Reklama
13.8 C
Czech
Středa 11. března 2026
SportFackování je v kurzu. Bláznivá ruská show poutá pozornost celého světa

Fackování je v kurzu. Bláznivá ruská show poutá pozornost celého světa

Pokud máte někdy chuť někomu nafackovat, ale zároveň za to nechcete být trestně stíháni, doporučujeme přihlásit se do ruské soutěže ve fackování. Podle účastníků se nejedná o sport jako takový, ale spíše o velkolepou show s neskutečnými příběhy. Show tak obdivuhodnou, že zaujme nejednoho fanouška. Jde o sílu, přesnost, koordinaci, ale i pevné nervy.

Pokud jste o tomto novém sportu nikdy neslyšeli, nezoufejte. Tento sport je totiž poměrně nový a debutoval teprve v roce 2019 na sibiřské Power Show. O pár měsíců později se profesionálnímu fackování dostalo ještě větší pozornosti poté, co byl stokilový šampion Vasilij Kamotský, přezdívaný Knedlíček, během své vůbec první prohry knokautován.

Vasilij Kamotský je považován za jednoho z nejlepších „fackovačů“. Nikomu se až do roku 2019 nepodařilo mohutného chlapáka dostat k zemi. Ale rok 2019 se nesl ve znamení změn a na mistrovství světa si ho podal Vyacheslav Zezulya.

Pravidla této nové hry jsou následující. Nejprve se proti sobě postaví dva soupeři, pak začnou jeden druhého fackovat. Každý borec se střídá ve fackování do obličeje, dokud to jeden z nich nevzdá, nebo není diskvalifikován. V některých případech jsou dokonce k vidění i mdloby.

https://twitter.com/DannyWArmstrong/status/1108058131987349504

Jde o výzvu zahrnující spoustu bolesti, ale také určitý zisk. Kamotský, ještě předtím, než dostal svoje první KO, si připsal na své konto vítězství na mistrovství světa ve fackované. Za svůj bezchybný výkon si domů odnesl celých 30 000 rublů, tedy asi 9 tisíc korun.

Lidé ho poznávají na ulicích

Kamotský, který je ve svém každodenním životě farmářem, si po svém vítězství také vysloužil spoustu slávy. Listu Guardian řekl, že ho lidé začali poznávat v ulicích, pak dokonce dostával žádosti o rozhovor ze zemí tak vzdálených, jako je Španělsko či Japonsko.

„Každý na YouTube píše, že jsme takoví idioti, že něco takového děláme. Ale lidé to sledují, což znamená, že to potřebují. Píší o tom negativně, ale sledují to dál,“ uvedl v rozhovoru Kamotský.

Některé stránky dokonce vyzdvihují Knedlíčka až k nebesům a pasují ho na nejlepšího sportovce roku 2019. Ano, i takové dosahy má fackovaná. Soutěž byla prozatím pro další roky kvůli pandemickým opatřením zrušena.

Reklama

Doporučujeme

Kvůli bombě z války se muselo v Drážďanech evakuovat nejméně 18.000 lidí

Nejméně 18.000 lidí dnes muselo opustit centrum Drážďan kvůli nálezu bomby z druhé světové války. Policisté nyní kontrolují evakuační zónu, aby zajistili, že se v ní nikdo nenachází. Teprve poté budou moci pyrotechnici začít s likvidací pumy o váze 250 kilogramů. Kvůli vadné roznětce to bude trvat déle, než je zvykem, informoval web Säschische Zeitung. Podle policie je dnešní akce dosud největší evakuací v saské metropoli kvůli nálezu válečné bomby.

Írán exportuje do Číny přes Hormuzský průliv miliony barelů ropy denně

Írán stále exportuje přes Hormuzský průliv obrovské objemy ropy do Číny, přestože v něm zuří válka a sám ho zablokoval. Množství ropy dopravované do komunistické země je sice menší než před vypuknutím konfliktu, Peking je však na případné výpadky v dodávkách dobře připraven.

Íránský nejvyšší vůdce utrpěl zranění, jeho život ale údajně není ohrožen

Nový íránský nejvyšší duchovní Modžtaba Chameneí je navzdory zraněním v pořádku a v bezpečí, uvedl dnes podle agentury AFP syn íránského prezidenta Júsef Pezeškján. Deník The New York Times (NYT) dnes s odkazem na íránské a izraelské zdroje napsal, že Modžtaba Chameneí v první den americko-izraelských úderů na Írán 28. února utrpěl zranění nohou.

Írán už začal v Hormuzském průlivu pokládat miny, naznačují američtí zpravodajci

Zničili jsme íránské lodě určené k pokládání min v Hormuzském průlivu, informoval na své sociální síti Truth Social americký prezident Donald Trump. Írán skutečně začal v této klíčové dopravní trase pro export ropy klást miny.

U amerického konzulátu v Torontu se střílelo, incident se obešel bez zranění

Kanadská policie vyšetřuje střelbu u amerického konzulátu v Torontu. Na místě byly nalezeny důkazy o výstřelu, přičemž nebyla hlášena žádná zranění. K incidentu došlo v úterý v brzkých ranních hodinách, policie zatím neidentifikovala žádného podezřelého.

Ruské dronové útoky na Charkov a Dnipro zranily přes 20 lidí

Rusko v noci na dnešek podniklo další sérii dronových útoků na Ukrajinu. V Charkově a Dnipru při nich utrpělo zranění více než 20 lidí, uvedly místní úřady. Naopak Moskva tradičně bez podrobností informuje o likvidaci útočících ukrajinských dronů.

Sestra Kim Čong-una kritizovala USA a Jižní Koreu za společné vojenské cvičení

Sestra severokorejského vůdce Kim Jo-čong v dnešním prohlášení kritizovala USA a Jižní Koreu za uspořádání společného vojenského cvičení a varovala, že jakékoli ohrožení bezpečnosti KLDR bude mít vážné následky. Informovaly o tom agentury AP a Reuters. Spojenci zahájili jedenáctidenní cvičení Freedom Shield (Štít svobody) v pondělí.

Írán je podle ministra zahraničí připraven pokračovat v raketových úderech

Írán je připraven pokračovat v raketových úderech, dokud to bude nutné. V rozhovoru s americkou veřejnoprávní stanicí PBS to prohlásil íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí. Poznamenal rovněž, že po amerických a izraelských útocích na jeho zemi neočekává žádná další jednání o íránském jaderném programu.

Ukrajina téměř zcela vytlačila Rusy z Dněpropetrovské oblasti, tvrdí generál

Ukrajina během své nedávné protiofenzivy téměř zcela vytlačila ruská vojska z Dněpropetrovské oblasti. Zbývá osvobodit tři vesnice, uvedl v rozhovoru se serverem RBK-Ukrajina ukrajinský generál Oleksandr Komarenko. Tvrzení nelze ve válečných podmínkách bezprostředně ověřit z nezávislých zdrojů.

Trump poslal ceny ropy dolů, trhy však reagují předčasně

Ceny ropy klesají po několika vyjádřeních amerického prezidenta Donalda Trumpa o tom, že válka s Íránem se chýlí ke konci. Trhy nicméně začaly pracovat s koncem konfliktu ještě dříve, než k němu došlo, varoval expert. Americký dolar po Trumpových komentářích oslabil a akcie posílily.

Izrael čeká dlouhou ofenzivu v Libanonu

Izrael počítá s tím, že boj proti Hizballáhu v Libanonu potrvá déle než současná válka s Íránem, napsaly Financial Times. Operace může pokračovat i po případném příměří s Teheránem a podle izraelských plánů má oslabit hnutí natolik, aby sever země přestal žít ve stínu další evakuace.

Válka s Íránem brzy skončí, ujistil Trump

Americký prezident Donald Trump v pondělí ujistil republikány, že válka s Íránem nepotrvá dlouho. Konflikt nicméně podle něj skončí až ve chvíli, kdy USA splní všechny své válečné cíle. Írán reagoval s tím, že válka skončí, až to dovolí.

Íránská televize označila nového vůdce Modžtabu Chameneího za zraněného ve válce

Moderátoři íránské státní televize při nedělním oznámení jména nového nejvyššího duchovního Modžtaby Chameneího uvedli, že byl zraněn v "ramadánové válce", což je označení, které íránská média používají pro současný konflikt s USA a Izraelem. Analytik ale později v živém vysílání naznačil, že nyní 56letý Chameneí mohl být zraněn v irácko-íránské válce v 80. letech. Jak byl nový vůdce zraněn, tak z vysílání íránské televize není jasné, napsala agentura AP.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama