Reklama

Zbláznil ses?! Rask letěl na střídačku za stavu 2:2. Jsme tu od toho, abychom fanoušky bavili, vtipkoval

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Tohle se jen tak nevidí. Dnešní hokejovou bitvu mezi NY Rangers a bostonskými Bruins poznamenala kuriózní situace. Brankář Bostonu si spletl skóre a za nerozhodného stavu vypálil z brány směrem ke střídačce. Minutu před koncem tak měl jeho tým z nepochopitelných důvodů na pár sekund prázdnou svatyni. „Myslel jsem, že prohráváme,“ smál se Rask po nakonec vítězném duelu.

Severoamerická nejvyšší hokejová soutěž NHL občas přináší kromě umění s hokejkou i úsměvné momenty. Jeden velký měl v noci na starost spoluhráč Davida Pastrňáka, finský gólman Tuukka Rask. Hokejisté New Yorku nejprve v utkání vedli, Bruins ale dvěma trefami zápas otočili.

Ve třetí třetině se ale Rangers na svého soka dotáhli. Na tabuli v tu chvíli svítilo skóre 2:2. Z nevysvětlitelných důvodu byl ale právě tohle povel k tomu, aby Rask minutu před závěrečnou sirénou odjel z brankoviště přímo na střídačku.

„Jestli by někdo neměl ztratit soustředění během zápasu, měl by to být gólman. Dneska měl hodně skvělých zákroků, ale za tohle asi dostane,“ sliboval po bitvě spoluhráč Marchand, který nakonec duel po půl minutě prodloužení rozhodl.

Jak celou situaci komentoval sám hlavní aktér? Tak to si poslechněte. Rask ze sebe chrlil jednu perlu za druhou. „Potřeboval jsem Jarovi (náhradníkovi z brány) něco rychle vyřídit,“ vtipkoval 33letý hokejista. Spoluhráči ale jeho pro jeho vtípek v tu chvíli moc pochopení neměli. A sám Fin navíc zpočátku nic takové jako pobavení nezamýšlel.

„Upřímně, myslel jsem si, že prohráváme 2:1. Čekal jsem, že na mě mávnou ze střídačky a divil jsem se, že to neudělali,“ hlásil gólman později v šatně. „Ale je to zábavní průmysl. Od toho tu přeci jsme – abychom pobavili lidi. Asi byli na začátku trošku šokovaní, ale snad se tomu nakonec zasmáli,“ doufá Rask.

Kuriózní situace naštěstí pro brankáře neměla vážné následky. Výběr Davida Pastrňáka zvládl duel na výbornou a ve Východní divizi mu zatím patří průběžná první příčka. S New Yorkem Rangers si to Boston rozdá v odvetě ještě za 3 dny. Snad už se to ale tentokrát obejde bez excesů.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama