Více
  11 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Zelenskyj bude mít svou akční figurku. Newyorská firma na její výrobu vybrala 130 tisíc dolarů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Newyorská společnost v kickstarterové kampani získala prostředky na výrobu akční figurky v podobě ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Firmě z Brooklynu, která se zabývá produktovým designem, se podařilo vybrat přes 130 tisíc dolarů (více než 3 miliony korun). O kampani ve středu informovaly agentura Reuters a další servery.

  Společnost FCTRY před dvěma týdny spustila kampaň na Kickstarteru na financování produkce. Svého cíle ve výši 30 tisíc dolarů přitom dosáhla za pouhé tři hodiny. Ve čtvrtek pak částka převyšovala 132 tisíc dolarů, přičemž přispívat je možné do pátku. Podle Reuters pak z každé prodané postavičky poputuje dolar Ukrajině.

  Patnáct centimetrů vysoký hliněný prototyp akční figurky Zelenského vytvořil umělec ze Seattlu Mike Leavitt. Postavička bude sériově vyráběna z plastu v Číně. FCTRY očekává, že k přispěvatelům se dostane v březnu.

  Nepravděpodobný hrdina

  „V kampani jsme ho pojali jako ‚nepravděpodobného hrdinu‘,“ prohlásil Jason Feinberg, výkonný a kreativní ředitel FCTRY.

  „Pro tuto chvíli je to perfektní leader, prostě super inspirativní postava. Má skutečnou sílu, která z něj čiší, ale ve vší skromnosti. Představuje tak trochu opak všeho, co jsme si zvykli spojovat s politikou,“ uvedl na adresu Zelenského, který na Ukrajině čelí ruské invazi.

  Čtyřiačtyřicetiletý bývalý komik se před třemi lety dostal k moci, když obsadil prezidentský post. Tehdy slíbil, že ukončí válku s Moskvou podporovanými separatisty na východě Ukrajiny. I díky svým komunikačním dovednostem si získal celosvětovou chválu za neobyčejný vzdor při vpádu ruských vojsk do země.

  Ruský prezident Vladimir Putin vyslal vojáky na Ukrajinu 24. února v rámci takzvané „zvláštní vojenské operace“ s cílem zemi odzbrojit a „denacifikovat“.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS