3.4 C
Czech
Neděle 19. října 2025
ZprávyMajitel restaurace v Texasu vyhodil hosty, protože měli roušky

Majitel restaurace v Texasu vyhodil hosty, protože měli roušky

Mladý pár, který přišel na večeři v restauraci v Texasu, musel na příkaz majitele odejít. Oba měli na sobě roušky, aby chránili svého nemocného syna. O incidentu informuje CNN.

Obvykle se člověk může dostat do problémů, když na veřejných, uzavřených místech ochranu dýchacích cest nenosí. Ne tak v Texasu. Tam roušky povinné nejsou: guvernér Greg Abbott nedávno řekl, že některá opatření znovu zavede, pokud nemocní s covidem zahltí nemocniční kapacity z patnácti procent.

I tak byl mladý pár, Natalie Wester a její manžel Jose Lopez-Guerrero, šokováni, když přišli se svými přáteli na večeři do restaurace v Rowlettu, nedaleko hlavního města Dallasu, a z ní je obsluha nechala kvůli rouškám vyhodit.

Máme doma čtyřměsíčního syna a ven si jen tak nevyjdeme. Ten páteční večer ho zrovna moje máma hlídala. Život v pandemii, kdy jsme izolovaní od přátel a všeho, má velký vliv na naše psychické zdraví,“ řekla Wester CNN. Jejich syn má cystickou fibrózu, vážnou a nevyléčitelnou nemoc, která je spojená i s poruchou imunity. Proto se rodiče rozhodli nosit všude roušky, ačkoliv jsou oba plně naočkovaní.

Přišli ale do restaurace Hang Time Sports Grill&Bar, kde majitel, který se místním médiím představil pouze jako Tom, roušky zakázal. Což Wester a její manžel nevěděli.

Majitel na roušky nevěří

Byli jsme vevnitř asi půl hodiny, když za námi přišla servírka. Sedla si k nám a řekla, že v kuchyni je majitel, a že je proti rouškám. Že na ně nevěří a že je unavený z toho, když mu říkají, co má dělat, zkrátka, že je to politická věc a že si je musíme sundat,“ popsala mladá žena průběh večera novinářům.

Oba byli podle svých slov šokováni. „Tohle nám nikdy nikdo neřekl, většinou to je naopak,“ řekla žena. Ta se snažila servírce vysvětlit, že už zaplatili za své jídlo, ale dívka byla neoblomná. „Ačkoliv já i manžel jsme očkovaní, venku si vždycky roušky nasadíme. Samozřejmě si je sundaváme, když jíme nebo když se fotíme, není to dokonalé, ale snažíme se,“ řekla CNN. Roušku si v restauraci sundat nechtěli, na což servírka řekla, že v tomto případě musí odejít. „Nechtěli jsme dělat scénu, tak jsme prostě odešli,“ řekla Wester.

Už ven chodit nebudou

Snažíme se podporovat malé podniky, víme, že to teď v covidu mají těžké. Ale myslím, že tenhle přístup není profesionální,“ stěžovala si žena. Incident jí i jejího manžela utvrdil v tom, že do společnosti chodit asi vůbec nebudou. „Už to, že musíme sehnat pro syna hlídání, je dost těžké. Ale ještě se hádat s antirouškaři, kteří z toho dělají politiku, to raději nebudeme chodit ven. Alespoň ne tady v Texasu,“ uzavřela.

Majitel Tom svůj postoj pro místní televizní stanici KTVT potvrdil. „Do tohoto podniku jsem vložil svoje peníze a nechal v něm krev, pot a slzy. Nechci tu prostě žádné roušky. Myslím, že je to celé směšné,“ řekl. „Když vešli do restaurace, bylo jim řečeno, že si roušky musí sundat. Nechtěli, tak jsme je požádali, aby odešli,“ řekl.

Když jsme do restaurace vešli, hosteska u vchodu nám řekla, že si roušky máme sundat. Hrála tam kapela a moc jsme ji neslyšeli. Myslela jsem, že si chce jen zkontrolovat náš obličej, jestli sedí s fotografií na občance,“ argumentovala Wester.

Za úterek přibylo v Texasu 16 tisíc nových případů koronaviru, oproti minulému týdnu jejich počet klesá.

Reklama

Právě se děje

Protestů proti Trumpovi se podle organizátorů účastnilo sedm milionů lidí

Masových shromáždění proti prezidentu Donaldu Trumpovi pod heslem No Kings (Žádní králové) se podle organizátorů po celých Spojených státech účastnilo v sobotu sedm milionů lidí. Pokud se údaj potvrdí, šlo by o největší protestní akci v USA od roku 1970, uvedl server listu USA Today. Protesty zaplnily ulice či parky New Yorku, Los Angeles, Chicaga, Bostonu nebo Atlanty. Demonstranti se sešli potřetí od Trumpova lednového návratu do Bílého domu.

Izrael kvůli porušení příměří zarazil přísun pomoci do Pásma Gazy

Izraelská armáda odpoledne podnikla novou vlnu úderů na jihu Pásma Gazy namířených proti cílům spojeným s palestinským teroristickým hnutím Hamásem; podle svého vyjádření tak armáda reagovala na hrubé porušení příměří při incidentu z dnešního rána, při němž v oblasti Rafáhu zemřeli dva izraelští vojáci. Odvetné izraelské údery v Pásmu Gazy pak podle aktuální bilance místních úřadů zabily 33 Palestinců. Izrael dnes zároveň v rámci odvety zastavil přísun humanitární pomoci do Pásma Gazy, informují světové tiskové agentury citující nejmenovaný izraelský bezpečnostní zdroj.

Doporučujeme

Izraelská armáda oznámila, že začala znovu prosazovat klid zbraní v Pásmu Gazy

Izraelská armáda dnes večer oznámila, že po úderech, jimiž podle svého vyjádření reagovala na porušování příměří palestinským teroristickým hnutím Hamás, a na pokyn politického vedení začala znovu prosazovat klid zbraní v Pásmu Gazy v souladu s podmínkami dřívější dohody. Na jakékoli porušení příměří však tvrdě odpoví, varovala zároveň.

Protestů proti Trumpovi se podle organizátorů účastnilo sedm milionů lidí

Masových shromáždění proti prezidentu Donaldu Trumpovi pod heslem No Kings (Žádní králové) se podle organizátorů po celých Spojených státech účastnilo v sobotu sedm milionů lidí. Pokud se údaj potvrdí, šlo by o největší protestní akci v USA od roku 1970, uvedl server listu USA Today. Protesty zaplnily ulice či parky New Yorku, Los Angeles, Chicaga, Bostonu nebo Atlanty. Demonstranti se sešli potřetí od Trumpova lednového návratu do Bílého domu.

Izrael kvůli porušení příměří zarazil přísun pomoci do Pásma Gazy

Izraelská armáda odpoledne podnikla novou vlnu úderů na jihu Pásma Gazy namířených proti cílům spojeným s palestinským teroristickým hnutím Hamásem; podle svého vyjádření tak armáda reagovala na hrubé porušení příměří při incidentu z dnešního rána, při němž v oblasti Rafáhu zemřeli dva izraelští vojáci. Odvetné izraelské údery v Pásmu Gazy pak podle aktuální bilance místních úřadů zabily 33 Palestinců. Izrael dnes zároveň v rámci odvety zastavil přísun humanitární pomoci do Pásma Gazy, informují světové tiskové agentury citující nejmenovaný izraelský bezpečnostní zdroj.

Izrael ohlásil novou vlnu úderů proti Hamásu na jihu Pásma Gazy

Izraelská armáda odpoledne na svém účtu na síti X uvedla, že dnes zahájila novou vlnu úderů na jihu Pásma Gazy namířených proti cílům spojeným s palestinským teroristickým hnutím Hamás. Armáda podle svého vyjádření reaguje na hrubé porušení příměří z dnešního rána. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu předtím armádě nařídil, aby tvrdě zasáhla proti "teroristickým cílům" v Pásmu Gazy. Podle izraelských médií tak učinil poté, co armáda už dopoledne zaútočila v oblasti Rafáhu v odvetě za palbu palestinských ozbrojenců. Hamás ovšem svůj podíl na incidentu v Rafáhu popřel.

Princ Andrew se vzdal titulů. Britská monarchie čelí dalšímu otřesu

Po letech skandálů a tlaku veřejnosti se princ Andrew rozhodl vzdát všech svých titulů včetně vévody z Yorku. Rozhodnutí padlo po konzultaci s králem Karlem III. a dalšími členy rodiny. Andrew tvrdí, že chce chránit monarchii, ale podle kritiků jde o krok, který měl přijít už dávno.

Kering prodá kosmetickou divizi L’Oréalu za čtyři miliardy eur

Francouzská luxusní skupina Kering, vlastník značky Gucci, se podle několika zdrojů chystá uzavřít prodej své kosmetické divize společnosti L’Oréal za zhruba čtyři miliardy eur. Nový generální ředitel Luca de Meo tak zahajuje zásadní restrukturalizaci skupiny, která v posledních letech bojuje s poklesem prodejů a zadlužením.

Valentová po životním týdnu v Ósace padla ve finále

Osmnáctiletá Tereza Valentová prožila v Ósace průlomový týden. Z kvalifikace došla až do prvního finále na okruhu WTA, cestou vyřadila tři soupeřky z první padesátky a přitáhla pozornost tenisového světa. Ve finále podlehla Leylah Fernandez 0:6, 7:5 a 3:6, přesto odjíždí z Japonska s respektem, ovacemi i skokem k hranici elitní šedesátky.

Rusko v noci zaútočilo více než 60 drony, ukrajinská obrana většinu z nich zneškodnila

Rusko v noci na dnešek vyslalo na Ukrajinu více než 60 dronů, z toho asi dvě třetiny se podařilo protivzdušné obraně zneškodnit. Vyplývá to z dnešního pravidelného hlášení ukrajinského letectva. Vzdušné útoky nepřítele dnes oznámila také Moskva, podle ministerstva obrany bylo zničeno 45 ukrajinských bezpilotních prostředků.

Zemřel baskytarista Limp Bizkit Sam Rivers

Americká nu-metalová skupina Limp Bizkit oznámila úmrtí svého baskytaristy Sama Riverse. Hudebník zemřel ve věku 48 let, příčina smrti nebyla zveřejněna. Kapela ho popsala jako svého „bratra, spoluhráče a srdce kapely“.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama