Více
  7.6 C
  Czech
  Úterý, 26 října, 2021

  Zájem o Valorant stoupá. Bitvu mezi G2 a Sentinels sledovalo v jednu chvíli 811 tisíc lidí

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mnozí by si klidně mohli říct, že počítačové hry zajímají jen ty, kteří je hrají. Počty sledujících ale stoupají na streamovacích platformách raketovým tempem. Těch, kteří se živě dívali na zápas VCT v Berlíně, bylo přes 800 tisíc. Jde o slušný výkon, ještě navíc, když jde o Valorant, který se světu představil teprve v loňském roce.

  Zájem o e-sportu stoupá každým rokem, o tom není vůbec žádných sporů. Jen málokterá hra ale tenhle fakt vykresluje tak dokonale jako Valorant. Střílečka, která vyšla teprve 2. června loňského roku 2020, se začíná řadit mezi ty nejpopulárnější tituly vůbec.

  Už dlouho se mluví o tom, že hra vede nepřímou bitvu s Counter-Strikem, který se během posledního roku lehce propadá. A čísla to jen potvrzují. V současné době se hraje Valorant Champions Tour v Berlíně. A off-line akci sledují statisíce fandů.

  Táhnout pak zejména týmy, které už má publikum zažité. O rekord se postaral vzájemný souboj mezi G2 a Sentinels. Druhému jmenovanému výběru se daří o něco víc, G2 ale tentokrát překvapili. Možná i proto k vylepšení maxima došlo.

  811 370!

  Tak zní údaj o divácích, kteří v jednu a tu samou chvíli zápas sledovali. Jde o šílenou věc, jak už bylo řečeno, Valorant existuje jen něco málo přes 1 rok. Oba týmy si zajistily postup do další fáze turnaje, tedy playoff. Není ale příliš pravděpodobné, že se číslo ještě vylepší.

  Řečí čísel? Jde tady o dost. V porovnání s ostatními ale Valorant stále maličko zaostává. Třeba takové Worlds, mistrovství světa ve hře League of Legedns, sleduje v průměru 714 tisíc lidí na zápas a finále v roce 2020 se jich dívalo dokonce 3,88 milionu.

  E-sport se zvedá. V průměru vzrostl počet fanoušků a diváků od roku 2019 o téměř 40 procent a očekává se, že mladší generace dotáhne počítačové hry v tomto ohledu až k číslům z reálného sportu.

  Jen pro info, návrat fotbalisty Cristiana Ronalda na Old Trafford sledovalo živě v britské televizi 8,6 milionu lidí. I tady tak padl rekord.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Astralis

  Astralis schytal příděl, na úvod PGL Majoru prohrál i Entropiq. „Frozen“ první boj zvládl

  Česká komunita Counter-Striku ještě vstřebává víkendové finále Sazka eLEAGUE, ve světě už ale mají jiný program. Dnes dopoledne odstartoval věhlasný PGL Major. Na listině týmů, které se na podnik kvalifikovaly, figuruje také Entropiq. Nejde sice o pražský výběr, jistá česká stopa ale patrná je. První bitvu ovšem Rusové nezvládli.
  MAD Lions

  Naděje MAD Lions proti DWG Kia zhasly. Po vyřazení z Worlds to schytává „Carzzy“

  Až jednou budou v týmu MAD Lions vzpomínat na Worlds 2021, na tvářích jednotlivých hráčů a členů realizačního týmu úsměv patrný nebude. Organizace se dvěma českými borci na palubě vypadla z mistrovství světa v League of Legends hned v prvním vyřazovacím kole. Nad její síly byli favorité z DWG Kia.
  Sinners

  Sazka eLEAGUE v režii Sinners. Favorité na úvod klopýtli, díky obratu ale znovu slaví

  Když se mluví o české scéně Counter-Striku, většině lidí vyvstane jako první na mysl jeden jediný tým. Sinners válí ve světě, porážejí přední týmy, i doma se jim ale daří na výbornou. Což potvrdili i ve včerejším finále Sazka eLEAGUE. Soupeři z Enterprise nejprve favorita zaskočili, ten ale po obratu přeci jen slavil.
  "dev1ce"

  Klub milionářů z CSGO. Největšími boháči jsou Dánové, „s1mple“ až šestý

  Pokud by se měly hry porovnávat podle finančních odměn, na Dotu 2 nemá vůbec nic. Třeba na nedávném turnaji The International 10 si vítězové odnesli prémii v hodnotě 18 milionů dolarů. Špatně na tom ale nejsou ani hráči Counter-Striku. V klubu dolarových milionářů je celkem 15 borců.
  "Kuku"

  Pětice hráčů po konci The International 10 trčí v Rumunsku. Domů se vrátit nemůže

  Velice zajímavý příběh nedobrovolně píšou hráči Doty 2 z Filipín. Pětice elitních „playerů“ a jeden člen realizačního týmů se nemohou vrátit po turnaji The International zpět do své domoviny, neboť v ní panují přísná epidemiologická opatření. Co s nimi teď bude? To zatím nikdo neví.
  MAD Lions

  MAD Lions měli namále, do play-off Worlds ale postoupili. Teď na ně čeká favorit

  Mistrovství světa v League of Legends se pomalu překlenulo do své druhé části. Základní skupiny jsou minulostí, teď začínají ty pravé bitvy. Mezi vybranou společnost se probojovali i zástupci MAD Lions, které však v play-off nečeká jednoduchá práce. DWG Kia mnozí tipují na šampiona turnaje.
  Reklama
  Reklama
  Reklama