2.3 C
Czech
Pondělí 2. března 2026
Protext ČTKSpolečnost Huawei a partneři podporují digitální inkluzi v Ugandě prostřednictvím projektu DigiTruck

Společnost Huawei a partneři podporují digitální inkluzi v Ugandě prostřednictvím projektu DigiTruck

Kiruhura (Uganda) 14. března 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – DigiTruck poskytne bezplatné školení v oblasti digitálních dovedností pro více než 10.000 účastníků.

Ugandský prezident H. E. Yoweri Kaguta Museveni oficiálně zahájil nový projekt DigiTruck v Ugandě.

Projekt v průběhu tří let zprostředkuje bezplatné školení v oblasti digitálních dovedností více než 10.000 účastníkům.

Projekt DigiTruck, který byl zahájen 8. března na akci u příležitosti oslavy Mezinárodního dne žen (MDŽ) v okrese Kiruhura, je součástí iniciativy TECH4ALL společnosti Huawei, což je dlouhodobá iniciativa společnosti zaměřená na podporu inkluze a udržitelnosti po celém světě.

Prezident Yoweri Museveni na Twitteru uvedl: „Zahájil jsem projekt Huawei DigiTruck v Ugandě. Projekt, z něhož bude mít prostřednictvím digitálních dovedností během tří let prospěch více než 10 000 Uganďanů – zejména pak jua-kali, majitelé podniků, ženy, mladé dívky a studenti.“ Dodal ještě: „Digitální transformace je jednou z klíčových hnacích sil efektivního rozvoje lidského kapitálu, a proto je mi potěšením zahájit tento projekt Huawei.“

V souladu s tématem MDŽ „DigitAll: Inovace pro genderově rovnou budoucnost“ a ugandského národního tématu „Rovné příležitosti ve vzdělávání, věda a technologie pro inovace a genderově rovná budoucnost“ jsou prioritními příjemci projektu Uganda DigiTruck dívky a ženy. Dalšími cílovými příjemci jsou mladí lidé a majitelé mikropodniků a malých podniků, Jua-Kali‘.

„Digitalizace podniků Jua Kali zajistí udržitelné příležitosti k obživě pro neformální sektor, protože umožní malým podnikům zapojení se do regionálního a celostátního obchodu, rozšíří okruh zákazníků a umožní podnikům poskytovat klientům větší rozsah služeb a produktů,“ uvedl plukovník Okello P. Charles Engola, státní ministr práce, zaměstnanosti a průmyslových vztahů v Ugandě. „Školení také zlepší finanční inkluzi díky lepší schopnosti operovat s mobilními penězi a rozšíří pracovní příležitosti, zejména ve venkovských oblastech.“

Projekt Uganda DigiTruck, který probíhá ve spolupráci s ministerstvem práce, organizací Gender and Social Development a mezinárodním sociálním podnikem Close the Gap, je v souladu s vizí země do roku 2040, národním rozvojovým plánem a strategií digitální agendy v oblasti vzdělávání. Tyto iniciativy se zaměřují na podporu základních digitálních dovedností, digitální komunikace a informací, digitálních transakcí, využívání internetu k řešení problémů, online bezpečnosti, občanské odpovědnosti a ochrany osobních údajů.

„Close the Gap je mezinárodní sociální podnik, jehož cílem je překonávat digitální propast a který věří, že přístup k digitálním dovednostem je klíčem k posílení ekonomického a sociálního postavení jednotlivců,“ uvedla Francisca Muema, projektová manažerka DigiTruck z organizace Close the Gap.

DigiTrucks jsou mobilní učebny na nákladních vozidlech, které lze převézt do vzdálených komunit, kde chybí školicí zařízení. V každém 40hodinovém kurzu si studenti osvojí dovednosti v oblasti digitální gramotnosti, jako je používání zařízení, kancelářského softwaru a internetu, jakož i jemné dovednosti, jako je psaní životopisu, podávání žádostí o zaměstnání online a provozování online podnikání. Ugandské vozidlo DigiTruck, který je připojeno prostřednictvím sítě 4G, pojme na jednom sezení 20 studentů a je vybaveno chytrou obrazovkou Huawei IdeaHub, chytrými telefony a notebooky. Všechna zařízení napájí solární energie, takže mohou vozidla DigiTruck poskytovat své služby i v obcích, kde není k dispozici elektrická síť.

„Tento projekt umožní lidem z nejvzdálenějších ugandských oblastí získat dovednosti v oblasti informačních a komunikačních technologií a podpoří jejich podnikání pomocí elektronického obchodování a online marketingu. Proto máme slogan ,Lepší vy pro lepší Ugandu‘,“ prohlásil Gao Fei, generální ředitel společnosti Huawei Uganda. „Budeme i nadále inovovat a společně s našimi partnery se snažit podporovat inkluzivnější a udržitelnější digitální svět pro všechny.“

Společnost Huawei dosud realizovala projekty DigiTruck v Keni, Ghaně a Francii, přičemž se zaměřila na poskytování digitálních dovedností lidem, u nichž je největší pravděpodobnost, že budou v digitálním světě opomíjeni – včetně venkovských komunit, starších lidí a nezaměstnaných mladých lidí, osob se zdravotním postižením a žen.

O iniciativě Huawei TECH4ALL

TECH4ALL je dlouhodobá iniciativa a akční plán společnosti Huawei v oblasti digitálního začleňování. Projekt TECH4ALL je založen na inovativních technologiích a partnerstvích a jeho cílem je podpořit začlenění a udržitelnost v digitálním světě.

Více informací naleznete na webových stránkách Huawei TECH4ALL na adrese https://www.huawei.com/en/tech4all

Sledujte nás na Twitteru:

https://twitter.com/HUAWEI_TECH4ALL

Photo –
https://mma.prnewswire.com/media/2031200/DigiTruck_project_launched_H_E_Yoweri_K_Museveni_President_Republic.jpg

KONTAKT: Chris Chen, chris.chencong@huawei.com

Reklama

Doporučujeme

Údery na Teherán pokračovaly i večer, podle svědků zasáhly i nemocnici

Výbuchy v Teheránu dnes pokračují i po setmění, píší agentury AP a AFP. Státní televize uvedla, že jeden úder zasáhl její sídlo a podle íránských státních médií přestala vysílat. Další média tvrdí, že večerní údery zasáhly v Teheránu i jednu nemocnici, což agentuře Reuters potvrdili i svědci. Izraelská armáda uvedla, že její síly dnes ničily vojenské objekty, například velitelská stanoviště.

Trump souhlasí s jednáním s íránskými představiteli, kteří přežili údery

Americký prezident Donald Trump souhlasí s jednáním s íránskými představiteli, kteří přežili americké a izraelské údery z posledních dvou dnů. Podle agentury Reuters to Trump řekl v rozhovoru, který zveřejnil časopis The Atlantic. V jiném rozhovoru Trump řekl, že americké a izraelské údery zabily 48 vysokých íránských představitelů. Mezi nimi je podle předchozích informací i íránský vůdce Alí Chameneí, což přiznal i samotný Írán.

Íránský režim potvrdil smrt Chameneího a podle některých se blíží svému konci

Íránský teokratický režim dnes potvrdil smrt nejvyššího duchovního vůdce ajatolláha Alího Chameneího a podle některých západních představitelů se režim blíží svému konci. Teherán i další části více než 90milionové blízkovýchodní země nadále čelí úderům Spojených států a Izraele, v reakci na něž Írán útočí na Izrael a další země regionu. Jen v Izraeli si dnes tyto útoky vyžádaly devět mrtvých a desítky zraněných, od sobotního začátku úderů zemřeli také tři američtí vojáci. ČR je připravena vyslat okamžitě repatriační lety do Egypta pro Čechy, kteří jsou v Izraeli.

Útok USA a Izraele v Íránu zabil 43 členů bezpečnostních sil

Vzdušný úder USA a Izraele na budovu pohraniční stráže na západě Íránu dnes zabil 43 členů bezpečnostních složek a desítky lidí zranil. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na íránskou agenturu Mehr.

Íránský raketový útok v izraelském městě Bejt Šemeš zabil devět lidí

Nejméně devět lidí dnes zahynulo poté, co íránská raketa zasáhla synagogu a kryt v izraelském městě Bejt Šemeš, které leží západně od Jeruzaléma. Zraněných je několik desítek, píší izraelská média. Izraelská armáda zahájila vyšetřování, proč se jí raketu nepodařilo sestřelit.

Ukrajina a Rusko informují o obětech po vzájemných útocích

Čtyři lidé přišli dnes o život při ruském ostřelování Chersonu na jihovýchodě Ukrajiny, další člověk byl zabit a čtyři zraněni při ruských útocích na sousední Dněpropetrovskou oblast, informovaly ukrajinské úřady. Rusové podle místních úřadů zaútočili také na Oděsu na jihu země a na Charkov na východě Ukrajiny. V Brjanské oblasti na západě Ruska ukrajinský dron při útoku na osobní auto zabil ženu, oznámil gubernátor Alexandr Bogomaz.

Rusko v únoru vypálilo proti Ukrajině nejvíce střel od začátku roku 2023

Rusko letos v únoru vypálilo proti Ukrajině více raket a střel než v kterémkoli jiném měsíci přinejmenším od začátku roku 2023, a to zejména při nočních útocích na energetickou síť, uvedla dnes agentura AFP s odvoláním na vlastní analýzu údajů, které každý den zveřejňuje ukrajinské letectvo.

Nejméně devět lidí bylo zabito v Pákistánu, když dav vpadl na konzulát USA

Devět lidí bylo dnes zabito v Pákistánu, když stovky lidí napadly americký konzulát v přístavním městě Karáčí. Nejméně 25 dalších osob utrpělo zranění při prudkých střetech s bezpečnostními silami; někteří jsou v kritickém stavu a počet obětí může ještě stoupnout. Dav rozlítily zprávy o smrti íránského nejvyššího duchovního vůdce ajatolláha Alího Chameneího. Informovala o tom agentura AP.

Belgie zadržela tanker z ruské stínové flotily, chystá se jej zabavit

Belgické speciální síly zadržely v Severním moři tanker z tzv. ruské stínové flotily obcházející sankce. Po připlutí do přístavu Brusel loď zabaví, uvedla dnes agentura AFP s odvoláním na členy belgické vlády. Belgický zásah ocenil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Salač po děsivé nehodě v Thajsku dojel devatenáctý

Úvod závodu Moto2 ve Velké ceně Thajska poznamenala vážná havárie Davida Alonsa. Kolumbijec spadl přímo pod motocykl Filipa Salače a následně ho trefil ještě stroj Australana Senny Agiuse. Závod se několikrát zastavil červenými vlajkami a po restartu český jezdec dojel devatenáctý, vyhrál Manuel González.

Írán pokračuje v útocích na cíle v Izraeli a státech Perského zálivu

Írán dnes pokračuje v raketových útocích na cíle v Izraeli a státech Perského zálivu. Výbuchy se ozývají v Dubaji, Dauhá a Manámě, informovala agentura AP a zpravodajský server Al-Džazíra. Už dříve agentury informovaly, že se dnes poprvé stal terčem íránských dronů Omán.

Akcie Netflixu po ústupu z boje o Warner Bros. posílily

Bitva o Warner Bros. Discovery směřuje k vítězství Paramount Skydance poté, co Netflix odmítl dál přihazovat. Zatímco na trhu se řeší hlavně, kdo převezme jednu z největších hollywoodských značek, v zákulisí se rozplétají i důvody, proč se Netflix z rozjeté dražby stáhl.

Írán hlásí 108 mrtvých po zásahu dívčí školy v Minábu

V Minábu na jihu Íránu zemřelo podle íránských úřadů nejméně 108 lidí po zásahu dívčí školy. Incident přišel během vln úderů na íránské cíle, které vedou Spojené státy a Izrael, a Teherán zároveň hlásí stovky dalších obětí napříč zemí.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama