menu

10.2 C
Czech
Úterý 23. dubna 2024

Izrael zasáhl Írán odvetným úderem, potvrdili američtí představitelé

Američtí představitelé potvrdili, že Izrael zahájil vojenskou operaci proti Íránu, přičemž o chystaném úderu již dříve informoval Bidenovu administrativu. Izraelská vláda ujistila USA, že íránská jaderná zařízení nebudou v rámci operace cílem útoku.

Německo vyzvalo EU a NATO, aby co nejrychleji posílily ukrajinskou obranu

Německo vyzvalo Evropskou unii a členské státy Severoatlantické aliance, aby co nejrychleji posílily ukrajinskou protivzdušnou obranu. S odvoláním na mluvčího německého ministerstva obrany o tom dnes informuje agentura Reuters. Německou iniciativu, stejně jako nedávné oznámení Berlína o poskytnutí třetího systému Patriot Ukrajině, dnes ocenili na tiskové konferenci v sídle Severoatlantické aliance český premiér Petr Fiala se svými protějšky z Dánska a Nizozemska a generálním tajemníkem aliance Jensem Stoltenbergem.

2 nejlepší coiny na Solaně s býčím potenciálem v dubnu 2024

Sledujte nás na sítích

Na začátku roku 2024 mohli investoři sledovat nesmírný nárůst popularity kryptoměn postavených na blockchainu Solana. Tento fenomén v současné době stále trvá, což má za následek vývoj nových projektů s potenciálem velmi atraktivního budoucího zhodnocení. 

Jedním z těchto nových projektů může být například kryptoměna Smog, u které již nyní tvůrci plánují druhou sezónu s největším airdropem na blockchainu Solana, nebo nováček mezi kryptoměnami Slothana. Ta nabídne inovativní možnost nákupu tokenů a také vstup do projektu, který od svých investorů získal v prvních dnech od svého spuštění slušnou sumu finančních prostředků.

V tomto článku si tyto dva meme coiny blíže popíšeme, přiblížíme si principy jejich fungování a způsoby, jak je do nich možné investovat. Oba projekty aktuálně nabízí předprodej svých tokenů, tudíž investoři, kteří se zapojí dříve, budou mít následně větší prostor pro zhodnocení své investice.

Slothana – skutečně virální meme mince na Solaně

Další velmi potenciální kryptoměna s názvem Slothana spustila svůj předprodej již před několika málo dny. I tak ale za svou krátkou dobu dokázala od svých investorů vybrat částku okolo 5 milionů dolarů. Dosažení tohoto milníku se jen tak nějakému projektu nepovede, tudíž o Slothaně lze již nyní hovořit jako o velmi úspěšném předprodeji.

airdrop kryptoměn - slothana
Foto: Inzerce

Růst tržní kapitalizace, který jsme v tomto případě mohli sledovat, byl nastartován nezvyklou virálností této kryptoměny již od doby před začátkem předprodeje. Trend však pokračuje i nadále a zájemci se mohou stále do projektu zapojit ještě před uvedením tokenů na první decentralizované burzy. Jakmile se tak stane, o projektu se dozví noví zájemci a investoři, což zpravidla vyžene cenu více vzhůru.

Obrázek
Obrázek

Unikátní předprodejní model 

Zajímavým aspektem je netradiční předprodejní model, který umožňuje nákup tokenů $SLOTH pomocí pouhých několika kliknutí. Investoři tak mohou připojit svou peněženku k webovým stránkám platformy nebo přeposlat tokeny SOL na uvedenou adresu projektu, kterou je možné nalézt na webových stránkách. Své nakoupené $SLOTH následně získají v rámci airdropu – tedy plně automatizovaným a rychlým způsobem. 

Předprodej má v současné době pro investory omezená místa, což má za následek větší motivaci k zapojení se do projektu. Cena tokenů je taktéž neměnná – po celou dobu předprodeje se 1 token SOL bude rovnat 10 000 $SLOTH.

Zdroj: Inzerce

Pokud by vás Slothana zaujala, stačí si překopírovat adresu peněženky a na ní následně odeslat tokeny SOL. Tvůrci poté zašlou tokeny $SLOTH v rámci airdropu na adresu připojené peněženky nebo peněženky, ze které jste dříve provedli transakci.

Komunitu a tvůrce je taktéž možné nalézt na platformě X. Ta umožní vkládání komentářů nebo dotazů pod příspěvky tvůrců Slothana. Kromě toho si lze přečíst o nejnovějších updatech nebo novinkách. Pro snadné nalezení tohoto profilu přejděte na webové stránky Slothana a následně klikněte na tlačítko X v pravém horním rohu.

Obrázek
Obrázek

SMOG – největší airdrop na blockchainu Solany všech dob 

Kryptoměna s názvem Smog umožňuje investorům a zájemcům zapojení se do airdropu kryptoměn, který má být tím doposud tím největším na blockchainu Solana. Vstoupit do projektu je nyní možné skrze webové stránky Smog, které umožňují nákup tokenů v právě probíhajícím předprodeji.

airdrop kryptoměn - smog
Foto: Inzerce

Tento meme coin má za sebou již první velkolepý airdrop, přičemž jeho první sezóna má končit již v rámci několika málo dní. Tvůrci však se svým projektem chystají hned druhou sezónu, která by měla dle dostupných informací začít již 4.dubna 2024. Tento druhý airdrop má být ještě atraktivnější a ještě větší než jeho předchůdce. 

Co se týče tokenomiky projektu, tvůrci rozdělili celkovou nabídku ve výši 1,4 miliardy tokenů mezi čtyři základní kategorie:

  • Marketing – 50 %
  • Airdrop – 35 %
  • Likvidita na CEX – 10 %
  • Likvidita na DEX – 5 %

Z tohoto rozdělení můžeme pozorovat, že až polovina všech tokenů bude využita na marketing projektu. Díky této alokaci lze usuzovat, že si tvůrci chtějí zajistit silné postavení na trhu a možnost zapojení co možná největšího množství investorů.

tokenomika projektu - smog
Foto: Inzerce

Na druhé příčce je poté samotný airdrop – v tomto momentě již druhý v pořadí. Až 35 % tokenů, tedy necelá polovina jedné miliardy, poputuje investorům jako odměna ve formě výdělku z airdropu. Abyste mohli získat co možná největší odměnu z této události, doporučujeme se zapojit do úkolů a výzev, které tvůrci pro tento druhý airdrop teprve publikují. Tyto úkoly budou na rozdíl od těch z prvního airdropu zahrnovat také obchodování s tokeny Smog nebo jejich držení či stakování.

Poslední alokace poté počítají se zasláním celkem 15 % na decentralizované (DEX) a centralizované (CEX) burzy. Pokud tedy budete chtít tokeny nakupovat na burzách, je důležité, aby měly tyto burzy dostatečné množství tokenů k dispozici.

Obrázek
Obrázek

Exploze při uvedení a dosažení 200milionového milníku tržní kapitalizace

V momentě, kdy kryptoměna dosáhla tržní kapitalizace 200 milionů dolarů, což se stalo 31. března 2024, cena tokenů SMOG vystřelila strmě vzhůru. Svým držitelům tak přinesla více než dvojnásobné zhodnocení, což zcela jistě ocenili zejména časní investoři. 

Aktuálně je možné se na druhý airdrop připravit a zúčastnit se jej pomocí nákupu tokenů v předprodeji na webových stránkách Smog. Stačí připojit svou kryptoměnovou peněženku a následně zadat množství SOL k nákupu na platformě Birdeye. 

Pro získání větších odměn v rámci airdropu bude možné plnit výzvy a úkoly, které se budou skládat z držení či nákupu tokenů Smog na burzách nebo třeba z jejich samotného obchodování – tyto výzvy však v současné době prozatím nejsou dostupné, jelikož je tvůrci zveřejní až po začátku druhé sezóny.

Obrázek
Obrázek

Závěr

V tomto článku jsme si blíže přiblížili dva projekty, které se nyní těší obrovské popularitě v rámci kryptoměnového odvětví. Smog a Slothana jsou kryptoměny založené na blockchainu Solany, což jim umožňuje těžit z rychlosti tohoto blockchainu nebo z úspěchů předešlých projektů, jako byl třeba Bonk – projekt se zhodnocením v řádu až tisíců procent. 

Před investováním do meme coinů tohoto typu se doporučujeme na projekty nejprve detailně podívat a zjistit si o jejich fungování veškeré dostupné informace. K tomu může skvěle posloužit například whitepaper – dokument, který shrnuje principy fungování, cíle nebo samotnou tokenomiku projektu. Jakmile budete rozhodnuti do kryptoměny investovat, stačí pro vstup do předprodeje následovat pár jednoduchých kroků jako přípravů tokenů SOL nebo připojení své krypto peněženky k webu projektu.

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ukrajinský ministr zemědělství je podezřelý z machinací se státními pozemky

Ukrajinský protikorupční úřad podezírá ministra zemědělství Mykolu Solského v souvislosti s machinacemi se státními pozemky. V prohlášení zveřejněném na sociálních sítích uvedl, že Solskyj stál v čele zločinecké skupiny, která nezákonně získala stovky hektarů půdy v celkové hodnotě 291 milionů hřiven (174 milionů Kč). Ministr nabídl úřadům maximální součinnost.

Musk obvinil Austrálii z cenzury kvůli nařízení odstranit z X násilné video

Americký miliardář Elon Musk obvinil Austrálii z cenzurování obsahu na internetu v souvislosti s verdiktem australského soudu, který nařídil jeho sociální síti X, aby celosvětově zablokovala přístup k videu, na němž je vidět útok nožem na biskupa v kostele nedaleko Sydney z minulého týdne. Podezřelý šestnáctiletý mladík byl obviněn z terorismu. Podle Muska rozhodnutí soudu znamená, že kterákoli země může kontrolovat celý internet.

Soudní proces ohledně Trumpových peněz za mlčení začal

V pondělí začal dlouho očekávaný soudní proces s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem, neformálně známý jako proces hush money. V případu, o němž se mnozí domnívali, že se nikdy nedostane před soud, byl představen první svědek a zazněla úvodní prohlášení obžaloby i obhajoby.

Nejméně pět migrantů zahynulo při pokusu o přeplutí Lamanšského průlivu

Nejméně pět migrantů dnes zahynulo při pokusu o přeplutí Lamanšského průlivu do Anglie z oblasti poblíž francouzského města Wimereux. Informoval o tom regionální deník La Voix du Nord.

Řeka se vylila do nejlidnatější čínské provincie, jsou nejméně čtyři mrtví

Velké záplavy v jihočínské provincii Kuang-tung už mají nejméně čtyři oběti a několik osob se stále pohřešuje. V minulém týdnu zasáhly hustě osídlenou oblast delty Perlové řeky srážky, které o víkendu vzedmuly její hladinu. Záchranáři na člunech stále pátrají po přeživších.

Britský parlament schválil deportaci migrantů do Rwandy

Britský parlament schválil v noci na úterý kontroverzní návrh zákona umožňující deportace migrantů do Rwandy. Tento krok, který cílí na osoby vstupující do země nelegálně, vyvolává ostrou kritiku i mezinárodní obavy. První lety s migranty by měly směřovat do Rwandy již během následujících 10 až 12 týdnů, avizuje britský premiér Rishi Sunak.

DOPORUČUJEME

Úklid Domácnosti v Praze: Proč Je Důležité a Jak Na To

Úklid domácnosti praha je neodmyslitelnou součástí péče o naše domovy. Zajištění čistoty a pořádku nejenom vytváří příjemné prostředí pro život, ale má také pozitivní...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ukrajinský ministr zemědělství je podezřelý z machinací se státními pozemky

Ukrajinský protikorupční úřad podezírá ministra zemědělství Mykolu Solského v souvislosti s machinacemi se státními pozemky. V prohlášení zveřejněném na sociálních sítích uvedl, že Solskyj stál v čele zločinecké skupiny, která nezákonně získala stovky hektarů půdy v celkové hodnotě 291 milionů hřiven (174 milionů Kč). Ministr nabídl úřadům maximální součinnost.

Musk obvinil Austrálii z cenzury kvůli nařízení odstranit z X násilné video

Americký miliardář Elon Musk obvinil Austrálii z cenzurování obsahu na internetu v souvislosti s verdiktem australského soudu, který nařídil jeho sociální síti X, aby celosvětově zablokovala přístup k videu, na němž je vidět útok nožem na biskupa v kostele nedaleko Sydney z minulého týdne. Podezřelý šestnáctiletý mladík byl obviněn z terorismu. Podle Muska rozhodnutí soudu znamená, že kterákoli země může kontrolovat celý internet.

Soudní proces ohledně Trumpových peněz za mlčení začal

V pondělí začal dlouho očekávaný soudní proces s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem, neformálně známý jako proces hush money. V případu, o němž se mnozí domnívali, že se nikdy nedostane před soud, byl představen první svědek a zazněla úvodní prohlášení obžaloby i obhajoby.

Nejméně pět migrantů zahynulo při pokusu o přeplutí Lamanšského průlivu

Nejméně pět migrantů dnes zahynulo při pokusu o přeplutí Lamanšského průlivu do Anglie z oblasti poblíž francouzského města Wimereux. Informoval o tom regionální deník La Voix du Nord.

Řeka se vylila do nejlidnatější čínské provincie, jsou nejméně čtyři mrtví

Velké záplavy v jihočínské provincii Kuang-tung už mají nejméně čtyři oběti a několik osob se stále pohřešuje. V minulém týdnu zasáhly hustě osídlenou oblast delty Perlové řeky srážky, které o víkendu vzedmuly její hladinu. Záchranáři na člunech stále pátrají po přeživších.

CNBC: Energetická transformace svět vyjde na čtyři biliony dolarů ročně

Do roku 2035 nás energetická transformace ročně vyjde na čtyři biliony dolarů, odhaduje investiční společnost BlackRock. Navýšení investic do přechodu na čistou energii bude vyžadovat větší provázanost veřejného a soukromého sektoru – hlavně pak v Asii a Tichomoří.

Britský parlament schválil deportaci migrantů do Rwandy

Britský parlament schválil v noci na úterý kontroverzní návrh zákona umožňující deportace migrantů do Rwandy. Tento krok, který cílí na osoby vstupující do země nelegálně, vyvolává ostrou kritiku i mezinárodní obavy. První lety s migranty by měly směřovat do Rwandy již během následujících 10 až 12 týdnů, avizuje britský premiér Rishi Sunak.

Ministři EU byli varováni, aby nepolevovali ve své podpoře Ukrajiny, která naléhavě žádá o systémy protivzdušné obrany

V době, kdy Ukrajina čelí zesílenému ruskému bombardování své infrastruktury a měst, vyzývají evropští ministři k větší podpoře a dodávkám protiraketové obrany. Německo, které se zavázalo dodat třetí baterii systému Patriot, stojí v čele úsilí o posílení obrany Ukrajiny. Na nedávném zasedání ministrů zahraničí a obrany EU zazněly výzvy, aby členské státy nepolevovaly v otázce obrany Ukrajiny.