menu

25.8 C
Czech
Úterý 23. července 2024

Při protestech v Bangladéši zemřelo nejméně 173 osob, přes 1100 bylo zatčeno

Počet mrtvých v důsledku násilností v Bangladéši v posledních dnech vzrostl na 173. Mezi oběťmi jsou i policisté a úřady zatkly více než 1100 lidí, informovala dnes agentura AFP. Násilí provázelo studentské protesty proti obnovenému mechanismu obsazování pracovních míst ve veřejném sektoru. Bangladéšský nejvyšší soud v neděli většinu kvót zavedených tímto systém zrušil.

Prezident Pavel na Pražském hradě přijal wimbledonské vítězky

Prezident Petr Pavel dnes na Pražském hradě slavnostně přivítal úspěšné české tenistky Barboru Krejčíkovou, Kateřinu Siniakovou a Janu Kovačkovou, které minulý týden triumfovaly na prestižním turnaji ve Wimbledonu. Tento ceremoniál byl příležitostí ocenit jejich mimořádný výkon a úspěšnou reprezentaci Česka na mezinárodní sportovní scéně.

Ženy promluvily, jak podle nich vypadá ideální chlap. Je tu 1 zásadní předpoklad

Sledujte nás na sítích

Vysoký, ramenatý, inteligentní, bohatý? Ženy zmiňují jiné nároky. Často docela skromné. Ačkoli pro některé i tak těžko splnitelné. Plus mají kliďasové, co se týká vzhledu, většinou mají přednost silnější muži.

Reklama

Nashromáždili jsme opravdu velké množství autentických výpovědí dam, jak si představují ideálního muže, potažmo partnera. Vzhled, povaha, dovednosti… Které odpovědi zaznívaly nejčastěji, mnohé nejspíš překvapí. Mezi vysněnými nenajdete prototyp bijce Vémoly ani hezouna z akčňáků Antonia Banderase. Ženy hledají především poklidný přístav. Sexy vzhled na druhém místě.

Foto:Pexels

Pozoruhodně často se v internetových diskuzích na téma „ideální muž“ objevuje požadavek – finanční odpovědnost.

Žádné dluhy

„Při výběru partnera jsem vzhled neřešila,“ píše diskutující s nickem @FraDeu. „V žádném případě jsem ale nehodlala slevit z následujících kritérií: Můj muž musí být bez dluhů, insolvence, prostě finančně odpovědný. Jediný dluh, co může mít, je hypotéka. Samozřejmostí je mít práci, být pracovitý, vzdělaný, alespoň trochu, žádné trdlo z ubytovny či bydlící různě po příbuzných, kamarádů. Naštěstí to všechno ten můj splňuje. Jsme spolu šťastní už šest let.

„Ideální muži pracují, starají se, jsou pozorní, zajímají se, jsou klidní a spolehliví,“ napsala žena anonymně.

Reklama

Další má za to, že základem muže pro vztah je, aby neměl děti s předešlou partnerkou. „Slevila jsem z požadavku, že nechci chlapa s dítětem, a to byla zásadní chyba.“ Adéla N.

Dobrodruzi a ochránci

Další žena – anonym – vyzdvihovala schopnost „být mužem pro život“. „Můj vysněný typ byl vždycky cestovatel, dobrodruh, chlap pro každou srandu, který je zároveň pro rodinu a budu se o něj moci v krizových situacích opřít,“ napsala s tím, že takového našla.

Podobně to má nastavené i paní Zita. Že má vedle sebe ideálního muže, poznala, když spolu vyrazili na výlet a ona se zranila.

Foto:Pexels

„Vyrazili jsme na čundr. Při návratu jsem zakopla a upadla na kamenité cestě. Všude krev. On hned přiskočil, zvednul mě ze země, sundal mi krosnu, otřel mi rány, čím šlo, a začal mě krmit po lžičkách medem. Ujel nám kvůli tomu vlak – a on nic. Pohoda, úsměv. V noci pršelo, i přes plachtu všechno mokré. On se tomu jen usmál a že to při nejbližší příležitosti usušíme. Prostě pohodář. Žádné řeči. Bývalý přítel by ještě týden brblal, proč jsme radši nešli do hotelu a tak podobně,“ popsala žena momenty, kdy zjistila, že ON je ten pravý.

Ideální míry?

Vzhled většina žen posuzuje až v druhém sledu. „Výšku u muže neřeším. Důležité jsou jeho charakterové vlastnosti,“ nechala se slyšet žena, kterou reportéři oslovili na ulici. A v podobném duchu odpovídala i většina ostatních. Pokud by měly ale mluvit o ideálu, odpovídaly takto:

Výška 197 cm, neměl by být úplně vychrtlý, 95 kg, popřípadě 80-90 kg. Přičemž váhu dotazované považovaly za zásadnější než výšku. „Mírnou nadváhu bych tolerovala, ale příliš obézního muže bych nechtěla,“ uvedla žena, které na výšce muže nezáleželo.

Ještě častěji se ale objevují výhrady k přílišné hubenosti. „Štíhlý může být, ale ne vyloženě hubený, jako jsem já,“ vyjádřila se pětadvacetiletá žena. Zároveň však dotazované vyloučily kulturistické nadšence s přílišným osvalením. Nejčastěji pak preferovaly hnědé vlasy a modré či zelené oči. Přesto se na prvních příčkách objevilo něco zcela jiného než jsou míry a váha.

Podle ankety, které se účastnilo 12 769 žen (Novinky.cz), jsou nejžádanějšími vlastnostmi u mužů vůbec ­– smysl pro humor (28,7 % odpovědí) a spolehlivost (44,7 % odpovědí).

Na jednom se ale většina shoduje. Pro vytvoření partnerství, pokud mezi ženou a dotyčným mužem nepřeskočí jiskra a neproudí chemie, všechna „dokonalost“ je k ničemu.

Rozhodne chemie

„Myslím, že hledat toho pravého podle určitých kritérií (vysoký, bohatý, blonďák, doktor, fotbalista…) je cesta do pekel. Budeš přebírat, až přebereš. Dokonalý ani ideální muž prostě neexistuje. Stejně jako dokonalá žena. Vždy je nutné udělat ve vztahu určité kompromisy. Měla by tam být prostě chemie. Bez té to nefunguje,“ napsala už[email protected].

Foto:Pexels

To samé si myslí i pisatelka Julča001. „Sice mám určitý typ mužů, kteří se mi líbí víc než jiní, ale není to rozhodující. Rozhodující je, jak si celkově sedneme, vzájemná chemie a porozumění.“

Což je skvělá zpráva pro všechny. Dokonalost, ať už ta fyzická či psychická, vlastně nehraje žádnou roli. Štěstí v lásce může najít každý. Záleží, jestli potkáme toho pravého k sobě.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Čínská streamerka se v živém vysílání ujedla k smrti

Čínská internetová celebrita známá jako Pan Xiaoting (24) náhle zemřela na následky pravidelného přejídání v živém vysílání. Souvislost mezi úmrtím a nadměrnou konzumací potravin ukázala pitva. Diváci mladou ženu pravidelně varovali před rizikovostí takového chování, ale marně.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Eminem ukončil historickou nadvládu Taylor Swift na Billboard 200

Eminem se svým novým albem The Death of Slim Shady (Coup de Grâce) debutuje na prvním místě žebříčku Billboard 200 a sesazuje tak Taylor Swift s albem The Tortured Poets Department, které drželo první příčku po dobu 12 týdnů. Tímto významným posunem končí historická jízda Swift a potvrzuje Eminemovu sílu v hudebním průmyslu.

Co by pro Izrael znamenalo vítězství Harris v prezidentských volbách

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí ráno odletěl do USA. Pozorovatelé se rozpovídali o tom, jaký vliv bude mít současné politické dění v USA na americko-izraelské vztahy a válku v Gaze. Viceprezidentka Kamala Harris má dostatek podpory ve své straně k nominaci do prezidentské kandidatury.

Rusko i Ukrajina hlásí vzdušné útoky nepřítele a sestřelení dronů

Moskva i Kyjev informují o nejnovějších vzdušných útocích nepřítele, přičemž Rusko hlásí kromě sestřelení řady dronů také škody a oběti. Gubernátor ruského Krasnodarského kraje uvedl, že ukrajinská armáda zaútočila na trajekt v přístavu Kavkaz, což si vyžádalo mrtvého a zraněné. Ruské ministerstvo obrany před tím oznámilo likvidaci 25 ukrajinských dronů během noci na dnešek. Ukrajinské vzdušné síly hlásí sestřelení sedmi ruských bezpilotních letounů z osmi.

Palestinské frakce včetně Hamásu a Fatahu podepsaly dohodu v Pekingu

Palestinské hnutí Fatah, teroristické hnutí Hamás a dalších 12 palestinských frakcí dnes v Číně po třech dnech jednání podepsaly dohodu o vytvoření takzvané prozatímní vlády národního usmíření v Pásmu Gazy, až na tomto palestinském území skončí válka. Podle agentury AFP to oznámil čínský ministr zahraničí Wang I.

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Při protestech v Bangladéši zemřelo nejméně 173 osob, přes 1100 bylo zatčeno

Počet mrtvých v důsledku násilností v Bangladéši v posledních dnech vzrostl na 173. Mezi oběťmi jsou i policisté a úřady zatkly více než 1100 lidí, informovala dnes agentura AFP. Násilí provázelo studentské protesty proti obnovenému mechanismu obsazování pracovních míst ve veřejném sektoru. Bangladéšský nejvyšší soud v neděli většinu kvót zavedených tímto systém zrušil.
Reklama

DOPORUČUJEME

Čínská streamerka se v živém vysílání ujedla k smrti

Čínská internetová celebrita známá jako Pan Xiaoting (24) náhle zemřela na následky pravidelného přejídání v živém vysílání. Souvislost mezi úmrtím a nadměrnou konzumací potravin ukázala pitva. Diváci mladou ženu pravidelně varovali před rizikovostí takového chování, ale marně.

Manželský pár chtěl přeplout Atlantik. Po šesti týdnech vyplavil oceán jejich mrtvá těla

Na vyplaveném záchranném člunu byla nalezena těla manželů, kteří se vydali na plavbu přes Atlantický oceán na ekologické jachtě. Stalo se tak více než šest týdnů poté, co byli naposledy spatřeni.

Z Himálaje se po 12 letech podařilo snést tělo českého horolezce Sedláčka

Z pohoří Himálaj se při nedávné úklidové akci, kterou pravidelně pořádají nepálské úřady, podařilo snést tělo českého horolezce Milana Sedláčka, který tam zahynul v roce 2012. Napsal to dnes zpravodajský web BBC News, podle kterého nepálská armáda nalezla Sedláčkovy dokumenty totožnosti. ČTK shání vyjádření českého ministerstva zahraničí. Při akci byla snesena i další tři těla a jedna kostra.

Za výpadek Microsoftu mohou Rusové a mimozemšťané, blouzní konspirátoři

Ve čtvrtek večer zasáhl svět masivní počítačový výpadek. Americká společnost Microsoft již problém částečně vyřešila, přerušení jejích služeb ale ve světě způsobilo chaos. Konspirační teoretici to přičítali začátku třetí světové války a mimozemské invazi.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Čína si chce podmanit sílu hurikánů. Obří větrné turbíny z nich mají vyrábět elektřinu

Představte si větrnou turbínu, která dokáže nejen odolat těm nejdestruktivnějším hurikánům, ale dokonce umí využít sílu těchto nepředvídatelných bouří k výrobě elektřiny. Čína vyrobila dokonce dvě takové mega-turbíny. Umístila je na masivní plovoucí betonovou platformu v přístavu města Kanton.

Eminem ukončil historickou nadvládu Taylor Swift na Billboard 200

Eminem se svým novým albem The Death of Slim Shady (Coup de Grâce) debutuje na prvním místě žebříčku Billboard 200 a sesazuje tak Taylor Swift s albem The Tortured Poets Department, které drželo první příčku po dobu 12 týdnů. Tímto významným posunem končí historická jízda Swift a potvrzuje Eminemovu sílu v hudebním průmyslu.

Co by pro Izrael znamenalo vítězství Harris v prezidentských volbách

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí ráno odletěl do USA. Pozorovatelé se rozpovídali o tom, jaký vliv bude mít současné politické dění v USA na americko-izraelské vztahy a válku v Gaze. Viceprezidentka Kamala Harris má dostatek podpory ve své straně k nominaci do prezidentské kandidatury.

Rusko i Ukrajina hlásí vzdušné útoky nepřítele a sestřelení dronů

Moskva i Kyjev informují o nejnovějších vzdušných útocích nepřítele, přičemž Rusko hlásí kromě sestřelení řady dronů také škody a oběti. Gubernátor ruského Krasnodarského kraje uvedl, že ukrajinská armáda zaútočila na trajekt v přístavu Kavkaz, což si vyžádalo mrtvého a zraněné. Ruské ministerstvo obrany před tím oznámilo likvidaci 25 ukrajinských dronů během noci na dnešek. Ukrajinské vzdušné síly hlásí sestřelení sedmi ruských bezpilotních letounů z osmi.

Palestinské frakce včetně Hamásu a Fatahu podepsaly dohodu v Pekingu

Palestinské hnutí Fatah, teroristické hnutí Hamás a dalších 12 palestinských frakcí dnes v Číně po třech dnech jednání podepsaly dohodu o vytvoření takzvané prozatímní vlády národního usmíření v Pásmu Gazy, až na tomto palestinském území skončí válka. Podle agentury AFP to oznámil čínský ministr zahraničí Wang I.

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Při protestech v Bangladéši zemřelo nejméně 173 osob, přes 1100 bylo zatčeno

Počet mrtvých v důsledku násilností v Bangladéši v posledních dnech vzrostl na 173. Mezi oběťmi jsou i policisté a úřady zatkly více než 1100 lidí, informovala dnes agentura AFP. Násilí provázelo studentské protesty proti obnovenému mechanismu obsazování pracovních míst ve veřejném sektoru. Bangladéšský nejvyšší soud v neděli většinu kvót zavedených tímto systém zrušil.

Borrell obvinil Orbána z neloajality a připojil se k bojkotu maďarského předsednictví EU

Nejvyšší diplomat Evropské unie Josep Borrell v pondělí zbavil Maďarsko role hostitele setkání ministrů zahraničí EU. Vystoupil s ostrou výtkou vůči Viktoru Orbánovi a jeho samozvané „mírové misi“. Neformální zasedání ministrů zahraničních věcí, které se mělo konat koncem srpna v Budapešti, se tak místo toho uskuteční v Bruselu.

Kamala Harris má již potřebnou většinu delegátů k prezidentské nominaci

Americká viceprezidentka Kamala Harris má podporu dostatečného množství delegátů pro zajištění demokratické prezidentské nominace. Informovaly o tom agentury Reuters a AP s odvoláním na zdroje z volebního štábu a vlastní propočty. AP upozornila, že vzhledem k nestandardní situaci po odstoupení prezidenta Joea Bidena z volebního klání a možnosti svobodného rozhodování delegátů stále nepovažuje nominaci Harris za jistou. Viceprezidentka prohlásila, že je připravena brzy nominaci akceptovat.
Reklama
Reklama