2.7 C
Czech
Úterý 2. prosince 2025
e-SportsHerní svět zastihla šokující zpráva! Nemoci covid-19 podlehl 25letý Brazilec. Měl potíže...

Herní svět zastihla šokující zpráva! Nemoci covid-19 podlehl 25letý Brazilec. Měl potíže s dýcháním

Brazilská herní společnost se vzpamatovává z velké rány. Ve věku 25 let zemřel profesionální hráč Doty 2 známý pod přezdívkou „444“. Mladík prohrál měsíční boj s nemocí covid-19. Známý Jihoameričan se pomalu zotavoval, problémy s dýcháním se mu ale nakonec staly osudnými.

Nemoc covid-19 sužuje společnost už od startu loňského roku. Zatímco se ale spekuluje o tom, že koronavirus postihuje jen starší generace nebo již tak dost nemocné pacienty, občas se na povrch vynoří i zpráva popisující smrt mladého a zdravého člověka.

A přesně takový případ se teď řeší v Brazílii. Tamní profesionální scéna musí zkousnout jednu velkou ztrátu. Anderson „444“ Santos soupeřil o slávu ve hře Dota 2 a naposledy hájil barvy paiN Gaming. Odchod na marodku ohlásil zhruba před měsícem, po sérii pozitivních oznámení ale nastal nejhorší možný scénář.

Nejen, že e-sport kvůli globální pandemii ruší nebo přesouvá eventy a turnaje, teď ale navíc světu vzal i to nejcennější – hlavního aktéra. 25letý hráč nebyl žádným benjamínkem. Ba naopak. Brazilec reprezentoval svůj výběr třeba na MDL Disneyland Major v Paříži, EPICENTER Major nebo DOTA Summit 10.

Tam dokonce skončil těsně pod vrcholem na druhém místě. Od klávesnice a myši ho ale před měsícem vyřadil koronavirus. Ten chytil spolu s dalšími třemi členy domácnosti. Jeho sestra bedlivě informovala o jeho stavu prostřednictvím Twitteru a ještě před pár dny vykřesala jiskřičku naděje.

„Bavil se s otcem a babičkou a byl v pořádku. Teď odpočívá,“ hlásila. I den před jeho smrtí naznačovala zlepšení zdravotní situace. Za několik dalších hodin už ale byla potřeba lékařská pomoc. Problémy s dýcháním, špatný tlak a činnost srdce.

https://twitter.com/ClauSoussa/status/1358026652643696641

6. února už pak bylo jasno. „444“ už si Dotu 2 nikdy nezahraje. „Jsme neskutečně vděční za pomoc při tvorbě další kapitoly našeho příběhu v Dotě. Byl jsi neuvěřitelný člověk a budeš nám nesmírně chybět. Nemůžeme uvěřit, že jsi nás opustil takhle předčasně,“ smutnil tým paiN Gaming.

„Ti, kteří tě poznali a viděli hrát, měli ohromné štěstí. Naše srdce a myšlenky jsou s tvou rodinou. Odpočívej v pokoji, 444,“

dodal bývalý zaměstnavatel.

Brazilská scéna tak přišla o velkou hvězdu a fanouškovská i hráčská základna se obleče do černé barvy.

Reklama

Doporučujeme

Na mši s papežem v Bejrútu přišlo na 150.000 lidí

Mši nedaleko bejrútského přístavu za účasti papeže Lva XIV. dnes navštívilo na 150.000 lidí. Uvedl to v prohlášení Vatikán, který cituje místní úřady, napsala agentura AFP. Při obřadu papež vyzval k tomu, aby se Libanon po tvrdých zkouškách, které zažil, stal domovem spravedlnosti a bratrství. Krátce před zahájením mše se papež pomodlil u památníku obětí výbuchu v bejrútském přístavu, při kterém v roce 2020 zahynulo přes 200 lidí. Dnes odpoledne se vrací do Vatikánu.

Ozonová díra nad Antarktidou je nejmenší od roku 2019

Ozonová vrstva nad jižní polární oblastí letos překvapila vědce. Po několika problematických letech se její úbytek zpomalil a sezona skončila nezvykle brzy. Výzkumné týmy sledují, zda jde o začátek trvalejšího trendu, nebo jen o výjimku.

Ukrajinské drony v noci zaútočily v centrální části Ruska

Ukrajinské drony v noci zaútočily na zařízení na výrobu paliv a energií v centrální části evropského Ruska a vyvolaly požáry, oznámil na sociální síti gubernátor Orelské oblasti Andrej Klyčkov. Nálet se obešel bez obětí a zraněných, na odstranění škod se pracuje, dodal. Podle médií nejspíše hoří sklad pohonných hmot v druhém největším městě regionu. Ruské drony podnikly rozsáhlý nálet na Oděsu na jihu Ukrajiny, dva raněné si vyžádalo ruské bombardování Dněpropetrovské oblasti, informovaly místní úřady.

Británie a USA se dohodly na nulových clech ve farmaceutickém průmyslu

Londýn se dohodnul s Washingtonem na nulových clech v britském vývozu léků na americký trh po dobu nejméně tří let, informovala televize ABC. Na oplátku bude platit za léky více a britské farmaceutické společnosti zvýší investice v USA. Obě strany dohodu označily za vítězství.

Turecko informovalo o novém útoku proti lodi v Černém moři

Turecké úřady informovaly o novém útoku proti nákladní lodi v Černém moři. Loď, plující pod ruskou vlajkou s nákladem slunečnicového oleje do Gruzie, ohlásila, že byla napadena 80 námořních mil (asi 150 kilometrů) od tureckého pobřeží, nepožádala však o pomoc a její posádka čítající 13 námořníků je v pořádku. Uvedla to dnes agentura AFP. Server Marine Traffic i turecké úřady označují loď Midvolga 2 za tanker.

Skandál v Jižní Africe: Moderátorka a dcera exprezidenta verbovaly muže do ruské armády

V pondělí stanula před soudem Nonkululeko Mantula (39 let), moderátorka jihoafrické televizní stanice SAfm. Policie ji zadržela spolu se čtyřmi muži a obvinila, že rekrutovala dobrovolníky pro ruskou armádu. Současně vyšetřuje dceru bývalého prezidenta Duduzile Zuma-Sambudlu, která měla dostat na frontu několik mužů podvodem.

Zelenskyj se při schůzce s Macronem spojil také s Witkoffem a evropskými lídry

Mír na Ukrajině musí být skutečně trvalý, uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po dnešním setkání se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem. Během několikahodinového jednání se podle Elysejského paláce oba lídři spojili se zmocněncem amerického prezidenta Donalda Trumpa Stevem Witkoffem, který se má v úterý setkat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Prezidenti hovořili také s dalšími evropskými státníky, zástupci Evropské unie i Severoatlantické aliance, uvedly agentury AFP a Reuters.

Tvrdík kritizuje reprezentaci a trest pro Součka

Člen výkonného výboru FAČR a šéf Slavie Jaroslav Tvrdík se ostře vymezil proti chování české reprezentace po kvalifikační výhře nad Gibraltarem. Vadí mu, že hráči po zápase v Olomouci nepřišli za fanoušky, a podle něj tím ukázali, že nechápou, pro koho fotbal hrají. Zároveň přiznal, že trest pro kapitána Tomáše Součka považuje za příliš mírný.

Bělorusko si stěžuje na incident s dronem z Litvy

Bělorusko dnes předalo litevskému chargé d´affaires protest kvůli nedělnímu incidentu, při kterém dron z Litvy přeletěl přes běloruské hranice a zřítil se poblíž Grodna na západě země. Oznámilo to běloruské ministerstvo zahraničí. Bělorusko označilo narušení svého vzdušného prostoru za litevskou provokaci proti Minsku a Varšavě, napsala ruská agentura TASS.

Bitcoin padá o 5 % a trh znovu slábne

Kryptoměny začaly nový týden poklesem. Bitcoin i Ethereum ztrácejí, protože trhy celkově slábnou a investoři se vracejí k výprodejům. Hlavní roli hrají obavy z americké ekonomiky a nervozita před novými daty.

Ruská raketa zasáhla ukrajinské město Dněpr. Čtyři mrtví, desítky zraněných

Ruský raketový útok na východoukrajinské město Dněpr si podle místních úřadů vyžádal čtyři mrtvé a přibližně čtyři desítky zraněných. Útok přišel v pondělí brzy ráno a podle dosud neověřených zpráv mohla být použita balistická raketa.

KOMENTÁŘ: Být první neznamená být nejlepší. Ztrácí OpenAI a Nvidia své výsadní postavení?

S koncem roku probíhá na AI trhu zemětřesení, které může naprosto překreslit dosavadní rozložení sil. Do zdánlivě monopolního revíru OpenAI a Nvidie totiž vplul dravec z Googlu, který oběma gigantům konkuruje prodejem čipů i vytvářením nástrojů umělé inteligence. Jakým způsobem se AI závod zamotává?

Volby v Hondurasu podle průběžného sčítání ovládli pravicoví kandidáti

Po sečtení více než 40 procent hlasů z nedělních honduraských prezidentských voleb je v čele pravicový kandidát Nasry Asfura prosazovaný americkým prezidentem Donaldem Trumpem. V těsném závěsu s odstupem necelých dvou procentních bodů je další pravicový politik Salvador Nasralla. Naproti tomu levicová vládní kandidátka Rixi Moncadaová, které se dávaly podobné šance jako oběma konkurentům, je s velkou ztrátou třetí, informují místní média.

McLaren v Kataru zaváhal. Verstappen využil chybu a zdramatizoval boj o titul

Velká cena Kataru přinesla nečekaný zvrat v boji o titul Formule 1. McLaren měl rozjetý závod perfektně pod kontrolou, ale jediná strategická chyba otevřela dveře Maxu Verstappenovi, který si dojel pro vítězství a zajistil tak nečekané. Finále sezony v Abú Dhabí nakonec nabídne třístranný souboj o mistrovskou korunu.

Ruské drony zaútočily na Mykolajiv, útok ukrajinských dronů hlásí z Dagestánu

Ruské drony dnes ráno zaútočily na jihoukrajinské město Mykolajiv, informovaly úřady ve správním centru stejnojmenné oblasti. Obyvatelé Kaspijsku v jihoruském Dagestánu hlásili, že slyší výbuchy, a šéf této republiky Sergej Melikov později potvrdil, že šlo o dronový útok. Lehké zranění utrpěla 12letá dívka, uvádí telegramový kanál Astra s odvoláním na regionální ministerstvo zdravotnictví.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama