Více
  30.5 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  10 věcí, které před Indem neříkejte

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Indie je krásná země obdařená rozmanitými kulturami a tradicemi, které jsou jedny z nejstarších v historii lidstva. Existují ovšem určitá pravidla, která je dobré dodržovat, pokud se bavíte s Indy.

  Těchto vět byste se měli vyvarovat, pokud nechcete Inda naštvat nebo urazit. A pokud nechcete vypadat jako hlupák.

  Páni, vy umíte anglicky!

  Tato věta vrací většinu Indů do koloniální éry. Je to tak staré klišé, že by ho lidé měli opravdu přestat používat. Zkuste přijmout fakt, že angličtina je nyní univerzálním jazykem.

  Budeš mít domluvené manželství, že?

  Stereotyp daný světu výhradně bollywoodským průmyslem. Ano, existují domluvené sňatky, ale rozhodně to není úplným obrázkem osobního života Indů. Mnoho lidí zde také používá třeba Tinder.

  Uctíváš krávy?

  Krávy v Indii jsou v různých kulturách z mnoha důvodů považovány za posvátné. Nejsou uctívány, ale jsou viděny v úctyhodném světle kvůli zemědělskému využití a jejich povaze. Vzhledem k tomu, že se v Indii jedná o citlivé téma konverzace, je nejlepší se mu vyhnout.

  Ve skutečnosti nevypadáš jako Ind

  Toto je dokonalý příklad toho, že stereotyp je stejně vágní jako místo, odkud lidé prohlašující tuto větu získali informace. Co to vůbec znamená? To má být kompliment? Pokud ano, znamená to, že lidé, kteří vypadají jako Indové, naléhavě potřebují kosmetickou operaci.

  Nejsem žádný kriketový fanatik

  Vraťte se do reality. Indům je úplně jedno, jestli jste kriketový fanatik nebo ne, dokud nezačnete srovnávat indický kriketový tým s jakýmkoli jiným týmem na světě, zvláště pokud se jedná o Pákistán nebo Austrálii. Prostě před fotbalovým fanouškem určitého týmu také některé věty neříkáme.

  Jste si jistá, že jako žena chcete cestovat sama po Indii?

  Jako každá jiná země i Indie má místa, která je skvělé navštívit a místa, kterým byste se měli vyhnout. Existují určitá opatření, která musí každá žena přijmout, než se vydá na průzkum této úžasné země. Ale nepodléhejme prosím stereotypům.

  Miluji tvůj přízvuk

  Děkuji, ale Indové nemají přízvuk. Je to země mnoha jazyků, jako například paharština, malajálamština nebo paňdžábština. A každý z nich je extrémně tonální. Anglicky mluvící indická populace má tendenci zdůrazňovat své slabiky kvůli soudržné výslovnosti.

  Jsi tak blízko duchovnímu probuzení

  Lidé prohlašující něco v tomto smyslu se řadí do dvou kategorií. Buď viděli Eat Pray Love příliš mnohokrát, nebo je jejich základní představa Inda jako hippie hledajícího útočiště v Himalájích. Je pravda, že Indie je rodištěm ájurvédy a jógy, ale ne každý, koho potkáte, je rádoby dalajlama.

  Jsi tak exotický

  Stejně tak vy pro mnoho Indů.

  Jak zvládáš tyhle šílené teploty a špínu?

  Tito lidé hledají Milionáře z chatrče, protože to je podle nich tvář skutečné Indie. Vyhněte se tématům, jako jsou prudce stoupající teploty, zpocené metro, toxická pitná voda a jídlo vyvolávající průjem podávané v místních obchodech.

  Naštvat Inda není snadné, ale není to nemožné.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS