-3.4 C
Czech
Čtvrtek 5. února 2026
SportČeši na Channel One Cupu podlehli Finsku, muselo se rozhodovat až v...

Češi na Channel One Cupu podlehli Finsku, muselo se rozhodovat až v nájezdech

Na úvod Channel One Cupu se čeští hokejisté představili v pražské O2 aréně, kde se střetli s výběrem Finska. Po základní hrací době byl nerozhodný stav, takže se muselo rozhodovat až v nájezdech, kde byli úspěšnější hosté.

Úvod zápasu vyšel lépe Finům. V desáté minutě je poslal do vedení Sakari Manninen, když rychlou střelou mezi betony pokořil Hrubce. Na druhou trefu v zápase si poté tisícovka fanoušků musela počkat až do 33. minuty. Kapitán Jan Kovář si vybruslil na do dobré střelecké pozice a povedenou schovanou ranou srovnal průběžný stav na 1:1.

„Samozřejmě, že když do takové velké haly přijde tisíc lidí, tak to fandění není moc nahlas. Párkrát jsme ale fanoušky zaslechli. Je to smutné. Ale doba je taková, jaká je. Musíme se s tím nějak porvat. Nevím, co bych k tomu řekl víc,“ posteskl si po utkání pro web hokej.cz David Krejčí.

Pořádné drama přinesla třetí třetina. Vedení Finům vrátil Anton Levtchi a dlouho to vypadalo, že celek Suomi si na úvod turnaje připíše tři body. Ale Češi dokázali v samém závěru zápasu zatlačit na soupeře, a nakonec i vyrovnat.

V sobotu proti Rusku

Pouhých jedenáct vteřin před koncem, kdy už národní tým hrál v šesti hráčích na ledě, vyslal prudkou přihrávku před branku aktivní Milan Gulaš a jeden z finských obránců si srazil kotouč do vlastní sítě. Utkání tak dospělo do prodloužení.

V něm neuspěl v největší šanci David Krejčí, takže rozhodnout musely až nájezdy. Pět sérií samostatných nájezdů přineslo jenom jednu branku. Jako první se rozjel Peter Tiivola, naznačil tvrdou střelu a zamířil přesně mezi betony.

Nakonec byl jediný, kdo svůj pokus proměnil. „Prohrát na nájezdy, to docela naštve. Představoval jsem si ten návrat trošku jinak,“ říkal David Krejčí, který nastoupil ve druhé formaci po boku Michala Řepíka a Vladimíra Sobotky.

Svěřenci Filipa Pešána se po přesunu do Moskvy střetnou v sobotu s domácím výběrem a prosincový Channel Cup zakončí v neděli proti Švédsku.

Reklama

Doporučujeme

Bejlek vyřadila Ostapenko a je ve čtvrtfinále v Abú Zabí

Sára Bejlek si na turnaji v Abú Zabí připsala největší výhru kariéry. Ve druhém kole porazila grandslamovou šampionku Jelenu Ostapenko 6:4 a 6:3 a poprvé postoupila do čtvrtfinále na akci kategorie WTA 500.

KOMENTÁŘ: Tuhle evropskou akcii chtěl každý. Kdysi hvězdný titul ztratil za den pětinu hodnoty

Dánskou farmaceutickou společnost Novo Nordisk potkala na burze další kalamita. Během 24 hodin odepsala téměř pětinu své hodnoty. Stojí za tím vyjádření firmy, která odvážně předpověděla mimořádně slabý rok. Novo Nordisk přitom patřil mezi zjevení mezi evropskými akciemi a v portfoliu ho chtěl každý.

Banky a kryptofirmy se v USA nepohnuly v pravidlech pro stablecoiny

Jednání v Bílém domě, které mělo rozhýbat zablokovanou americkou legislativu pro kryptoměny, skončilo bez dohody. Proti sobě stojí velké banky a kryptofirmy hlavně kvůli tomu, jestli budou moci stablecoiny vyplácet úroky a jiné odměny.

Eli Lilly zvedá výhled na rok 2026 díky boomu léků na hubnutí

Eli Lilly vstoupila do roku 2026 v roli jedné z nejrychleji rostoucích farmaceutických firem světa. Tržby táhnou hlavně injekce Zepbound na obezitu a Mounjaro na cukrovku, jejichž prodeje dál prudce rostou, i když firma zároveň počítá s tlakem na ceny. Investoři na čísla zareagovali okamžitě a akcie v předobchodní fázi posílily.

V Abú Zabí začalo druhé kolo rozhovorů mezi Ukrajinou, Ruskem a USA

V Abú Zabí dnes začalo druhé kolo rozhovorů mezi ukrajinskými a ruskými činiteli, které zprostředkovávají Spojené státy s cílem ukončit válku, jíž rozpoutalo před takřka čtyřmi lety Rusko proti Ukrajině. O zahájení jednání informoval vedoucí ukrajinské delegace Rustem Umerov na platformě Telegram. "Proces jednání začal v třístranném formátu: Ukrajina, USA a Rusko. Dále bude práce v oddělených skupinách, poté je plánovaná společná synchronizace pozic," uvedl předseda ukrajinské bezpečnostní rady Umerov na sociální síti a dodal, že cílem je dosáhnout důstojného a trvalého míru.

Pinterest propouští stovky zaměstnanců, otřásá jím skandál

Americký gigant v oblasti sdílení obrázků Pinterest minulý týden oznámil propouštění v rámci restrukturalizace podnikání. Dvojici inženýrů navíc propustil okamžitě za porušení zásad soukromí ostatních zaměstnanců.

Rusko v noci útočilo na Ukrajinu 105 drony, dva lidé podle úřadů zahynuli

Rusko v noci na dnešek zaútočilo na Ukrajinu 105 drony, oznámilo dnes ráno ukrajinské letectvo. Při útoku v Dněpropetrovské oblasti dva lidé zahynuli a dva další byli zraněni, informovaly ráno tamní úřady. Děje se tak před zahájením druhého kola přímých třístranných rozhovorů zástupců Ukrajiny, USA a Ruska v Abú Zabí o možném ukončení války, kterou zahájila Moskva v únoru 2022 svou invazí do sousední země.

Íránské dělové čluny se pokusily zastavit americký tanker

K tankeru Stena Imperative, plujícímu pod americkou vlajkou, se v Hormuzském průlivu přiblížily íránské dělové čluny. Stalo se tak krátce poté, co americká stíhačka sestřelila íránský dron, který se v Arabském moři přiblížil k americké letadlové lodi Abraham Lincoln.

Teploty na Kubě klesly na nulu, je to historické minimum

Teploty na Kubě dnes ráno místního času klesly u Havany až na nula stupňů, což je byla nejchladnější teplota v historii měření v zemi. Oznámila to meteorologická služba Insmet. Za výrazný pokles teplot na Kubě může studená fronta, která dříve zasáhla Spojené státy.

Saif al-Islam Kaddáfí, syn bývalého libyjského vůdce, byl podle zdrojů z Libye zastřelen

Saif al-Islam Kaddáfí, nejznámější syn někdejšího libyjského vůdce Muammara Kaddáfího, je po smrti. Informace o jeho zabití potvrdily zdroje blízké rodině, jeho právník i libyjská média. Okolnosti jeho smrti zůstávají nejasné.

Pláže v Británii se mění pod vlivem lidské činnosti

Písek a štěrk na některých plážích ve Skotsku už dávno nejsou jen dílem přírody. Nový výzkum ukazuje, že výraznou část tvoří úlomky cihel, betonu, skla a další průmyslový odpad. Na jedné z pláží u Edinburghu jde dokonce téměř o polovinu hrubých usazenin.

Ruská ekonomika podle Putina loni vzrostla o jedno procento

Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska v loňském roce vzrostl o jedno procento. Podle agentury AFP to dnes uvedl ruský prezident Vladimir Putin na zasedání vlády. Tempo růstu by tak výrazně zpomalilo ze 4,3 procenta v roce 2024.

Město Crans-Montana uvolnilo pro oběti požáru milion franků

Švýcarské město Crans-Montana vyčlenilo milion franků (přes 26 milionů korun) ve prospěch obětí požáru ze silvestrovské noci v místním baru Le Constellation. Drama si vyžádalo 41 mrtvých a 115 raněných, většinou Švýcarů, ale také mnoha Francouzů a Italů. Mezi hospitalizovanými s popáleninami byla i jedna Češka.

Americký letoun sestřelil íránský dron blížící se k letadlové lodi

Letoun amerického námořnictva podle regionálního velitelství CENTCOM sestřelil íránský dron, který se blížil k letadlové lodi Abraham Lincoln v Arabském moři. Americká armáda incident označila za agresivní, informovaly dnes agentury. Bílý dům sestřel dronu označil za oprávněnou reakci a zdůraznil, že zatím nezrušil jednání s Teheránem naplánovaná na tento týden.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama