Reklama

Zatoulané kotě na cyklistické cestě kolem světa

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Skotský cestovatel na jedné ze svých cest adoptoval zaběhnuté kotě a upravil si kolo tak, aby ho kočka mohla doprovázet.

Jedenatřicetiletý Dean Nicholson se vydal na cestu ze svého domova ve skotském Dunbaru vloni v září. Na svou čtyřnohou kamarádku Nalu narazil v Bosně.

Nicholson pracoval jako svářeč a každodenní rutina ho unavovala natolik, že se na kole vydal do více než 300 kilometrů vzdáleného Newcastlu, kde nasedl na trajekt do Amsterdamu. Následně procestoval v sedle kola Belgii, Řecko, Švýcarsko a Itálii, odkud se opět trajektem přeplavil do Chorvatska a pokračoval do Bosny, kde našel svou kočičí přítelkyni.

Nicholson, který se v tuto chvíli nachází na řeckém Santorini, říká: „Šlapal jsem zrovna do prudkého kopce, z reproduktorů mi duněla hlasitá hudba, a v tom jsem někde za sebou uslyšel žalostné zamňoukání. Jakmile jsem kotě zahlédl, slezl jsem z kola, abych si ho pohladil, a to byl konec. Od té chvíle se ode mě nechtěla hnout.

Byl to takový pocuchaný drobeček a široko daleko žádná civilizace. Už čtyři měsíce jsme nerozlučná dvojice. Pojmenoval jsem ji Nala a pořídil jsem jí obojek a taky pas, aby mohla cestovat se mnou.“ Dean Nicholson si také založil crowdfundingový účet, který mu pomáhá hradit veterinární péči. S touto pomocí si chce Nalu v závěru své cesty odvézt domů.

Dean ale není jen milovník zvířat – poté, co se na vlastní oči přesvědčil o plastové kalamitě, sbírá na svých cestách plastový odpad z pláží „Chodím po plážích a plním pytel za pytlem plasty. Fotky pak dávám na Instagram, abych na problém upozornil. Nevím, jestli si lidé uvědomují, jak zoufalá je to situace, protože se s tím člověk osobně málokdy setká,“ dodává Dean Nicholson.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama