídlo výkonné rady proíránského hnutí Hizballáh na předměstí Bejrútu, uvedla podle serveru The Times of Israel (ToI) izraelská armáda. Údery dále na předměstí Dahíja zasáhly desítky vícepodlažních budov a skladiště dronů. Noční údery podle libanonské agentury NNA zasáhly také desítky vesnic na jihu a východě Libanonu. Dopoledne Izrael zahájil další vlnu úderů. Výbuchy byly hlášeny z oblasti pobřežního města Sajdá.

Trump má problém. Soud mu nařídil vrátit peníze vybrané z cel

Americký soud pro mezinárodní obchod nařídil Celní a pohraniční stráži vrátit částku přes 130 miliard dolarů (asi 2,99 bilionu korun) dvěma tisícům amerických podniků. Rozhodnutí padlo poté, co Nejvyšší soud zrušil cla americké administrativy uvalená na obchodní partnery na základě zákona International Emergency Economic Powers Act (IEEPA).

Írán by měl mít dobrého vůdce, řekl Trump s tím, že USA mají několik kandidátů

Írán by měl mít dobrého vůdce, prohlásil v noci na dnešek americký prezident Donald Trump. USA mají v hledáčku několik lidí, kteří by mohli odvádět dobrou práci, dodal v exkluzivním rozhovoru pro NBC News. Jeho komentář následoval den poté, co Trump zpravodajskému serveru Axios řekl, že musí být osobně zapojen do výběru dalšího íránského lídra, přičemž odkázal na příklad Venezuely.

Írán si americkou základnu, kde zemřelo šest vojáků, zřejmě vytipoval

Íránské zpravodajské služby zřejmě sledovaly pohyb amerických vojáků mezi základnami a tipovaly cíle pro milice přidružené k islámské republice. Podařilo se identifikovat zbývající dva vojáky zabité na základně v kuvajtském přístavním městě Šuajpa.

Moderátorka NBC Savannah Guthrie plánuje návrat do vysílání. Pátrání po její matce pokračuje

Americká televizní moderátorka Savannah Guthrie se po týdnech nejistoty chystá vrátit do vysílání pořadu Today. Zatím však zůstává především po boku rodiny a soustředí se na pátrání po své matce, která zmizela začátkem února.

USA a Izrael dále útočí na íránské cíle, Teherán vyslal rakety na Tel Aviv

Spojené státy a Izrael dnes pokračují sedmým dnem v útocích proti Íránu. Oblastní velitelství americké armády (CENTCOM) oznámilo zásah íránské lodě sloužící pro starty dronů. Izraelské vojsko (IDF) zase uvedlo, že zahájilo další širokou vlnu útoků na infrastrukturu režimu v Teheránu. Írán krátce nato uvedl, že vyslal rakety na Tel Aviv. Izrael znovu zaútočil i na jih Libanonu.

Americký krypto zákon narazil na další překážku

Snaha prosadit v USA klíčový krypto zákon znovu narazila. Jednání se zadrhla na sporu mezi bankami, kryptofirmami a Bílým domem a roste nejistota, zda se návrh podaří schválit ještě letos. Pro kryptosektor by to byla citelná komplikace, protože firmy dál fungují v nejasném regulatorním prostředí.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama