Více
  20.2 C
  Czech
  Pátek 24. března 2023

  Ruský ministr navrhl vyznamenat piloty, kteří zničili americký bezpilotní letoun

  Ruský ministr obrany Sergej Šojgu navrhl na státní vyznamenání piloty dvou ruských stíhaček Su-27, kteří americkému bezpilotnímu letounu MQ-9 Reaper zabránili narušit hranice prostoru "speciální vojenské operace", jak Moskva nazývá invazi svých vojsk na Ukrajinu. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

  Expedice v Brazílii objevila vzácný druh fialové parazitické houby, která infikuje a požírá sklípkany

  Vědci našli v brazilském deštném pralese nový druh parazitické houby. Napadá a živí se sklípkany, přičemž má unikátní fialové zbarvení. Objev však ještě musí potvrdit studie tohoto organismu. Ten obalí tělo pavouka a živí se vnitřní strukturou jeho těla, přičemž následně roste.

  Z vnučky Elvise Presleyho je úspěšná herečka

  Je jí 31 let a do světa showbyznysu dostala vstupenku, jakmile se narodila. Riley Keough je nejstarší vnučkou dítěte Elvise a Priscilly.

  Přestože má Riley slavný rodokmen, její život od začátku nepřipomínal pohádku. Narodila se jako první dítě Lisy Marie Presley a hudebníka Dannyho Keougha. V té době měla Lisa jen 21 let a s Dannym nevedla spořádaný život, právě naopak. Svědčí o tom i jejich urychlený rozvod, který dvojice absolvovala v Dominikánské republice. Riley měla v té době jen šest let a už o pár měsíců na to ji její matka seznámila s dalším hudebníkem, kterého si později vzala za muže. Tentokrát to však byl samotný král popu Michael Jackson.

  Přestože její máma zdědila a prodala obrovské impérium po Elvisovi, a tak nepochybně Riley vyrůstala v luxusu, si zažila i odvrácenou stránku bohémského života. Její otec totiž na rozdíl od své exmanželky až tak úspěšný nebyl. „S matkou jsem žila poměrně na vysoké noze, s mým otcem však ne. Myslím si však, že to, že jsem si zažila obě strany bylo užitečné. Můj otec měl matrace na zemi. Býval v různých přívěsech a chatách,“ prozradila Riley pro britský deník The Guardian. Tento životní styl jí nevadil, právě naopak. „Mé vzpomínky na vyrůstání s otcem byly výstřední i zábavné. Byla to prostě skvělá atmosféra. Když jsem měla osm let, dokonce jsem mu řekla, že chci být tak chudá jako on,“ zavzpomínala dále s úsměvem. 

  Její přání z dětství se jí naštěstí nesplnilo. Už jako 15letá se Riley objevila v modelingovém světě a zamířila si to rovnou mezi elitu – stala se modelkou pro značky jakými jsou Dolce & Gabbana či Christian Dior. Objevila se dokonce na titulce magazínu Vogue. Přesto jí však modelingová kariéra nevoněla a rozhodla se stát se herečkou. Bylo jí jen 20 let, když se jí podařilo získat roli ve filmu Runaways. Jak však sama pro média přiznala, se slavným jménem jí to šlo o trochu lépe. „Byla jsem velmi privilegovaná. Víte, jak je to obyčejně – člověk si najde agenta v Los Angeles obvykle až po třech letech. Mně to však trvalo jeden týden,“ uvedla Riley. Dodala však, že si celou kariéru vybudovala sama.

  Ve svých 31 letech už stihla zazářit hned v několika filmech – Mad Max, Love Song, Magic Mike či v seriálu The Girlfriend Experience, kde se dokonce zobrazila tak, jak ji Bůh stvořil. Právě to jí však přineslo ještě větší úspěch a slávu. Na slavnostních událostech ji čas od času dokonce doprovází její babička, Priscilla Presley. „Priscilla miluje sledovat kariéru své vnučky Riley. Je na ni neuvěřitelně hrdá a podporuje ji,“ prozradil zdroj blízký rodině. Samotná Riley svou babičku častuje přezdívkou královna. O svém dědečkovi se však navzdory slavnému spojení vyjadřuje sporadicky. Důvod je jednoduchý. „Nevím o něm nic víc než běžné dítě o svém dědečkovi, jehož nikdy nepoznalo,“ dodala Riley. Narodila se totiž až 12 let po smrti krále rock’n’rollu.

  Sledujte nás na sítích

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.