Více
  10.5 C
  Czech
  Pátek, 27 května, 2022

  5 hvězd filmového plátna, které se kvůli roli naučily zpívat

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Herci a herečky do značné míry spoléhají na svůj hlas. Zpěv však představuje ještě vyšší level. Takový Matthew McConaughey nebo Reese Witherspoon patří mezi umělce, kteří se kvůli roli naučili zpívat. Pro mnohé nešlo o jednoduchý úkol, ale měsíce dřiny přinesly ovoce. Napsal o tom magazín People.

  Matthew McConaughey

  Koala Buster Moon v animovaných filmech Zpívej a Zpívej 2 ožívá díky hlasu amerického herce Matthew McConaugheyho, který před natáčením dvou snímků se zpěvem moc zkušeností neměl.

  „Moje historie zpívání? Sprchy, řízení auta, jen sám pro sebe,“ řekl McConaughey během rozhovoru pro americký televizní pořad Today.

  Herec zpíval píseň Carly Rae Jepsen Call Me Maybe společně s postavou, které propůjčila hlas Scarlett Johansson.

  Ačkoli McConaughey neměl žádné profesionální pěvecké zkušenosti, pracoval velmi tvrdě, aby své číslo vypiloval. „Tu píseň jsem samozřejmě slyšel,“ uvedl pro USA Today. „Takže jsem řekl: ‚Nechte nahrávku běžet a já to zkusím znovu a znovu 20krát a jednu verzi vybereme,‘“ dodal.

  Reese Witherspoon

  Witherspoon se naučila zpívat pro svou roli June Carter Cash ve filmu Walk the Line, který pojednává o životě legendy country.

  „Nikdy předtím jsem profesionálně nezpívala,“ řekla v Late Night u Conana O’Briena. „Cvičili jsme. Prošli jsme si šesti měsíci lekcí práce s hlasem a pak jsme šest měsíců nahrávali album. V podstatě jsem se musela naučit zpívat. Tenhle muž, Roger Love, mě naučil zpívat,“ poznamenala americká herečka.

  Nové dovednosti pak uplatnila i ve filmech Zpívej a Zpívej 2. „Country hudba pro mě byla mnohem jednodušší,“ řekla Witherspoon během rozhovoru v pořadu Today. „Bylo to těžké. Zpívat píseň Shake It Off od Taylor Swift je opravdu těžké,“ podotkla herečka a producentka.

  Joaquin Phoenix

  Kolega Witherspoon z filmu Walk the Line Joaquin Phoenix měl podobnou zkušenost, když zdokonaloval barvu hlasu své postavy Johnnyho Cashe. Herec absolvoval různá školení, aby se legendě s hlubokým hlasem přiblížil.

  Conanu O’Brienovi se svěřil, že na roli se připravoval „lekcemi zpěvu a prací s vokálním koučem“.

  „Je to ten nejvíce ponižující proces, jaký jsem kdy podstoupil, protože děláte tato cvičení… A je to tak nepříjemné,“ popsal americký herec svou zkušenost.

  Anne Hathaway

  Hathaway předvedla svůj talent ve filmovém zpracování muzikálu Bídníci, kde zazpívala slavnou píseň I Dreamed a Dream.

  Herečka před natáčením spolupracovala s vokální koučkou Joan Lader. „Ihned poté, co jsem roli dostala, jsme s Joan začaly dvakrát týdně pracovat na zlepšení mé vokální výdrže, abych mohla zpívat 12 hodin denně,“ upozornila americká herečka.

  „Připravovala jsem se na zpívání během pláče. Nacvičovala jsem to, protože jsem tam nechtěla přijít a brečet a zpívat poprvé před kamerou,“ vysvětlila Hathaway.

  Bradley Cooper

  Cooper měl pravděpodobně jednu z nejlepších možných kouček při přípravách na svou roli Jacksona Mainea ve snímku Zrodila se hvězda (A Star Is Born), když úzce spolupracoval s hvězdnou Lady Gaga, která ve filmu hrála Ally.

  „[Zpívat naživo] bylo děsivé a na [Gagu] jsem opravdu spoléhal. Strávil jsem asi rok a půl lekcemi zpěvu a přípravou,“ prozradil Cooper pro magazín Vulture. Zpěvačka a herečka totiž před natáčením požadovala, aby ve filmu kvůli autentické atmosféře zpívali živě.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS