Reklama

Ženu v Coloradu zřejmě zabili medvědi

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Devětatřicetiletá žena zemřela při venčení psů na severu Duranga v Coloradu. Podle úřadů nejspíš podlehla útoku medvědů, informuje BBC a USA Today.

Policie zatím nezveřejnila identitu napadené ženy. Tělo našel její partner poté, co se dva psi, které venčila, vrátili domů bez ní. Vydal se ji hledat a za hodinu objevil její rozsápanou mrtvolu. Poblíž byl medvědí trus a srst, potvrdil podle serveru USA Today mluvčí coloradské Správy parků a divočiny (CPW) Jason Clay. Správci povolali speciální jednotku se psy, která brzy objevila medvědici s dvěma mláďaty. Všichni tři medvědi byli utraceni, v žaludku dvou se našly zbytky lidského těla.

Jestli ale medvědi skutečně způsobili ženinu smrt, musí teprve určit pitva.

V Coloradu jsou útoky medvědů na lidi skutečně ojedinělé. Naposledy v tomto státě zabil medvěd člověka v roce 2009. Jednalo se o čtyřiasedmdesátiletou ženu. Napadl a smrtelně ji zranil zřejmě téměř dvousetkilový starý samec přímo u jejího domu v Ouray. Správci parku jej následující den zabili a v jeho trávicím traktu našli její zbytky. Vyšetřování ukázalo, že stará paní ráda krmila medvědy, co přicházeli za jídlem přímo k jejímu plotu. To je v Coloradu zakázané a zjevně se jí to tehdy stalo osudným.

Medvědi téměř nikdy na lidi neútočí. Je to tragická událost, která nám připomíná, že to stále jsou divoká a potenciálně nebezpečná zvířata,“ uvedl k současnému případu Cory Chick, regionální manažer CPW.

Mluvčí CPW Clay řekl, že medvědi jsou v coloradské divočině toto jaro nebývale aktivní, toto je ale poprvé, co se odvážili zaútočit na člověka.

Grizzly zabíjel v Montaně

Ve státě Montana mají medvědi letos už jednu oběť na svědomí. Velký grizzly před dvěma týdny smrtelně zranil průvodce divočinou Charlese „Carla“ Mocka nedaleko Yellowstonského národního parku. Průvodce, který v místě rybařil, zřejmě obřího samce vyrušil, když hodoval na mršině losa, a zvíře se rozhodlo své jídlo stůj co stůj ubránit. Mock měl sice u sebe sprej proti medvědům, zřejmě ho ale ani nestačil použít. Na následky vážných zranění způsobených medvědími drápy zemřel o pár dní později v nemocnici. Medvěda další den vystopovala skupina mužů a zastřelila jej.

Medvědi obecně zaútočí na člověka zřídka, lidem se většinou vyhýbají a raději před nimi utečou. Tragický konec může ale nastat právě tehdy, když člověk narazí na samici s mláďaty, případně když medvěd brání svoje jídlo.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Mapa. Foto: Unsplash
Bez boje či vyjednávání a přesto se mu podařilo zvětšit území Belgie. Francouzský zemědělec přesunul kámen, který označil hranice v roce 1819, v období Napoleona Bonaparte. Nejspíše stál v cestě jeho traktoru.
Test na covid-19
Několik zaměstnanců státem vlastněné farmaceutické společnosti Kimia Farma v Indonésii bylo zatčeno za to, že údajně omývali použité nosní tyčinky na stěry na koronavirus a znovu je použili.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama